Pożyczka bez odsetek to ciekawy sposób firm pożyczkowych na przyciągnięcie nowych klientów. Wielu z nas woli trzymać się od pożyczek z daleka, ponieważ jest to duży wydatek i często niemały problem. Czy faktycznie tak jest, czy może możliwe jest otrzymanie pożyczki za darmo?

Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych pierwszych pożyczek bez odsetek:

FirmaDodatkowe informacjeOfertaDarmowa pożyczkaWymaganiaSzczegóły
netcredit logo30 dni
550 - 5000 zł
TAK - do 500 zł (klik)Wiek: 20 - 70 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
vivus logoBez zaświadczeń o dochodach30 lub 61 dni
100 - 7500 zł
TAK - do 3000 złWiek: 19 - 78 latSPRAWDŹ
wonga logoBez zaświadczeń o dochodach1 - 36 msc
200 - 10 000 zł
TAKWiek: od 18 latSPRAWDŹ

Darmowa pożyczka to pierwsza pożyczka bez odsetek!

Czasem nasza sytuacja finansowa i płynność zaczynają szwankować. Nie jesteśmy w stanie otrzymać pomocy z banku, więc pożyczka z innej instytucji okazuje się jedynym ratunkiem dla domowego budżetu. By otrzymać atrakcyjną ofertę, często warto rozważyć współpracę z nowo znalezioną firmą pożyczkową. Trzeba dokładnie zapoznać się z ofertą  warunkami otrzymania pierwszej pożyczki bez odsetek.

Jak działa pożyczka bez odsetek?

Produkt pożyczki bez odsetek jest najczęściej pierwszym produktem danego klienta w konkretnej firmie. Zasada działania jest bardzo prosta – pożyczkodawca chce ściągnąć do siebie nowych klientów, oferując im pierwszą pożyczkę bez odsetek. Jest więc w stanie ponieść podwyższone ryzyko udzielenia tego produktu, przy pewnym prawdopodobieństwie, że dany klient powróci po więcej, a najlepiej, by dodatkowo przyciągnął swoich znajomych i rodzinę. By uzyskać pożyczkę bez odsetek, najczęściej trzeba spełnić szereg warunków:

  • kwota pożyczki musi stanowić maksymalnie ustaloną kwotę – często niewysoką,
  • spłata musi nastąpić w przeciągu krótkiego okresu,
  • nie można widnieć w bazie klientów danej firmy pożyczkowej,
  • otrzymanie pieniędzy i ich spłata musi nastąpić drogą elektroniczną.

Czy jest to bezpieczna pożyczka? Biorąc taką pożyczkę, trzeba więc tak naprawdę zapoznać się z regulaminem danego pożyczkodawcy, aby zdobyć niezbędne informacje o faktycznej stawce oprocentowania. Zwykle jasno jest napisane, że pożyczkobiorca spłaca tyle ile pożyczył, czyli RRSO wynosi 0%.

Co to jest RRSO?

Jest całkowity koszt, jaki ponosi konsument przy wzięciu pożyczki bądź kredytu. Wyraża się go jako całkowity koszt zaciągniętej kwoty w stosunku jednego roku. Na RRSO składają się:

  • oprocentowanie,
  • prowizja,
  • marża,
  • koszty dodatkowe.

Jeśli szukamy najtańszej pożyczki, powinniśmy zwrócić również uwagę, czy dana instytucja finansowa wykazuje na umowie wszystkie koszty. Zawsze dopominajmy się o jasne podanie wartości RRSO, dzięki czemu sprawdzimy, czy faktycznie jest to pożyczka bez odsetek.

Zawsze sprawdzajmy wiele ofert pożyczek bez odsetek

Dobrym pomysłem jest również zestawienie ofert różnych instytucji finansowych przy tych samych kryteriach poszukiwanego przez nas produktu. Poza kwotą pożyczki, ważny jest również termin spłaty i ewentualne usługi dodatkowe, takie jak możliwość odroczenia spłaty czy zmiana sposobu oddania pierwszej pożyczki bez odsetek. Pozwoli nam to wybrać idealną dla nas ofertę.

Pożyczka bez odsetek to dobre rozwiązanie dla osób potrzebujących większej sumy pieniędzy, którą będą chciały spłacić w przeciągu kilkunastu lub maksymalnie kilkudziesięciu dni. Taka forma spłaty nie obciąży znacząco naszego budżetu i pozwoli spokojnie rozplanować inne wydatki. Pierwsza pożyczka bez odsetek zaczyna być powoli standardem w obsłudze przez firmy pożyczkowe. Nie ma ukrytych kosztów, warunki umowy są jasne i klarowne – to wszystko przyczynia się do dużej popularności tego rodzaju produktów.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Pierwsza pożyczka bez odsetek – która najlepsza?