bancovo

Częstym powodem, dla których firmy z różnych branż nie starają się o kredytu bankowe są wysokie wymogi z zakresu zdolności finansowej i bardzo szczegółowy, dość długi proces analizy wniosku. Jeśli firma potrzebuje pieniędzy, może jednak skorzystać z wielu  alternatywnych ścieżek. Można spróbować znaleźć inwestora lub partnera biznesowego, który zainwestuje trochę pieniędzy w przedsiębiorstwo, można rozważyć również skorzystanie z rozwiązania jakim jest kredyt dla firm bez ZUS i US od instytucji pozabankowej.

Najlepsze kredyty dla firm:

Rodzaj
POŻYCZKA
Kwota
1 000 - 30 000 zł
Termin
1 - 36 miesięcy
 • Idealna decyzja dla tych, którzy chcą otworzyć własny biznes
 • Kredyt na każdy rodzaj działalności

Opis

_

Wymagania

Dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą

Dane kontaktowe

TAMGACOM LLC, z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, adres Office 10, Level 1, Sharjah Media City, Sharjah

Rodzaj
LINIA KREDYTOWA
Kwota
2 000 - 12 000 zł
Termin
6 miesięcy
 • Elastyczna linia kredytowa
 • Możliwość podniesienia limitu
 • Pożycz i przedłużaj do woli

Opis

Visset Biznes to oferta jednej z najszybciej rozwijających się grup kapitałowych w branży finansów dedykowana klientom biznesowym. Jako firma pozabankowa udziela pożyczek w prosty, ale zarazem bezpieczny sposób. Działa na rynku już od 2009 roku, przez co zdążyła zdobyć zaufanie wielu klientów.

 • Visset udziela pożyczek dla przedsiębiorców w wysokości od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.
 • Na uzyskanie środków mogą liczyć zarówno firmy z dochodami stałymi, jak i sezonowymi.
 • Firma udziela pożyczek na okres od 1 do 6 miesięcy bez zbędnych formalności.
 • Pośród produktów oferowanych przez pożyczkodawcę znajduje się Gotówka na szybko i Gotówka w obrocie.
 • Spłata pożyczki może odbywać się w stałych ratach lub z elastyczną zmianą terminu, co zależy od tego, na jaki produkt zdecyduje się przedsiębiorca.
 • W Visset pożyczkę można otrzymać na dowolny cel, a w tym na zatowarowanie sklepu, wypłatę wynagrodzeń, zakup nowego sprzętu, opłatę czynszu czy uregulowanie zobowiązań wobec ZUS i US.

Wymagania

Konto firmowe
Czynna jednoosobowa działalność gospodarcza
Stałe dochody

Dane kontaktowe

ASETIA sp. z o.o. S.K.A.
ul. Głogowska 31/33
60-702 Poznań

Rodzaj
KREDYT
Kwota
10 000 - 450 000 zł
Termin
1 miesiąc - 12 lat
 • Wstępna decyzja nawet w 10 minut
 • Bez zabezpieczeń majątkowych i bez poręczeń
 • Ocena zdolności kredytowej m.in. na podstawie prognozy dochodu
 • Minimum formalności, uproszczona dokumentacja

Opis

Nest Bank działa w Polsce od 1995 roku, natomiast pod obecną nazwą funkcjonuje dopiero od 2016 roku. Bank świadczy usługi dla klientów indywidualnych i mikroprzedsiębiorstw. Daje dostęp do bankowości elektronicznej, a także udziela wygodnych kredytów. Będąc klientami Best Banku, przedsiębiorcy mogą liczyć na uzyskanie środków bez wizyty w oddziale, co pozwala zaoszczędzić im cenny czas i niepotrzebne nerwy.

 • Składając wniosek o udzielenie kredytu w Nest Banku, przedsiębiorca może liczyć na decyzję już w 10 minut. Wszystko odbywa się online.
 • Doradcy Nest Banku na życzenie klienta dojeżdżają w dogodne dla niego miejsce, gdzie następnie dochodzi do podpisania umowy.
 • Środki z kredytu najczęściej trafiają na konto kredytobiorcy w przeciągu 24 godzin od momentu podpisania umowy.
 • Klienci Nest Banku mają możliwość odroczenia spłaty rat kapitałowych i to nawet na 3 miesiące.
 • Przedsiębiorca, który posiada kredyt w Nest Banku może wydłużyć czas kredytowania nawet o 6 miesięcy.

Wymagania

PIT, KPiR lub wyciąg z konta
Weryfikacja baz dłużników BIK, BIG, KRD oraz ERIF

Dane kontaktowe

Nest Bank SA
ul. Wołoska 24
02-675 Warszawa

Rodzaj
KREDYT
Kwota
1 000 - 3 000 000 zł
Termin
1 miesiąc - 10 lat
 • Środki w 24h od podpisania umowy
 • Decyzja w 20 minut
 • do 600 000 zł bez zabezpieczeń

Opis

Alior bank jest jednym z najbardziej cenionych i największych banków w Polsce. Swoją działalność operacyjną rozpoczął w 2008 roku, szybko zdobywając zaufanie zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Bank posiada w swojej ofercie produkty bankowe dedykowane klientom biznesowym. Pośród nich jest kredyt firmowy z obniżoną prowizją.

 • Alior Bank daje możliwość uzyskania środków dla mikrofirm nawet do 1 mln złotych i średnich firm do 3 mln złotych.
 • Klienci banku mogą przeznaczyć środki na bieżącą działalność, a także cele zakupowe.
 • Wszelkie formalności można załatwić zdalnie lub w jednym z oddziałów.
 • Decyzja o przyznaniu kredytu firmowego zależy od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej.
 • Alior Bank wymaga od kredytobiorców okazania zeznania PIT za okres przynajmniej 10 miesięcy.
 • Bank daje możliwość uzyskania kredytu dla firm bez zabezpieczeń materialnych.
 • Oferta z obniżoną prowizją jest ofertą promocyjną.

