Brak zdolności kredytowej i trudna ogólna kondycja finansowa sprawiają, że otrzymanie kredytu staje się niemożliwe. W takiej sytuacji jednym z rozwiązań jest zaciągnięcie pożyczki na raty. Te są udzielane przez firmy pozabankowe, dzięki czemu część formalności może okazać się zbędna. Dobrym rozwiązaniem dla osób zadłużonych mogą być zwłaszcza pożyczki na raty online, bez BIK.

Zestawienie najlepszych ofert ratalnych:

FirmaDodatkowe informacjeOfertaDarmowa pożyczkaWymaganiaSzczegóły
supergrosz logoBez zaświadczeń o dochodach4 - 50 msc
1000 - 15 000 zł
NIEWiek: od 21 latSPRAWDŹ
hapipozyczki logo6 - 24 msc
2000 - 15 000 zł
NIEWiek: od 18 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
smartney logo100% online6 - 60 msc
3000 - 60 000 zł
NIEWiek: 23 - 70 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
wonga logoBez zaświadczeń o dochodach1 - 48 msc
200 - 20 000 zł
TAK - do 1000 złWiek: od 18 latSPRAWDŹ
zaplo logoBez zaświadczeń o dochodach3 msc
1000 - 5 000 zł
NIEWiek: 21 - 75 latSPRAWDŹ
bancovo logo100% online3 msc - 10 lat
1000 - 200 000 zł
NIEWiek: 18 - 80 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
lendup logo24 - 36 msc
500 - 15 000 zł
NIEWiek: 25 - 75 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ

Czym są pożyczki na raty?

Produkty te oferowane są głównie w instytucjach pozabankowych. W odróżnieniu od kredytów bankowych, wymagają zaledwie podstawowych formalności, a decyzja co do ich udzielenia podejmowana jest w kilkanaście minut.

Pożyczki to obecnie ogromna konkurencja dla kredytów nie tylko ze względu na minimalną ilość wymaganych zaświadczeń. Z uwagi na niskie wymagania wobec pożyczkobiorcy, w większości przypadków wnioski o udzielenie finansowania rozpatrywane są pozytywnie.

Pożyczki na raty są skierowane głównie do klientów, którym bank odmówił udzielenia kredytu. Oferty bez BIK pozwalają na otrzymanie finansowania nawet osobom ze złą historią kredytową. Ze względu na szybkość wydawania decyzji i małą liczbę formalności są także dobrym wyjściem dla tych, którym zależy na czasie.

Obecnie coraz więcej firm oferuje pożyczki na raty online, dzięki czemu pożyczkę można otrzymać bez wychodzenia z domu. Do złożenia wniosku wystarczy komputer lub smartfon, połączenie z Internetem, dowód osobisty i odpowiednia oferta. Przed złożeniem wniosku warto skorzystać z dostępnych w sieci rankingów firm pożyczkowych. W ten sposób możliwe jest znalezienie oferty idealnie dopasowanej do własnych potrzeb.

Wbrew panującej opinii, pożyczki nie może otrzymać każdy. Pożyczkodawcy stawiają kilka podstawowych warunków. Te w każdej firmie z reguły są identyczne. Pożyczkobiorca powinien być pełnoletni, posiadać ważny dokument tożsamości i aktywny rachunek w banku. W celu uzyskania finansowania zazwyczaj wymagane jest też zweryfikowanie danych za pomocą przelewu na niewielką kwotę, w którym należy podać odpowiednie dane.

Pożyczki na raty bez wychodzenia z domu

Pożyczka na raty online to przede wszystkim oszczędność czasu.  Klient  aby ją otrzymać załatwia formalności bez wychodzenia z domu. Po wypełnieniu wniosku i pozytywnej decyzji pieniądze przelewane są w kilka minut na konto, a pożyczkobiorca może przeznaczyć je na dowolny cel. Pożyczki na raty pozwalają ograniczyć formalności, zaoszczędzić czas i otrzymać pożyczkę osobom zadłużonym lub ze złą historią kredytową.

Pożyczki na raty to alternatywa dla kredytów. Udzielane są nawet na kilka lat, a co za tym idzie, na stosunkowo wysokie sumy. W przypadku pożyczki długoterminowej koszty będą większe. Wiąże się to z ryzykiem, jakie ponosi firma pożyczkowa lub parabank.

Jakie mają zalety?

Największą zaletą pożyczek na raty jest to, że można stosunkowo łatwo je otrzymać. Zarówno chwilówki, jak i pożyczki na raty nie wymagają pozytywnej historii kredytowej a często także zdolności kredytowej. Wielu pożyczkodawców akceptuje negatywne wpisy w bazach dłużników. Ceną jest jednak wyższe oprocentowanie.

Pożyczki na raty, a w szczególności te online, są szybkim i łatwym sposobem na zdobycie dodatkowych środków dla osób, które znalazły się w kłopotach finansowych. Zła historia kredytowa to jeden z najczęstszych powodów odmowy udzielenia kredytu. Znalezienie się w BIK lub BIG powoduje, że banki uznają klienta za niewiarygodnego. Jak już wspomnieliśmy, w zamian za udzielenie finansowania parabanki i firmy pożyczkowe zabezpieczają się wyższym oprocentowaniem. Dla osób, które nie mają innego wyjścia, nie jest to jednak przeszkodą.

Obecnie coraz więcej firm oferuje pierwszą pożyczkę za darmo, dzięki czemu klient może pożyczyć środki bez żadnych kosztów. W ten sposób firmy zachęcają konsumentów do dalszej współpracy, dzięki czemu korzystają na tym dwie strony. Ważne jest jednak, że darmowe oferty najczęściej dotyczą tylko niewielkich kwot.

Jeśli chodzi o zalety pożyczek na raty, koniecznie trzeba jeszcze raz wspomnieć o ograniczeniu formalności. Brak konieczności okazywania zaświadczenia o dochodach czy innych dokumentów znacząco wpływa na czas rozpatrzenia wniosku. W wielu przypadkach najwięcej czasu zajmuje wybór odpowiedniej oferty.

Jak przy zaciąganiu pożyczek w firmach pozabankowych wygląda kwestia bezpieczeństwa? Obecnie firmy pożyczkowe podlegają pod przepisy prawa bankowego oraz Ustawę o kredycie konsumenckim. O uczciwość działania podmiotów dba Komisja Nadzoru Finansowego, która udziela im licencji i je nadzoruje. Sprawdzonych ofert pożyczkowych, nie należy bać, jednak zawsze trzeba upewnić się, w jaki sposób skonstruowana jest umowa.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pożyczki na raty?

Klienci w łatwy sposób mogą porównać oferty kilku konkurencyjnych firm poprzez przegląd rankingów. Te z reguły sporządzają specjaliści, co pozwala na znalezienie odpowiedniego produktu. Rankingi takie jak na naszej stronie, dzięki wykorzystaniu hiperłączy jednym kliknięciem przenoszą klienta do wybranej przez niego oferty.

Warunki pożyczki warto dopasować do indywidualnych potrzeb i preferencji. Tym samym należy sprawdzić co najmniej kilka firm pożyczkowych i wybrać tę, która spełni najwięcej wymagań.

Renoma to jedna z najważniejszych cech, jakimi należy się kierować przy wyborze firmy udzielającej kredytu. Opinie klientów, którzy mają już doświadczenie z daną marką pozwalają na sprawdzenie jej wiarygodności. Warto zaznaczyć, że komentarze klientów pozwalają ocenić stosunek firmy do pożyczkobiorców a w konsekwencji wpłynąć na wybór właściwej firmy.

Koszty

Pożyczki podobnie jak kredyt wiążą się z oprocentowaniem i innymi kosztami. Poszukując najkorzystniejszej oferty warto porównywać RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Ta uwzględnia wszelkie koszty związane z pożyczką, takie jak: oprocentowanie, prowizję i ubezpieczenie. Im niższe RRSO, tym niższa kwota do spłaty, a tym samym niższa miesięczna rata.

Długość spłaty pożyczki znacząco wpływa na miesięczny budżet. Dłuższy okres spłaty pożyczki to mniejsze miesięczne raty. Warto jednak zaznaczyć, że wybór pożyczki długoterminowej jest lepszy w perspektywie miesiąca, jednak wiąże się z naliczeniem większej sumy odsetek.

Formalności

Formalności wielokrotnie sprawiają, że proces udzielenia pożyczki się wydłuża. Mimo, że przy niskich kwotach najczęściej jest ich niewiele, to przy większych jest ich znacznie więcej. Kiedy klientowi zależy na czasie powinien wybrać firmę pożyczkową, która wymaga jak najmniej zaświadczeń, jednak musi liczyć się z tym, że ze względu na zabezpieczenie, będzie ponosił wyższe koszty.

Aby dotrzeć do klienta większość firm pozabankowych posiada w swojej ofercie pożyczki na raty. Korzystając z porównywarek można w szybki sposób zapoznać się z ofertami dostępnymi zarówno online jak i w placówkach stacjonarnych. Warto wiedzieć, że większość rankingów i zestawień tworzona jest przez osoby specjalizujące się w danym temacie a możliwość komentowania pozwala na ich pełną weryfikację.

Wybór odpowiedniej oferty  pożyczki na raty powinien być poprzedzony solidną analizą, tak aby posiadać pewność wyboru. Przy wyborze pomocna będzie opinia kogoś, kto zna się w temacie lub osoby, która korzysta z usług danej firmy.

Ostrożności nigdy za wiele

Wspomnieliśmy już, że wybierając pożyczkę należy pamiętać o kosztach całkowitych. Ponieważ pożyczki na raty wiążą się z dłuższym okresem spłaty od chwilówek, cechują się nieco innym oprocentowaniem i kosztami. Przed podpisaniem umowy jedną z najważniejszych rzeczy jest sprawdzenie harmonogramu i całkowitej kwoty do spłaty.

Pożyczka na raty online to sposób na szybką gotówkę bez wychodzenia z domu. Dzięki udogodnieniom, jakie oferują firmy pozabankowe ubieganie się o finansowanie tego typu jest niezwykle wygodne.

Korzystając z coraz nowocześniejszych rozwiązań nie można zapomnieć o pułapkach, jakie czyhają na nieuważnych konsumentów. Z każdą ofertą należy dokładnie się zapoznać. Przy wyborze pożyczki na raty nie wolno zapominać o odpowiedzialności obu stron, dlatego tak ważna jest dokładna znajomość umowy.

[Głosów: 1   Average: 5/5]