Zdarza się, że sytuacja finansowa firmy nagle pogarsza się i nie stać ją na spłatę zobowiązań. Niestety, nawet na skutek chwilowych zawirowań, ta może znaleźć się w rejestrze dłużników. Kiedy tak się stanie, przedsiębiorstwo może mieć kłopoty z uzyskaniem zewnętrznego źródła finansowania. Instytucje pozabankowe oferują jednak kredyty dla firm bez BIK i KRD. Na czym one polegają i kiedy można je otrzymać?

Ranking kredytów dla firm:

Rodzaj
POŻYCZKA
Kwota
1 000 - 30 000 zł
Termin
1 - 36 miesięcy
 • Idealna decyzja dla tych, którzy chcą otworzyć własny biznes
 • Kredyt na każdy rodzaj działalności

Opis

_

Wymagania

Dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą

Dane kontaktowe

TAMGACOM LLC, z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, adres Office 10, Level 1, Sharjah Media City, Sharjah

Rodzaj
LINIA KREDYTOWA
Kwota
2 000 - 12 000 zł
Termin
6 miesięcy
 • Elastyczna linia kredytowa
 • Możliwość podniesienia limitu
 • Pożycz i przedłużaj do woli

Opis

Visset Biznes to oferta jednej z najszybciej rozwijających się grup kapitałowych w branży finansów dedykowana klientom biznesowym. Jako firma pozabankowa udziela pożyczek w prosty, ale zarazem bezpieczny sposób. Działa na rynku już od 2009 roku, przez co zdążyła zdobyć zaufanie wielu klientów.

 • Visset udziela pożyczek dla przedsiębiorców w wysokości od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.
 • Na uzyskanie środków mogą liczyć zarówno firmy z dochodami stałymi, jak i sezonowymi.
 • Firma udziela pożyczek na okres od 1 do 6 miesięcy bez zbędnych formalności.
 • Pośród produktów oferowanych przez pożyczkodawcę znajduje się Gotówka na szybko i Gotówka w obrocie.
 • Spłata pożyczki może odbywać się w stałych ratach lub z elastyczną zmianą terminu, co zależy od tego, na jaki produkt zdecyduje się przedsiębiorca.
 • W Visset pożyczkę można otrzymać na dowolny cel, a w tym na zatowarowanie sklepu, wypłatę wynagrodzeń, zakup nowego sprzętu, opłatę czynszu czy uregulowanie zobowiązań wobec ZUS i US.

Wymagania

Konto firmowe
Czynna jednoosobowa działalność gospodarcza
Stałe dochody

Dane kontaktowe

ASETIA sp. z o.o. S.K.A.
ul. Głogowska 31/33
60-702 Poznań

Rodzaj
KREDYT
Kwota
10 000 - 450 000 zł
Termin
1 miesiąc - 12 lat
 • Wstępna decyzja nawet w 10 minut
 • Bez zabezpieczeń majątkowych i bez poręczeń
 • Ocena zdolności kredytowej m.in. na podstawie prognozy dochodu
 • Minimum formalności, uproszczona dokumentacja

Opis

Nest Bank działa w Polsce od 1995 roku, natomiast pod obecną nazwą funkcjonuje dopiero od 2016 roku. Bank świadczy usługi dla klientów indywidualnych i mikroprzedsiębiorstw. Daje dostęp do bankowości elektronicznej, a także udziela wygodnych kredytów. Będąc klientami Best Banku, przedsiębiorcy mogą liczyć na uzyskanie środków bez wizyty w oddziale, co pozwala zaoszczędzić im cenny czas i niepotrzebne nerwy.

 • Składając wniosek o udzielenie kredytu w Nest Banku, przedsiębiorca może liczyć na decyzję już w 10 minut. Wszystko odbywa się online.
 • Doradcy Nest Banku na życzenie klienta dojeżdżają w dogodne dla niego miejsce, gdzie następnie dochodzi do podpisania umowy.
 • Środki z kredytu najczęściej trafiają na konto kredytobiorcy w przeciągu 24 godzin od momentu podpisania umowy.
 • Klienci Nest Banku mają możliwość odroczenia spłaty rat kapitałowych i to nawet na 3 miesiące.
 • Przedsiębiorca, który posiada kredyt w Nest Banku może wydłużyć czas kredytowania nawet o 6 miesięcy.

Wymagania

PIT, KPiR lub wyciąg z konta
Weryfikacja baz dłużników BIK, BIG, KRD oraz ERIF

Dane kontaktowe

Nest Bank SA
ul. Wołoska 24
02-675 Warszawa

Rodzaj
KREDYT
Kwota
1 000 - 3 000 000 zł
Termin
1 miesiąc - 10 lat
 • Środki w 24h od podpisania umowy
 • Decyzja w 20 minut
 • do 600 000 zł bez zabezpieczeń

Opis

Alior bank jest jednym z najbardziej cenionych i największych banków w Polsce. Swoją działalność operacyjną rozpoczął w 2008 roku, szybko zdobywając zaufanie zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Bank posiada w swojej ofercie produkty bankowe dedykowane klientom biznesowym. Pośród nich jest kredyt firmowy z obniżoną prowizją.

 • Alior Bank daje możliwość uzyskania środków dla mikrofirm nawet do 1 mln złotych i średnich firm do 3 mln złotych.
 • Klienci banku mogą przeznaczyć środki na bieżącą działalność, a także cele zakupowe.
 • Wszelkie formalności można załatwić zdalnie lub w jednym z oddziałów.
 • Decyzja o przyznaniu kredytu firmowego zależy od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej.
 • Alior Bank wymaga od kredytobiorców okazania zeznania PIT za okres przynajmniej 10 miesięcy.
 • Bank daje możliwość uzyskania kredytu dla firm bez zabezpieczeń materialnych.
 • Oferta z obniżoną prowizją jest ofertą promocyjną.

Wymagania

Wymagany PIT za minimum 10 miesięcy działalności

Dane kontaktowe

Alior Bank S.A.
ul. Łopuszańska 38d
02-232 Warszawa

Czym jest BIK?

Aby móc wytłumaczyć na czym polegają kredyty dla firm bez BIK i KRD, najpierw trzeba powiedzieć czym są obie instytucje. Pierwsza z nich, czyli BIK to Biuro Informacji Kredytowej. Jego podstawowym zadaniem jest gromadzenie i udostępnianie informacji na temat historii kredytowej każdego klienta korzystającego z usług banków i SKOK-ów. Od niedawna do BIK-u trafiają także dane od pozabankowych firm pożyczkowych.

Czym jest KRD?

KRD to Krajowy Rejestr Długów. Jego najważniejszym zadaniem jest z kolei gromadzenie i wymiana informacji na temat zadłużenia przedsiębiorstw i konsumentów. KRD łączy wszystkie gałęzie gospodarki. To oznacza, że trafiają do niego informacje nie tylko od banków, ale także firm pożyczkowych, firm faktoringowych, towarzystw ubezpieczeniowych czy też dostawców usług telekomunikacyjnych. Oczywiście, nie wszystkie zgromadzone w rejestrze dane muszą być negatywne.

Kiedy rozwiązaniem są kredyty dla firm bez BIK i KRD?

Jeśli przedsiębiorca w przypadku problemów finansowych w porę nie zareaguje, może mieć to poważne konsekwencje. Przede wszystkim na skutek opóźnienia spłaty kredytów czy pożyczek historia kredytowa firmy ulega pogorszeniu, a samo przedsiębiorstwo trafia do Krajowego Rejestru Długów.

W praktyce oznacza to, że banki nie będą chciały mu udzielać finansowania, a kontrahenci mogą zrezygnować ze współpracy. Wtedy też jednym rozwiązaniem często jest zaciągnięcie kredytu bez BIK i KRD.

Kredyty dla firm bez BIK i KRD to duża szansa na uzyskanie środków

Aby odzyskać stabilną sytuację finansową, czasami trzeba wziąć kredyt. Nie jest to jednak takie proste, kiedy kredytodawca przed udzieleniem finansowania zweryfikuje firmę w rejestrze dłużników.

smartney

O wiele większą szansę na uzyskanie środków daje kredyt dla firm bez BIK i KRD. Udzielając go kredytodawca nie weryfikuje baz, co zwiększa prawdopodobieństwo otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej. Zdarza się też, że w przypadku finansowania tego typu firma pożyczkowa sprawdza rejestry, ale przyzwala na negatywne wpisy.

Kto może z nich skorzystać?

Kredyty dla firm bez weryfikacji dedykowane są wszystkim przedsiębiorstwom, które z jakiegoś powodu nie chcą, aby sprawdzać je w rejestrach dłużników. Najczęściej korzystają z nich te podmioty, które są zadłużone i mają negatywną historię kredytową. Dlaczego?

Jak już wspomnieliśmy w przypadku, kiedy przedsiębiorstwo nie spłaca w terminie swoich zobowiązań i trafia do rejestru dłużników, banki traktują je jako niewiarygodne i nie chcą udzielać mu kolejnego finansowania.

Jakie firmy oferują kredyty dla firm bez BIK i KRD?

Wiele przedsiębiorstw, zwłaszcza tych w trudnej sytuacji finansowej, zastanawia się, jakie firmy oferują kredyty dla firm bez BIK i KRD. Przede wszystkim są to firmy pożyczkowe i parabanki.

Lista pożyczkodawców jest długa. Warto jednak korzystać z ofert tych firm, które oferują jak najlepsze warunki udzielenia finansowania. Im niższe koszty kredytu, tym lepiej. Liczą się jednak także inne kwestie.

Jak wybrać najlepszy kredyt dla firm bez BIK?

Bez względu na to jaki rodzaj kredytu chce zaciągnąć kredytobiorca, powinien on porównać warunki finansowania jakie proponują różni kredytobiorcy. Z reguły najważniejszym kryterium jest wysokość oprocentowania. Im jest ono niższe, tym niższe koszty ponosi kredytobiorca. Niezwykle ważne są także inne kwestie. Firmy muszą zwracać uwagę również na minimalny staż na rynku i maksymalną wysokość finansowania.

Oprocentowanie

Wspomnieliśmy już, że im niższe oprocentowanie tym lepiej. W przypadku kredytów bez BIK i KRD firmy muszą jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zawsze jest ono wyższe niż przy tradycyjnych kredytach. Co więcej, kredytodawcy często za brak weryfikacji w rejestrach pobierają dodatkowe prowizje. Niestety, opłaty te mają znaczny wpływ na ostateczny koszt kredytowania.

Staż na rynku

Nie każdy zwraca na to uwagę, ale szukając zewnętrznego źródła finansowania, przedsiębiorstwo, które jest na rynku od niedawna, musi upewnić się, czy dana firma pożyczkowa jest w stanie udzielić jej kredytu. Wiele instytucji wymaga, aby ich kredytobiorca prowadził działalność przynajmniej od kilku miesięcy. Część firm pożyczkowych nie ustala minimalnego stażu i takich też warto w tym przypadku szukać.

Wysokość finansowania

Tak samo jak staż na rynku, dla wielu firm istotna może być maksymalna wysokość finansowania. Część firm pożyczkowych udziela zobowiązań bez weryfikacji tylko do pewnej kwoty. Jeśli przedsiębiorstwu zależy na tym, aby otrzymać kredyt w dużej wysokości, koniecznie musi więc upewnić się jak kwestia ta wygląda u wybranego kredytodawcy.