Wymagania

Wymagany PIT za minimum 10 miesięcy działalności

Dane kontaktowe

Alior Bank S.A.
ul. Łopuszańska 38d
02-232 Warszawa

Kredyt bez ZUS i US – czy to możliwe?

Kredyty dla firm bez zaświadczeń są dość popularnymi formami finansowania dla przedsiębiorstw. Jak każde rozwiązanie finansowe – mają swoje wady i zalety. Jednym z głównych plusów, jakim charakteryzuje się kredyt bez ZUS jest to, że firma pożyczkowa nie ingeruje w cel przeznaczenia środków. Mogą zatem być przeznaczone na dowolny cel, który przedsiębiorca uzna za słuszny. Z drugiej strony, dokładna analiza zdolności finansowej i historii kredytowej firmy, ma na celu zabezpieczenie zarówno banku przez możliwym brakiem spłaty, ale również interesów firmy, która ubiega się o kredyt. Spirala zadłużenia dotyka nie tylko osób prywatnych. Jest wiele firm, których zdolność finansowa znacznie się pogorszyła przez dokonywanie złych wyborów i zaciąganie większej liczby kredytów niż jest realnie spłacać. Jednak w przypadku rozsądnego i przemyślanego pożyczania, kredyt bez ZUS może pomóc zachować pełną kontrolę nad  biznesem oraz jego rozwojem i ekspansją. Co więcej, kredyty dla firm bez ZUS i US są zwykle łatwo i szybko dostępne. Charakteryzują się bardzo szybką decyzją, są dyskretne i mają minimum formalności. Większość właścicieli firm nie ma czasu do stracenia. Oczekiwanie na wzrost zysków w celu ich reinwestowania może zająć dużo czasu. To samo dotyczy szukania inwestorów. To zazwyczaj bardzo długi proces, który z różnych powodów może się dodatkowo wydłużać. Oczywiście w zależności od indywidualnej decyzji i sytuacji wnioskodawcy, jego wniosek o kredyt bez ZUS również może potrwać nieco dłużej niż planowano, ale z uwagi na konstrukcję umowy jest zwykle łatwiejszy do rozpatrzenia niż większość alternatywnych opcji – w tym kredytów bankowych.

Czy kredyt bez ZUS to dobre rozwiązanie?

Oprocentowanie większości bankowych kredytów biznesowych jest bardzo dobre. Banki konkurują o klientów, więc są zobowiązane do zaoferowania oferty, która jest co najmniej równo z propozycją ich konkurentów. Oczywiście stopy procentowe nadal zapewniają wystarczający zwrot, dzięki czemu banki i tak mogą zarobić na kredycie. Warto pamiętać, że kredyt bez ZUS i US z uwagi na uproszczoną procedurę i większe ryzyko braku spłaty, jakie bierze na siebie pożyczkodawca, może być objęty wyższym oprocentowaniem niż tradycyjny kredyt bankowy. Wyższe RRSO to jedna z charakterystycznych cech kredytów z instytucji pozabankowych. Co więcej, odsetki od kredytu firmowego udzielonego przez bank można również odliczyć od podatku.

Świadome pożyczanie kluczem do sukcesu firmy

Większość właścicieli firm zaciąga kredyt bez ZUS i US, ponieważ chce rozszerzyć swoją działalność, spłacić dotychczasowe zobowiązania lub zainwestować środki w rentowny cel. Poszukiwanie inwestora może pomóc w osiągnięciu przytoczonych celów, ale wiąże się z koniecznością zwrotu przyszłych zysków. Kredyt bez ZUS i US określa natomiast wyłącznie koszty wynikające z harmonogramu spłat i ewentualne opłaty za udzielenie. Istnieje wiele ścisłych zasad i warunków, które obowiązują banki, jeśli chodzi o zatwierdzanie lub odrzucanie wniosków o pożyczki biznesowe. Nie wszystkie firmy będą spełniać kryteria określone przez banki. W przypadku kredytów firmowych zaświadczenie z ZUS i niezaleganie z opłatami w urzędzie skarbowym są jednym z obowiązkowych dokumentów potrzebnych do analizy wniosku. Wiele pożyczek bankowych jest zabezpieczonych na aktywach będących własnością firmy. Istnieje ryzyko, że pożyczkodawca przejmie ten składnik aktywów, jeśli nie dokona się spłaty zaciągniętej pożyczki. Przed podpisaniem umowy o kredyt dla firmy bez zaświadczeń, warto dobrze przeczytać umowę i być w pełni świadomym ryzyka z jakim się może wiązać opóźnienie lub brak spłaty.

Firmy, które zalegają z opłatami w ZUS i US, mogą również przeznaczyć kredyt na spłatę wyżej wymienionych. Dzięki temu, otwiera się przed nimi droga do uzyskania tradycyjnego kredytu bankowego dla firm, który można następnie przeznaczyć na spłatę zaciągniętego wcześniej zobowiązania. Czasem kredyt bez ZUS i US jest jedynym rozwiązaniem, które może nie tylko poprawić sytuację finansową firmy, ale również zapobiec poważniejszym problemom finansowym. Aby wybrać najlepsza ofertę dobrze jest porównywać RRSO rozpatrywanych ofert (niższe RRSO, zawsze oznacza tańszy kredyt). Przy porównaniu należy wziąć pod uwagę ten sam okres kredytowania i tę samą kwotę.

finbo