Zdarza się, że sytuacja finansowa firmy nagle pogarsza się i nie stać ją na spłatę zobowiązań. Niestety, nawet na skutek chwilowych zawirowań, ta może znaleźć się w rejestrze dłużników. Kiedy tak się stanie, przedsiębiorstwo może mieć kłopoty z uzyskaniem zewnętrznego źródła finansowania. Instytucje pozabankowe oferują jednak kredyty dla firm bez BIK i KRD. Na czym one polegają i kiedy można je otrzymać?

Ranking kredytów dla firm:

FirmaInformacjeSzczegóły ofertyWymagania 
ing logoPierwsza faktura za 0 zł
Bezpieczeństwo gwarantowane prze ING Bank Śląski
Bez umów i opłat abonamentowych
Pieniądze nawet w 1 dzień
100% online
Nie musisz być klientem ING
Faktoring:
Waluta faktury: PLN
Limity: 250 - 100 000 zł
Finansowanie faktur: 7 – 90 dni
Działalność gospodarcza
(staż minimum 12 miesięcy)
SPRAWDŹ
monevia logoTankuj TANIEJ do 9 gr/l (klik)
Bez badania zdolności kredytowej i obciążeń w BIK
Już od 1 dnia działalności
Do 100% wartości faktury brutto w jeden dzień
Już 50.000 zł limitu na start
Brak opłaty za opóźnienie – aż do 30 dni
Faktoring:
Waluta faktury: PLN, EUR
Limity: 700 - 250 000 zł
Finansowanie faktur: 7 - 90 dni
Firma zarejestrowana w Polsce
Wszystkie formy prawne
Bez minimalnego stażu firmy
SPRAWDŹ
smeo logoSzybki proces – 100% online
Do 500 000 zł DARMOWEGO limitu faktoringowego
Pieniądze na koncie w 15 minut – przelew ekspresowy
Również dla startupów
W przypadku opóźnień kontrahenta - dodatkowe 60 dni
finansowania po terminie (pierwsze 5 dni bez opłat)
Faktoring:
Waluta faktury: PLN, EUR
Limity: 500 - 500 000 zł
Finansowanie faktur: 5 - 90 dni
Działalność gospodarcza
Spółka z o.o.
Spółka jawna
SPRAWDŹ
fineaPieniądze na koncie w ciągu 15 min.
od przesłania dokumentów
Cały proces finansowania przez internet
Tylko jedna stawka prowizyjna za całą usługę
Koszt od 2%, brak ukrytych opłat
W ofercie również: faktoring cichy i odwrotny
Faktoring:
Waluta faktury: PLN, EUR
Limity: 500 - 100 000 zł
Finansowanie faktur: 7 - 90 dni
Firma zarejestrowana w Polsce
Wszystkie formy prawne
Minimalny staż firmy - 6 msc
Minimalny wiek - 21 lat
SPRAWDŹ
fandla logoLimit do 30 tyś. brutto
100% online (sms + klik), wystarczy FV
Brak opłat za umowę ramową,
prowizja tylko od sfinansowanej faktury
Do 100% wartości faktury brutto w 1 dzień
Faktoring:
Waluta faktury: PLN, EUR
Limity: 500 - 100 000 zł
Finansowanie faktur: 14 - 90 dn
Firma zarejestrowana w Polsce
Minimalny staż firmy - 3 miesiące
JDG
Wszystkie spółki posiadające jednoosobową
reprezentację z wyłączeniem komandytowej
SPRAWDŹ

Czym jest BIK?

Aby móc wytłumaczyć na czym polegają kredyty dla firm bez BIK i KRD, najpierw trzeba powiedzieć czym są obie instytucje. Pierwsza z nich, czyli BIK to Biuro Informacji Kredytowej. Jego podstawowym zadaniem jest gromadzenie i udostępnianie informacji na temat historii kredytowej każdego klienta korzystającego z usług banków i SKOK-ów. Od niedawna do BIK-u trafiają także dane od pozabankowych firm pożyczkowych.

Czym jest KRD?

KRD to Krajowy Rejestr Długów. Jego najważniejszym zadaniem jest z kolei gromadzenie i wymiana informacji na temat zadłużenia przedsiębiorstw i konsumentów. KRD łączy wszystkie gałęzie gospodarki. To oznacza, że trafiają do niego informacje nie tylko od banków, ale także firm pożyczkowych, firm faktoringowych, towarzystw ubezpieczeniowych czy też dostawców usług telekomunikacyjnych. Oczywiście, nie wszystkie zgromadzone w rejestrze dane muszą być negatywne.

