bancovo

Czy można uzyskać kredyt bez zdolności kredytowej? W wielu przypadkach jest to możliwe. Wszystko zależy jednak od tego, jakie dochody ma kredytobiorca oraz skąd wynika brak zdolności. Coraz więcej banków stara się iść swoim klientom na rękę i oferuje korzystne kredyty konsolidacyjne. Kiedy można wnioskować o taką formę finansowania? Jak zdobyć kredyt bez zdolności i czy można zrobić to przez Internet?

Zestawienie najlepszych ofert bez zdolności:

FirmaDodatkowe informacjeOfertaDarmowa pożyczkaWymaganiaSzczegóły
finbo logoBez zaświadczeń o dochodach30 dni
200 - 15000 zł
NIEWiek: 20 - 75 latSPRAWDŹ
kuki logoBez zaświadczeń o dochodach30 dni
200 - 15000 zł
NIEWiek: 20 - 75 latSPRAWDŹ
vivus logoBez zaświadczeń o dochodach30 lub 61 dni
100 - 7500 zł
TAK - do 3000 złWiek: 19 - 78 latSPRAWDŹ
supergrosz logoBez zaświadczeń o dochodach4 - 50 msc
1000 - 15 000 zł
NIEWiek: od 21 latSPRAWDŹ
wonga logoBez zaświadczeń o dochodach1 - 48 msc
200 - 20 000 zł
TAK - do 1000 złWiek: od 18 latSPRAWDŹ
zaplo logoBez zaświadczeń o dochodach3 msc
1000 - 5 000 zł
NIEWiek: 21 - 75 latSPRAWDŹ
wandoo logoBez zaświadczeń o dochodach30 dni
100 - 8000 zł
NIEWiek: 20 - 72 latSPRAWDŹ

Kredyty bez zdolności to szansa na wyjście z dołka

Brak zdolności kredytowej to prawdziwa zmora dla osób, które chciałyby zaciągnąć kredyt. Dlaczego? W wielu przypadkach oznacza brak możliwości uzyskania jakiejkolwiek pożyczki. No właśnie – w wielu przypadkach, ale nie we wszystkich. Zdarza się, że banki decydują się udzielić kredytu bez zdolności kredytowej. Kiedy jest to możliwe?

Kredyty bez zdolności udzielane są przede wszystkim tym klientom, którzy są zainteresowani konsolidacją. Co to takiego? Konsolidacja to zaciągnięcie kredytu na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Dzięki niej kredytobiorca miesięcznie spłaca tylko jedną ratę, która z reguły jest niższa od sumy rat poprzednich zobowiązań.

Kiedy bank przeliczy, że klient będzie w stanie spłacić zobowiązanie, kiedy nie będzie musiał płacić dotychczasowych rat, może udzielić mu kredytu bez zdolności, chociaż pojawia się tu jeszcze jeden ważny warunek. Kredytobiorca musi mieć stałe dochody.

Kiedy jeszcze można starać się o kredyt bez zdolności kredytowej? Swoje szanse na uzyskanie zobowiązania można zwiększyć ustalając dodatkowe zabezpieczenie. Kiedy kredyt jest zabezpieczony, bank ponosi mniejsze ryzyko. Zabezpieczeniem może być m.in. hipoteka, ubezpieczenie lub zastaw.

smartney

Tutaj trzeba zwrócić uwagę na to, że kredyt z dodatkowym zabezpieczeniem stanowi dla kredytobiorcy spore ryzyko. Na wypadek kłopotów ze spłatą zobowiązania może nie tylko trafić do rejestru dłużników, ale także stracić część swojego majątku. Decydując się na kredyt bez zdolności z dodatkowym zabezpieczeniem trzeba być pewnym, że później będzie się w stanie go spłacić.

W każdym banku zdolność kredytowa jest liczona nieco inaczej. Tym samym, jeśli w jednym banku klientowi odmówiono udzielenia zobowiązania, w drugim w cale nie musi tak być. Starając się o kredyt bez zdolności warto złożyć wniosek w takim banku, który wymaga niskich miesięcznych dochodów. Dla przykładu, w Alior Banku można uzyskać kredyt konsolidacyjny już przy miesięcznych stałych dochodach na poziomie 500 zł.

To czy bank zdecyduje się udzielić klientowi zobowiązania ostatecznie zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to: wysokość i długość spłaty kredytu, wysokość i źródło zarobków, wysokość dotychczasowych zobowiązań, rodzaj kredytu oraz zabezpieczenie.

O kredyt bez zdolności można wnioskować online

Kredyty bez zdolności kredytowej udzielane są tylko w szczególnych przypadkach. Przede wszystkim wtedy, kiedy kredytobiorca jest w stanie umotywować, że będzie w stanie spłacić zobowiązanie lub jeśli jest skłonny ustanowić dodatkowe zabezpieczenie.

Obecnie żeby uzyskać środki nie trzeba wybierać się do placówki bankowej. Coraz więcej banków działa także online, co pozwala złożyć wniosek o finansowanie w dosłownie kilka minut. Chociaż warto wspomnieć, że kredyty bez zdolności często wymagają przesłania dodatkowych dokumentów, co wydłuża cały proces i wiąże się z dodatkowymi formalnościami

Jak złożyć wniosek o kredyt bez zdolności w wybranym banku? To zależy od tego, czy klient posiada w nim rachunek bieżący. Jeśli tak, formalności można załatwić po zalogowaniu do konta. Jeśli nie, na stronie banku należy podać numer telefonu lub mail, pod którym kredytodawca będzie mógł skontaktować się z klientem w celu złożenia wniosku i weryfikacji tożsamości.

Tutaj koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, że każde kolejne zapytanie o kredyt zmniejsza prawdopodobieństwo jego uzyskania. Wszystko za sprawą scoringu kredytowego. Co to takiego? Tłumacząc najprościej jest to ocena punktowa ryzyka, jakie ponosi bank w związku z udzieleniem kredytu danemu kredytobiorcy

Każde kolejne zapytanie o kredyt obniża scoring, dlatego też składając wniosek warto upewnić się, czy przy danych dochodach i dotychczasowych zobowiązaniach ma się jakiekolwiek szanse na uzyskanie zobowiązania. W tym celu warto poprosić o pomoc doradcę kredytowego lub skorzystać z kalkulatorów dostępnych w sieci.

Co kiedy bank odmawia kredytu?

Niestety, może zdarzyć się tak, że sytuacja finansowa kredytobiorcy jest na tyle nieciekawa, że bank odmówi mu jakiegokolwiek finansowania. Najczęściej dzieje się tak, kiedy klient nie ma stałej pracy, a suma dotychczasowych zobowiązań jest bardzo duża. Co można zrobić w takiej sytuacji? Zdarza się, że jedynym wyjściem jest zaciągnięcie pożyczki pozabankowej.

Banki skrupulatnie analizują zdolność kredytową klienta, co często skutkuje odrzuceniem wniosku kredytowego. Nieco inaczej wygląda to w instytucjach pozabankowych. Te co prawda również wyliczają zdolność kredytową, ale są nieco mniej restrykcyjne. Ze względu na mniejsze wymagania wobec klientów, pożyczkę można uzyskać o wiele łatwiej niż kredyt. Zwłaszcza, jeśli w grę wchodzi nie tylko brak zdolności kredytowej, ale i zaległości ze spłatą dotychczasowych zobowiązań.

Wiele firm pożyczkowych i parabanków akceptuje negatywną historię kredytową, co jest szansą na uzyskanie środków dla osób, mających kłopoty finansowe już od dłuższego czasu. Decydując się na pożyczkę pozabankową należy jednak zastanowić się, czy później będzie się w stanie ją spłacić. Banki nie odmawiają finansowania bez powodu, a tylko wtedy, kiedy klient wydaje się im być niewiarygodny.

Dobrym rozwiązaniem w przypadku osób bez zdolności kredytowej może okazać się zaciągnięcie pożyczki konsolidacyjnej. Dzięki niej pożyczkobiorca będzie mógł spłacić dotychczasowe zobowiązania i zamienić je na jedno, z niższą ratą, tak jak przy konsolidacji w banku. Co prawda wtedy czas spłaty będzie dłuższy, ale przy niższej racie, może być to dla niego duża ulga.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Kredyty bez zdolności kredytowej – 100% Online

finbo