Wiele osób, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, nie może uzyskać kredytu gotówkowego w banku. Niestety, banki mają bardzo restrykcyjne metodyki udzielania kredytów. Dokładnie ważą ryzyko przed wydaniem pozytywnej decyzji kredytowej. Dla osób, których wnioski kredytowe zostały odrzucone w bankach, alternatywą są kredyty pozabankowe online.

Najlepsze tanie kredyty pozabankowe online:

FirmaDodatkowe informacjeOfertaDarmowa pożyczkaWymaganiaSzczegóły
monedonow logo6 - 48 msc
1500 - 20 000 zł
NIEWiek: od 18 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
smartney logo100% online24 - 60 msc
3000 - 60 000 zł
NIEWiek: 25 - 70 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
bancovo logo100% online3 msc - 10 lat
1000 - 200 000 zł
NIEWiek: 18 - 80 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
supergrosz logoBez zaświadczeń o dochodach4 - 50 msc
1000 - 15 000 zł
NIEWiek: od 21 latSPRAWDŹ
provident logo3 - 36 msc
300 - 15 000 zł
NIEWiek: od 18 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
wonga logoBez zaświadczeń o dochodach1 - 36 msc
200 - 10 000 zł
NIEWiek: od 18 latSPRAWDŹ
LoanMe logo5 tygodni
1 000 zł
NIEWiek: od 25 latSPRAWDŹ

Czym są kredyty pozabankowe?

Kredyty pozabankowe są rodzajem zobowiązania finansowego, które zainteresowani uzyskują na rynku pozabankowym, od firm udzielającej kredytów i pożyczek. Firmy te często są nazywane „parabankami”. Posiadają mniej restrykcyjne niż banki metodyki udzielania kredytów, jednakże u nich kredyty są znacznie droższe. Konstrukcyjnie kredyt pozabankowy jest produktem o podobnych cechach jak kredyt bankowy. Klient spłaca taki kredyt w ratach, ustalonych umownie. Oddaje pożyczone środki finansowe, powiększone o koszty kredytu, tj. naliczone odsetki umowne, prowizję bankową.

Przewagą kredytu pozabankowego nad kredytem bankowym jest działanie firm pożyczkowych opierające się o minimalne formalności. Co to oznacza w praktyce? Wnioskujący o kredyty pozabankowe, nie muszą dostarczać wielu dokumentów, procedura ich weryfikowania jest bardzo uproszczona, nieczasochłonna. To duża wygoda dla osób zapracowanych oraz takich, które nie posiadają konta bankowego, stałych dochodów, czy zaświadczeń o zatrudnieniu, zarobkach. Co więcej, firmy udzielające kredytów pozabankowych, pożyczają środki finansowe także ludziom mającym inne, aktywne zobowiązania, jak i często negatywne wpisy w zewnętrznych bazach dłużników.

Ile wynosi termin spłaty kredytu pozabankowego długoterminowego?

Kredyty pozabankowe na raty mają długi termin spłaty i najczęściej przyznawane są na 12 miesięcy, 24 miesiące, 30 miesięcy, a nawet 60 miesięcy. Kredyt ratalny od firmy pozabankowej jest przeznaczony dla tych osób, które potrzebują większej ilości pieniędzy, a także rozłożenia spłaty całej kwoty na raty, jak ma to w przypadku banków. Wtedy w ustalonym terminie, co miesiąc takie osoby zobowiązane są do przekazania określonej kwoty raty na konto kredytodawcy. Tylko w ten sposób mogą one uniknąć negatywnej historii kredytowej, która może przysporzyć im kłopotów przy późniejszych starania się o pożyczki i kredyty. Kredytobiorca musi dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową i możliwości, gdyż ciężko jest w trakcie trwania umowy kredytu pozabankowego zmienić jego warunki spłaty. Najlepiej już na starcie rozpisać sobie, kiedy następuje wpływ wynagrodzenia lub kiedy kredytobiorca otrzymuje inne źródła przychodu oraz ustalić dogodny dla siebie termin spłaty kredytu. Tylko takie postępowanie, w rozsądny sposób zapewni spokojne spłacenie kredytu pozabankowego w terminie ustalonym w umowie.

Jak uzyskać tani kredyt pozabankowy?

Kredytobiorcy, którzy wnioskują o tani kredyt pozabankowy, muszą wiedzieć, że każda firma parabankowa ma inne warunki pożyczania środków finansowych. Wnioskodawcy muszą te warunku spełnić, inaczej ich wniosek zostanie odrzucony. Jednym z najważniejszych założeń jest odpowiedni wiek przyszłych kredytobiorców (między 18 a 70 rokiem życia).

Osoby starające się o kredyt pozabankowy muszę posiadać dokument tożsamości, który będzie niezbędny w procesie przyznawania kredytu. Oprócz numeru PESEL, powinny także przedstawić podstawowe o sobie informacje, jak i złożyć oświadczenie o swoim dochodzie, zatrudnieniu, innych zobowiązaniach. Przy bardzo dużych kwotach kredytów firmy pożyczkowe mogą prosić Klientów o dodatkowe zaświadczenia. Jest to konieczne dla rzeczywistej i pogłębionej oceny sytuacji finansowej danych osób.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Kredyt pozabankowy – czym jest i gdzie otrzymać?