Kiedy rozwiązaniem są kredyty dla firm bez BIK i KRD?

Jeśli przedsiębiorca w przypadku problemów finansowych w porę nie zareaguje, może mieć to poważne konsekwencje. Przede wszystkim na skutek opóźnienia spłaty kredytów czy pożyczek historia kredytowa firmy ulega pogorszeniu, a samo przedsiębiorstwo trafia do Krajowego Rejestru Długów.

W praktyce oznacza to, że banki nie będą chciały mu udzielać finansowania, a kontrahenci mogą zrezygnować ze współpracy. Wtedy też jednym rozwiązaniem często jest zaciągnięcie kredytu bez BIK i KRD.

Kredyty dla firm bez BIK i KRD to duża szansa na uzyskanie środków

Aby odzyskać stabilną sytuację finansową, czasami trzeba wziąć kredyt. Nie jest to jednak takie proste, kiedy kredytodawca przed udzieleniem finansowania zweryfikuje firmę w rejestrze dłużników.

smartney

O wiele większą szansę na uzyskanie środków daje kredyt dla firm bez BIK i KRD. Udzielając go kredytodawca nie weryfikuje baz, co zwiększa prawdopodobieństwo otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej. Zdarza się też, że w przypadku finansowania tego typu firma pożyczkowa sprawdza rejestry, ale przyzwala na negatywne wpisy.

Kto może z nich skorzystać?

Kredyty dla firm bez weryfikacji dedykowane są wszystkim przedsiębiorstwom, które z jakiegoś powodu nie chcą, aby sprawdzać je w rejestrach dłużników. Najczęściej korzystają z nich te podmioty, które są zadłużone i mają negatywną historię kredytową. Dlaczego?

Jak już wspomnieliśmy w przypadku, kiedy przedsiębiorstwo nie spłaca w terminie swoich zobowiązań i trafia do rejestru dłużników, banki traktują je jako niewiarygodne i nie chcą udzielać mu kolejnego finansowania.

Jakie firmy oferują kredyty dla firm bez BIK i KRD?

Wiele przedsiębiorstw, zwłaszcza tych w trudnej sytuacji finansowej, zastanawia się, jakie firmy oferują kredyty dla firm bez BIK i KRD. Przede wszystkim są to firmy pożyczkowe i parabanki.

Lista pożyczkodawców jest długa. Warto jednak korzystać z ofert tych firm, które oferują jak najlepsze warunki udzielenia finansowania. Im niższe koszty kredytu, tym lepiej. Liczą się jednak także inne kwestie.

Jak wybrać najlepszy kredyt dla firm bez BIK?

Bez względu na to jaki rodzaj kredytu chce zaciągnąć kredytobiorca, powinien on porównać warunki finansowania jakie proponują różni kredytobiorcy. Z reguły najważniejszym kryterium jest wysokość oprocentowania. Im jest ono niższe, tym niższe koszty ponosi kredytobiorca. Niezwykle ważne są także inne kwestie. Firmy muszą zwracać uwagę również na minimalny staż na rynku i maksymalną wysokość finansowania.

Oprocentowanie

Wspomnieliśmy już, że im niższe oprocentowanie tym lepiej. W przypadku kredytów bez BIK i KRD firmy muszą jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zawsze jest ono wyższe niż przy tradycyjnych kredytach. Co więcej, kredytodawcy często za brak weryfikacji w rejestrach pobierają dodatkowe prowizje. Niestety, opłaty te mają znaczny wpływ na ostateczny koszt kredytowania.

Staż na rynku

Nie każdy zwraca na to uwagę, ale szukając zewnętrznego źródła finansowania, przedsiębiorstwo, które jest na rynku od niedawna, musi upewnić się, czy dana firma pożyczkowa jest w stanie udzielić jej kredytu. Wiele instytucji wymaga, aby ich kredytobiorca prowadził działalność przynajmniej od kilku miesięcy. Część firm pożyczkowych nie ustala minimalnego stażu i takich też warto w tym przypadku szukać.

Wysokość finansowania

Tak samo jak staż na rynku, dla wielu firm istotna może być maksymalna wysokość finansowania. Część firm pożyczkowych udziela zobowiązań bez weryfikacji tylko do pewnej kwoty. Jeśli przedsiębiorstwu zależy na tym, aby otrzymać kredyt w dużej wysokości, koniecznie musi więc upewnić się jak kwestia ta wygląda u wybranego kredytodawcy.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Kredyty dla firm bez BIK i KRD – który wybrać?
Tagi: