Częstym powodem, dla których firmy z różnych branż nie starają się o kredytu bankowe są wysokie wymogi z zakresu zdolności finansowej i bardzo szczegółowy, dość długi proces analizy wniosku. Jeśli firma potrzebuje pieniędzy, może jednak skorzystać z wielu  alternatywnych ścieżek. Można spróbować znaleźć inwestora lub partnera biznesowego, który zainwestuje trochę pieniędzy w przedsiębiorstwo, można rozważyć również skorzystanie z rozwiązania jakim jest kredyt dla firm bez ZUS i US od instytucji pozabankowej.

Najlepsze kredyty bez ZUS i US:

FirmaInformacjeSzczegóły ofertyWymagania 
monevia logoTankuj TANIEJ do 9 gr/l (klik)
Bez badania zdolności kredytowej i obciążeń w BIK
Już od 1 dnia działalności
Do 100% wartości faktury brutto w jeden dzień
Już 50.000 zł limitu na start
Brak opłaty za opóźnienie – aż do 30 dni
Faktoring:
Waluta faktury: PLN, EUR
Limity: 700 - 250 000 zł
Finansowanie faktur: 7 - 90 dni
Firma zarejestrowana w Polsce
Wszystkie formy prawne
Bez minimalnego stażu firmy
SPRAWDŹ

Kredyt bez ZUS i US – czy to możliwe?

Kredyty dla firm bez zaświadczeń są dość popularnymi formami finansowania dla przedsiębiorstw. Jak każde rozwiązanie finansowe – mają swoje wady i zalety. Jednym z głównych plusów, jakim charakteryzuje się kredyt bez ZUS jest to, że firma pożyczkowa nie ingeruje w cel przeznaczenia środków. Mogą zatem być przeznaczone na dowolny cel, który przedsiębiorca uzna za słuszny. Z drugiej strony, dokładna analiza zdolności finansowej i historii kredytowej firmy, ma na celu zabezpieczenie zarówno banku przez możliwym brakiem spłaty, ale również interesów firmy, która ubiega się o kredyt. Spirala zadłużenia dotyka nie tylko osób prywatnych. Jest wiele firm, których zdolność finansowa znacznie się pogorszyła przez dokonywanie złych wyborów i zaciąganie większej liczby kredytów niż jest realnie spłacać. Jednak w przypadku rozsądnego i przemyślanego pożyczania, kredyt bez ZUS może pomóc zachować pełną kontrolę nad  biznesem oraz jego rozwojem i ekspansją. Co więcej, kredyty dla firm bez ZUS i US są zwykle łatwo i szybko dostępne. Charakteryzują się bardzo szybką decyzją, są dyskretne i mają minimum formalności. Większość właścicieli firm nie ma czasu do stracenia. Oczekiwanie na wzrost zysków w celu ich reinwestowania może zająć dużo czasu. To samo dotyczy szukania inwestorów. To zazwyczaj bardzo długi proces, który z różnych powodów może się dodatkowo wydłużać. Oczywiście w zależności od indywidualnej decyzji i sytuacji wnioskodawcy, jego wniosek o kredyt bez ZUS również może potrwać nieco dłużej niż planowano, ale z uwagi na konstrukcję umowy jest zwykle łatwiejszy do rozpatrzenia niż większość alternatywnych opcji – w tym kredytów bankowych.

Czy kredyt bez ZUS to dobre rozwiązanie?

Oprocentowanie większości bankowych kredytów biznesowych jest bardzo dobre. Banki konkurują o klientów, więc są zobowiązane do zaoferowania oferty, która jest co najmniej równo z propozycją ich konkurentów. Oczywiście stopy procentowe nadal zapewniają wystarczający zwrot, dzięki czemu banki i tak mogą zarobić na kredycie. Warto pamiętać, że kredyt bez ZUS i US z uwagi na uproszczoną procedurę i większe ryzyko braku spłaty, jakie bierze na siebie pożyczkodawca, może być objęty wyższym oprocentowaniem niż tradycyjny kredyt bankowy. Wyższe RRSO to jedna z charakterystycznych cech kredytów z instytucji pozabankowych. Co więcej, odsetki od kredytu firmowego udzielonego przez bank można również odliczyć od podatku.

Świadome pożyczanie kluczem do sukcesu firmy

Większość właścicieli firm zaciąga kredyt bez ZUS i US, ponieważ chce rozszerzyć swoją działalność, spłacić dotychczasowe zobowiązania lub zainwestować środki w rentowny cel. Poszukiwanie inwestora może pomóc w osiągnięciu przytoczonych celów, ale wiąże się z koniecznością zwrotu przyszłych zysków. Kredyt bez ZUS i US określa natomiast wyłącznie koszty wynikające z harmonogramu spłat i ewentualne opłaty za udzielenie. Istnieje wiele ścisłych zasad i warunków, które obowiązują banki, jeśli chodzi o zatwierdzanie lub odrzucanie wniosków o pożyczki biznesowe. Nie wszystkie firmy będą spełniać kryteria określone przez banki. W przypadku kredytów firmowych zaświadczenie z ZUS i niezaleganie z opłatami w urzędzie skarbowym są jednym z obowiązkowych dokumentów potrzebnych do analizy wniosku. Wiele pożyczek bankowych jest zabezpieczonych na aktywach będących własnością firmy. Istnieje ryzyko, że pożyczkodawca przejmie ten składnik aktywów, jeśli nie dokona się spłaty zaciągniętej pożyczki. Przed podpisaniem umowy o kredyt dla firmy bez zaświadczeń, warto dobrze przeczytać umowę i być w pełni świadomym ryzyka z jakim się może wiązać opóźnienie lub brak spłaty.

Firmy, które zalegają z opłatami w ZUS i US, mogą również przeznaczyć kredyt na spłatę wyżej wymienionych. Dzięki temu, otwiera się przed nimi droga do uzyskania tradycyjnego kredytu bankowego dla firm, który można następnie przeznaczyć na spłatę zaciągniętego wcześniej zobowiązania. Czasem kredyt bez ZUS i US jest jedynym rozwiązaniem, które może nie tylko poprawić sytuację finansową firmy, ale również zapobiec poważniejszym problemom finansowym. Aby wybrać najlepsza ofertę dobrze jest porównywać RRSO rozpatrywanych ofert (niższe RRSO, zawsze oznacza tańszy kredyt). Przy porównaniu należy wziąć pod uwagę ten sam okres kredytowania i tę samą kwotę.

[Głosów: 1   Average: 5/5]
Kredyt bez ZUS i US – gdzie szukać ofert dla firm?