Kredyty dla firm na oświadczenie to szansa na to, aby zminimalizować wpływ nagłych wydatków na płynność finansową. Z uwagi na niewielką liczbę formalności, korzysta z nich wielu przedsiębiorców. Jak można je otrzymać?

Czym są kredyty dla firm na oświadczenie?

Kredyt dla firm na oświadczenie to szybki sposób na pozyskanie pieniędzy z banku. Podobne produkty mają w swojej ofercie parabanki i firmy pożyczkowe. Zobowiązania tego typu są udzielane jedynie na podstawie oświadczenia o zarobkach, złożonego przez klienta. Niewątpliwie jest to bardzo wygodne.

Wybierając ten rodzaj kredytu firma, która ubiega się o finansowanie musi złożyć oświadczenie o zarobkach. Dzieje się to pod odpowiedzialnością karną, dlatego też deklaracje wzbudzają zaufanie banków i firm pożyczkowych.

Zalety

Jakie zalety mają kredyty dla firm na oświadczenie? Przede wszystkie zalicza się do nich mniejszą liczbę wymaganych dokumentów. Minimum formalności sprawia, że otrzymanie finansowania jest szybsze niż w przypadku tradycyjnego kredytu.

Oświadczenie a zaświadczenie

Czym różni się oświadczenie od zaświadczenia? Oświadczenie o dochodach podpisuje zainteresowany kredytem, natomiast zaświadczenie wystawia jego pracodawca lub odpowiedni urząd. W przypadku samozatrudnienia, podpis zawsze składa przedsiębiorca.

Podobieństwa

Podobnym elementem zaświadczenia i oświadczenia jest informacja o długości zatrudnienia lub czasu prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dla udzielających kredytu ważna jest regularność osiągania dochodów, dlatego najczęściej wymagane jest potwierdzenie osiągania zarobków przez minimum pół roku.

Pożyczka czy kredyt dla firm na oświadczenie?

Udzielaniem pożyczek zajmują się firmy pozabankowe, które bardzo często nie wymagają żadnych zaświadczeń, co wpływa na jeszcze szybsze otrzymanie pieniędzy. Parabanki przewyższają pod tym względem banki, które podlegają pod Prawo Bankowe, przez które w celu uzyskania kredytu niezbędne są dodatkowe formalności.

Kredyty dla firm na oświadczenie tylko na małe kwoty

Aby stać się bardziej konkurencyjnymi na rynku kredytów, również banki zaczęły oferować kredyty dla firm na oświadczenie. Podobnie jak w przypadku kredytów na oświadczenie dla osób prywatnych, te dedykowane przedsiębiorcom służą do finansowania krótkookresowych potrzeb i są udzielane na niewielkie kwoty.

Aby wybrać odpowiednią firmę lub bank warto zapoznać się z odpowiednimi rankingami i sprawdzić która instytucja aktualnie posiada najlepsza ofertę.

Jak uzyskać kredyt dla firm na oświadczenie?

W celu uzyskania finansowania o którym mowa niezbędne jest posiadanie dowodu osobistego i złożenie u kredytodawcy odpowiedniego oświadczenia, posiadającego moc prawną. Ważne jest, aby firma, która stara się o finansowanie nie posiadała zadłużenia, ponieważ w przypadku kredytu może to mieć negatywny wpływ na ostateczną decyzję banku.

Formalności

Złożenie wniosku kredytowego wiąże się z formalnościami i długimi procedurami, które nie gwarantują udzielenia finansowania. Tym, co pozwala zwiększyć tempo uzyskania kredytu jest złożenie zaświadczania o niezaleganiu w ZUS. Dokument potwierdza, że firma rozlicza się ze wszelkich składek terminowo, co zwiększa jego wiarygodność. Niestety na to, żeby uzyskać zaświadczenie przedsiębiorca również musi poświęcić swój czas.

Pożyczkę można uzyskać łatwiej

Znacznie łatwiejsza do uzyskania jest pożyczka dla firm na oświadczenie, jakiej udzielają parabanki. Podobnie jak w przypadku zwykłych chwilówek, firmy pozabankowe wymagają niewielu formalności. Firmy pożyczkowe często nie przeglądają historii kredytowej lub przymykają oko kiedy ta jest nie najlepsza, a co za tym idzie są nadzieją na uzyskanie zewnętrznego źródła finansowania przez firmy zadłużone.

Jakie warunki musi spełnić kredytobiorca?

Uzyskanie kredytu w banku wiąże się z wieloma wymogami i problemami formalnymi. Jednym z najważniejszych warunków, jakie musi spełniać przedsiębiorstwo, aby uzyskać kredyt jest udokumentowanie braku zaległości wobec ZUS i US.

Ważna jest wiarygodność

Niestety nowe przedsiębiorstwa najczęściej spotkają się z odmową udzielenia finansowania przez banki, w związku z krótkim stażem na rynku. Ten zazwyczaj musi wynosić minimum kilka miesięcy. Kredyt dla firm na oświadczenie pozwala na zmniejszenie formalności związanych z udzieleniem kredytu, jednak aby go otrzymać nadal niezbędna jest wiarygodność kredytowa.

Kiedy warto wziąć kredyt dla firm na oświadczenie?

Ten rodzaj kredytu to jedno z najlepszych rozwiązań, kiedy istotny jest czas. Szukając finansowania warto wybrać ofertę, która będzie posiadać jak najniższe oprocentowanie. Jest to istotne ponieważ ryzyko tego typu kredytów jest duże, dlatego banki chcąc je zrekompensować zwiększają RRSO. Wysokie oprocentowanie może mieć też pożyczka dla firm na oświadczenie udzielana przez parabanki.

Oferta dopasowana do potrzeb

Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania warto dokładnie sprawdzić jak wygląda oferta u danego kredytodawcy. Niezbędne w tym celu będzie skontaktowanie się z przedstawicielami, aby dowiedzieć się więcej na temat warunków finansowania. Warto porównać oferty kilku instytucji finansowych, aby znaleźć tę, która będzie najkorzystniejsza.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Kredyty dla firm na oświadczenie – jak otrzymać?
Tagi: