Kredyty dla firm na oświadczenie to szansa na to, aby zminimalizować wpływ nagłych wydatków na płynność finansową. Z uwagi na niewielką liczbę formalności, korzysta z nich wielu przedsiębiorców. Jak można je otrzymać?

Sprawdź także nasz ranking kredytów dla firm:

Rodzaj
POŻYCZKA
Kwota
1 000 - 30 000 zł
Termin
1 - 36 miesięcy
 • Idealna decyzja dla tych, którzy chcą otworzyć własny biznes
 • Kredyt na każdy rodzaj działalności

Opis

_

Wymagania

Dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą

Dane kontaktowe

TAMGACOM LLC, z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, adres Office 10, Level 1, Sharjah Media City, Sharjah

Rodzaj
LINIA KREDYTOWA
Kwota
2 000 - 12 000 zł
Termin
6 miesięcy
 • Elastyczna linia kredytowa
 • Możliwość podniesienia limitu
 • Pożycz i przedłużaj do woli

Opis

Visset Biznes to oferta jednej z najszybciej rozwijających się grup kapitałowych w branży finansów dedykowana klientom biznesowym. Jako firma pozabankowa udziela pożyczek w prosty, ale zarazem bezpieczny sposób. Działa na rynku już od 2009 roku, przez co zdążyła zdobyć zaufanie wielu klientów.

 • Visset udziela pożyczek dla przedsiębiorców w wysokości od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.
 • Na uzyskanie środków mogą liczyć zarówno firmy z dochodami stałymi, jak i sezonowymi.
 • Firma udziela pożyczek na okres od 1 do 6 miesięcy bez zbędnych formalności.
 • Pośród produktów oferowanych przez pożyczkodawcę znajduje się Gotówka na szybko i Gotówka w obrocie.
 • Spłata pożyczki może odbywać się w stałych ratach lub z elastyczną zmianą terminu, co zależy od tego, na jaki produkt zdecyduje się przedsiębiorca.
 • W Visset pożyczkę można otrzymać na dowolny cel, a w tym na zatowarowanie sklepu, wypłatę wynagrodzeń, zakup nowego sprzętu, opłatę czynszu czy uregulowanie zobowiązań wobec ZUS i US.

Wymagania

Konto firmowe
Czynna jednoosobowa działalność gospodarcza
Stałe dochody

Dane kontaktowe

ASETIA sp. z o.o. S.K.A.
ul. Głogowska 31/33
60-702 Poznań

Rodzaj
KREDYT
Kwota
10 000 - 450 000 zł
Termin
1 miesiąc - 12 lat
 • Wstępna decyzja nawet w 10 minut
 • Bez zabezpieczeń majątkowych i bez poręczeń
 • Ocena zdolności kredytowej m.in. na podstawie prognozy dochodu
 • Minimum formalności, uproszczona dokumentacja

Opis

Nest Bank działa w Polsce od 1995 roku, natomiast pod obecną nazwą funkcjonuje dopiero od 2016 roku. Bank świadczy usługi dla klientów indywidualnych i mikroprzedsiębiorstw. Daje dostęp do bankowości elektronicznej, a także udziela wygodnych kredytów. Będąc klientami Best Banku, przedsiębiorcy mogą liczyć na uzyskanie środków bez wizyty w oddziale, co pozwala zaoszczędzić im cenny czas i niepotrzebne nerwy.

 • Składając wniosek o udzielenie kredytu w Nest Banku, przedsiębiorca może liczyć na decyzję już w 10 minut. Wszystko odbywa się online.
 • Doradcy Nest Banku na życzenie klienta dojeżdżają w dogodne dla niego miejsce, gdzie następnie dochodzi do podpisania umowy.
 • Środki z kredytu najczęściej trafiają na konto kredytobiorcy w przeciągu 24 godzin od momentu podpisania umowy.
 • Klienci Nest Banku mają możliwość odroczenia spłaty rat kapitałowych i to nawet na 3 miesiące.
 • Przedsiębiorca, który posiada kredyt w Nest Banku może wydłużyć czas kredytowania nawet o 6 miesięcy.

Wymagania

PIT, KPiR lub wyciąg z konta
Weryfikacja baz dłużników BIK, BIG, KRD oraz ERIF

Dane kontaktowe

Nest Bank SA
ul. Wołoska 24
02-675 Warszawa

Rodzaj
KREDYT
Kwota
1 000 - 3 000 000 zł
Termin
1 miesiąc - 10 lat
 • Środki w 24h od podpisania umowy
 • Decyzja w 20 minut
 • do 600 000 zł bez zabezpieczeń

Opis

Alior bank jest jednym z najbardziej cenionych i największych banków w Polsce. Swoją działalność operacyjną rozpoczął w 2008 roku, szybko zdobywając zaufanie zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Bank posiada w swojej ofercie produkty bankowe dedykowane klientom biznesowym. Pośród nich jest kredyt firmowy z obniżoną prowizją.

 • Alior Bank daje możliwość uzyskania środków dla mikrofirm nawet do 1 mln złotych i średnich firm do 3 mln złotych.
 • Klienci banku mogą przeznaczyć środki na bieżącą działalność, a także cele zakupowe.
 • Wszelkie formalności można załatwić zdalnie lub w jednym z oddziałów.
 • Decyzja o przyznaniu kredytu firmowego zależy od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej.
 • Alior Bank wymaga od kredytobiorców okazania zeznania PIT za okres przynajmniej 10 miesięcy.
 • Bank daje możliwość uzyskania kredytu dla firm bez zabezpieczeń materialnych.
 • Oferta z obniżoną prowizją jest ofertą promocyjną.

Wymagania

Wymagany PIT za minimum 10 miesięcy działalności

Dane kontaktowe

Alior Bank S.A.
ul. Łopuszańska 38d
02-232 Warszawa

Czym są kredyty dla firm na oświadczenie?

Kredyt dla firm na oświadczenie to szybki sposób na pozyskanie pieniędzy z banku. Podobne produkty mają w swojej ofercie parabanki i firmy pożyczkowe. Zobowiązania tego typu są udzielane jedynie na podstawie oświadczenia o zarobkach, złożonego przez klienta. Niewątpliwie jest to bardzo wygodne.

Wybierając ten rodzaj kredytu firma, która ubiega się o finansowanie musi złożyć oświadczenie o zarobkach. Dzieje się to pod odpowiedzialnością karną, dlatego też deklaracje wzbudzają zaufanie banków i firm pożyczkowych.

Zalety

Jakie zalety mają kredyty dla firm na oświadczenie? Przede wszystkie zalicza się do nich mniejszą liczbę wymaganych dokumentów. Minimum formalności sprawia, że otrzymanie finansowania jest szybsze niż w przypadku tradycyjnego kredytu.

Oświadczenie a zaświadczenie

Czym różni się oświadczenie od zaświadczenia? Oświadczenie o dochodach podpisuje zainteresowany kredytem, natomiast zaświadczenie wystawia jego pracodawca lub odpowiedni urząd. W przypadku samozatrudnienia, podpis zawsze składa przedsiębiorca.

Podobieństwa

Podobnym elementem zaświadczenia i oświadczenia jest informacja o długości zatrudnienia lub czasu prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dla udzielających kredytu ważna jest regularność osiągania dochodów, dlatego najczęściej wymagane jest potwierdzenie osiągania zarobków przez minimum pół roku.

smartney

Pożyczka czy kredyt dla firm na oświadczenie?

Udzielaniem pożyczek zajmują się firmy pozabankowe, które bardzo często nie wymagają żadnych zaświadczeń, co wpływa na jeszcze szybsze otrzymanie pieniędzy. Parabanki przewyższają pod tym względem banki, które podlegają pod Prawo Bankowe, przez które w celu uzyskania kredytu niezbędne są dodatkowe formalności.

Kredyty dla firm na oświadczenie tylko na małe kwoty

Aby stać się bardziej konkurencyjnymi na rynku kredytów, również banki zaczęły oferować kredyty dla firm na oświadczenie. Podobnie jak w przypadku kredytów na oświadczenie dla osób prywatnych, te dedykowane przedsiębiorcom służą do finansowania krótkookresowych potrzeb i są udzielane na niewielkie kwoty.

Aby wybrać odpowiednią firmę lub bank warto zapoznać się z odpowiednimi rankingami i sprawdzić która instytucja aktualnie posiada najlepsza ofertę.

Jak uzyskać kredyt dla firm na oświadczenie?

W celu uzyskania finansowania o którym mowa niezbędne jest posiadanie dowodu osobistego i złożenie u kredytodawcy odpowiedniego oświadczenia, posiadającego moc prawną. Ważne jest, aby firma, która stara się o finansowanie nie posiadała zadłużenia, ponieważ w przypadku kredytu może to mieć negatywny wpływ na ostateczną decyzję banku.

Formalności

Złożenie wniosku kredytowego wiąże się z formalnościami i długimi procedurami, które nie gwarantują udzielenia finansowania. Tym, co pozwala zwiększyć tempo uzyskania kredytu jest złożenie zaświadczania o niezaleganiu w ZUS. Dokument potwierdza, że firma rozlicza się ze wszelkich składek terminowo, co zwiększa jego wiarygodność. Niestety na to, żeby uzyskać zaświadczenie przedsiębiorca również musi poświęcić swój czas.

Pożyczkę można uzyskać łatwiej

Znacznie łatwiejsza do uzyskania jest pożyczka dla firm na oświadczenie, jakiej udzielają parabanki. Podobnie jak w przypadku zwykłych chwilówek, firmy pozabankowe wymagają niewielu formalności. Firmy pożyczkowe często nie przeglądają historii kredytowej lub przymykają oko kiedy ta jest nie najlepsza, a co za tym idzie są nadzieją na uzyskanie zewnętrznego źródła finansowania przez firmy zadłużone.

Jakie warunki musi spełnić kredytobiorca?

Uzyskanie kredytu w banku wiąże się z wieloma wymogami i problemami formalnymi. Jednym z najważniejszych warunków, jakie musi spełniać przedsiębiorstwo, aby uzyskać kredyt jest udokumentowanie braku zaległości wobec ZUS i US.

Ważna jest wiarygodność

Niestety nowe przedsiębiorstwa najczęściej spotkają się z odmową udzielenia finansowania przez banki, w związku z krótkim stażem na rynku. Ten zazwyczaj musi wynosić minimum kilka miesięcy. Kredyt dla firm na oświadczenie pozwala na zmniejszenie formalności związanych z udzieleniem kredytu, jednak aby go otrzymać nadal niezbędna jest wiarygodność kredytowa.

Kiedy warto wziąć kredyt dla firm na oświadczenie?

Ten rodzaj kredytu to jedno z najlepszych rozwiązań, kiedy istotny jest czas. Szukając finansowania warto wybrać ofertę, która będzie posiadać jak najniższe oprocentowanie. Jest to istotne ponieważ ryzyko tego typu kredytów jest duże, dlatego banki chcąc je zrekompensować zwiększają RRSO. Wysokie oprocentowanie może mieć też pożyczka dla firm na oświadczenie udzielana przez parabanki.

Oferta dopasowana do potrzeb

Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania warto dokładnie sprawdzić jak wygląda oferta u danego kredytodawcy. Niezbędne w tym celu będzie skontaktowanie się z przedstawicielami, aby dowiedzieć się więcej na temat warunków finansowania. Warto porównać oferty kilku instytucji finansowych, aby znaleźć tę, która będzie najkorzystniejsza.