Znasz to uczucie, gdy nagle wszystko jest nie tak, jak powinno być? Każdy plan jest skazany na niepowodzenie lub wymaga więcej cierpliwości, niż jest to możliwe? A dodatkowo samochód się psuje, ulubiony kostium plami się atramentem, dziecko potrzebuje aparat na zęby i jak na złość wyrosło ze swojego starego roweru, a właśnie rozpoczyna się sezon na wycieczki za miasto, które tak bardzo lubisz. Brzmi mało pozytywnie prawda? Większość tzw. nagłych zdarzeń związanych jest z nieprzewidzianymi kosztami. Problem da się rozwiązać w miarę szybko, jeśli posiadasz zaoszczędzone środki na jak to się mówi – czarną godzinę. Co jednak w sytuacji, gdy takich oszczędności aktualnie nie posiadasz? Są dwie możliwości, o których zapewne pomyślisz: albo pożyczka od rodziny lub znajomych, albo wyprawa do banku. Jeśli jednak rodzina nie może pomóc lub nie chcesz ich niepokoić, a bank odmawia pożyczki lub oferuje zbyt niską kwotę, to warto pomyśleć nad trzecim rozwiązaniem. Może to być właśnie pożyczka na pesel.

Najlepsze pożyczki na pesel:

FirmaDodatkowe informacjeOfertaDarmowa pożyczkaWymaganiaSzczegóły
finbo logoBez zaświadczeń o dochodach30 dni
200 - 15000 zł
NIEWiek: 20 - 75 latSPRAWDŹ
kuki logoBez zaświadczeń o dochodach30 dni
200 - 15000 zł
NIEWiek: 20 - 75 latSPRAWDŹ
vivus logoBez zaświadczeń o dochodach30 lub 61 dni
100 - 7500 zł
TAK - do 3000 złWiek: 19 - 78 latSPRAWDŹ
supergrosz logoBez zaświadczeń o dochodach4 - 50 msc
1000 - 15 000 zł
NIEWiek: od 21 latSPRAWDŹ
wonga logoBez zaświadczeń o dochodach1 - 48 msc
200 - 20 000 zł
TAK - do 1000 złWiek: od 18 latSPRAWDŹ
zaplo logoBez zaświadczeń o dochodach3 msc
1000 - 5 000 zł
NIEWiek: 21 - 75 latSPRAWDŹ
wandoo logoBez zaświadczeń o dochodach30 dni
100 - 8000 zł
NIEWiek: 20 - 72 latSPRAWDŹ

Pożyczka na pesel, warunki otrzymania

Zapewne zastanawiasz się jakie są warunki udzielenia tego typu pożyczki. Otóż samo sformułowanie pożyczka na pesel, to tak naprawdę informacja sugerująca minimum formalności, tzw. pożyczka od ręki. Standardowo, ubiegając się o pożyczkę z reguły konieczne jest zaświadczenie o dochodach lub deklaracja zarobków (ale nie zawsze, tutaj sprawdzisz najlepsze pożyczki bez dochodów), która jest następnie potwierdzona u pracodawcy. Zdarza się także, że wymagane jest przedłożenie któregoś z rachunków, jako dodatkowe dane weryfikacyjne. Natomiast nie ukrywajmy, nie zawsze jest możliwość pozyskania zaświadczenia o dochodach lub przedstawienia rachunków, gdyż np. nie posiadasz na siebie żadnej umowy abonamentowej. Zatem pozornie prosta czynność, już na samym starcie okazuje się być dyskwalifikująca i kończy się odmową pożyczki. Pożyczka na pesel opiera się na nieco innych zasadach.

Pierwszym udogodnieniem jest możliwość zawarcia umowy za pośrednictwem Internetu. Nie jest więc potrzebna osobista wizyta w punkcie. Formularz dostępny na stronie internetowej firmy udzielającej pożyczki jest tak skonstruowany, aby jego wypełnienie zajęło nie więcej niż kilka minut. Ponadto, instytucje pozabankowe oferują usługę pożyczki na pesel, zachowując przy tym jak najmniejsze kryteria weryfikacyjne, aby maksymalnie ułatwić proces. Jakie dane mogą być więc potrzebne?

  • numer pesel
  • dane z dowodu osobistego
  • numer rachunku bankowego

Te trzy informacje są zazwyczaj wystarczające, aby po chwili otrzymać przelew na swoje konto. Dlaczego? Instytucje poza bankowe opierają się na zasadzie zaufania do swojego klienta, a warunki jakie są zawarte w umowie, dodatkowo zabezpieczają zwrot pożyczonej kwoty.

Na co zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy pożyczki na pesel?

Oczywiście jak każda umowa, również i ta wymaga zapoznania się i dokładnego przeanalizowania. Możemy jednak podpowiedzieć, na co szczególnie zwrócić uwagę, aby łatwiej było zapoznać się z dokumentem i uniknąć niepotrzebnego stresu.

Podstawą, na którą należy spojrzeć jest:

  • kwota pożyczki
  • wysokość miesięcznej raty
  • okres, na który zostaje zawarta umowa
  • ewentualne koszty dodatkowe

Podsumowując, przed zaciągnięciem pożyczki na pesel w określonej wysokości, dobrze jest zaplanować swój budżet w taki sposób, aby późniejsze raty nie naruszyły pozostałych miesięcznych zobowiązań. Ponadto, warto jest przeliczyć dodatkowe koszty m.in. wartość odsetek i pozostałych opłat, aby mieć pewność, że pożyczona kwota będzie możliwa do oddania. Nie czytaj umowy w pośpiechu, daj sobie czas na zapoznanie się z dokumentem.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Pożyczka na pesel – czym jest i jak otrzymać?
Tagi: