Smartney – opinie, warunki, kontakt, recenzja

Zdarzył ci się wydatek, który naprawdę cię zaskoczył? A może chciałbyś albo chciałabyś zrobić zakupy na raty, a bank odmówił ci takiej możliwości? Jeszcze nic straconego. Sporą pożyczkę możesz wziąć w Smartney, gdzie dodatkowo możesz rozłożyć jej spłatę nawet na okres 6 lat. Dlaczego warto skorzystać z oferty przygotowanej przez tego pożyczkodawcę? Jakie trzeba przy tym spełniać warunki?

Oferta firmy Smartney:

Kwota
2 000 - 60 000 zł
Termin
6 - 96 miesięcy
Wiek
23 - 70 lat

Opis

Smartney to pozabankowa instytucja pożyczkowa, która jest wpisana do rejestru instytucji pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Firma udziela pożyczek z terminem spłaty od 6 do nawet 96 miesięcy.

 • Minimalna wysokość pożyczki wynosi 3 000 zł.
 • Maksymalna wysokość pożyczki to aż 60 000 zł.
 • Z oferty pożyczek mogą skorzystać osoby pomiędzy 23. a 70. rokiem życia.
 • Na uzyskanie pożyczki mogą liczyć nawet te osoby, które nie posiadają stałej umowy.
 • Warunki spłaty, a w tym termin pożyczki, zależą od zdolności kredytowej i kwoty zobowiązania.
 • Smartney to jedna z niewielu firm pożyczkowych, która udziela pożyczek nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych w 100% online.
 • Wnioskując o uzyskanie pożyczki w Smartney, można liczyć na minimum formalności. Jedynym dokumentem, jaki trzeba okazać pożyczkodawcy jest dowód osobisty.
 • Firma cieszy się dobrą opinią, co z pewnością wyróżnia ją na tle konkurencji.
 • Minusem może być fakt, że weryfikuje klientów w bazach dłużników.

Wymagania

Wiek: 23 – 70 lat
Stałe miesięczne dochody
Weryfikacja baz dłużników
Telefon komórkowy
Rachunek bankowy

Dane kontaktowe

Smartney Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 46
02-255 Warszawa

Przykład reprezentatywny

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 24,49%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 27 819,21 zł, całkowita kwota do zapłaty 52 301,27 zł, oprocentowanie zmienne 15,75%, całkowity koszt kredytu 24 482,06 zł (w tym: prowizja 4 960,89 zł, odsetki 19 521,17 zł), 76 miesięcznych równych rat po 679,03 zł, ostatnia rata wyrównująca 694,99 zł.

Smartney – jaka to firma pożyczkowa?

Od jakiegoś czasu coraz więcej osób decyduje się na wzięcie pożyczki w Smartney. Mowa o pożyczkach długoterminowych z okresem spłaty od 6 do 96 miesięcy. Wszystko przez to, że jest to firma pożyczkowa, która udziela zobowiązań na bardzo atrakcyjnych warunkach. Sama marka należy do francuskiej Grupy Oney Bank. Ta działa na rynku już od 35 lat, co sprawia, że zna się na rzeczy.

Jeśli chodzi o Smartney, warunki, które są dość atrakcyjne, to niejedyna zaleta firmy. Warto zwrócić uwagę na to, że deklaruje się jako członek ZPF, a tym samym udzielając zobowiązań przestrzega Zasad Dobrych Praktyk.

W 2021 roku instytucja ta zdobyła Nagrodę Konsumenta, a także Laur Klienta. Warto także nadmienić, że spółka posiada certyfikat Rzetelnej Firmy, co budzi wśród pożyczkobiorców spore zaufanie.

Myśląc o Smartney, opinie jacy mają klienci tej firmy z reguły są całkiem dobre. Zwłaszcza wśród osób, którym bez problemu udaje się spłacać zobowiązanie ze względu na długi okres kredytowania, a co za tym idzie, niewielkie raty.

Ponieważ w Smartney przyznawalność jest całkiem duża, przed złożeniem wniosku o pożyczkę powinieneś zastanowić się nad tym, czy jest potrzebna ci tak duża kwota. Zwłaszcza jeśli masz niewielkie zarobki. Jeśli w twojej sytuacji niezbędne jest zaciągnięcie dużego zobowiązania, postaraj się o rozłożenie go na jak najdłuższy okres spłaty. U tego pożyczkodawcy możesz skorzystać z rozłożenia spłaty aż na 96 rat.

WYPEŁNIJ WNIOSEK O POŻYCZKĘ SMARTNEY

Pożyczki na raty Smartney – nawet do 60 tys. złotych!

Wiedząc już, że Smartney opinie ma całkiem niezłe, co wiąże się chociażby z atrakcyjnymi warunkami i dużą przyznawalnością, warto bliżej przyjrzeć się jej ofercie. Instytucja ta udziela tylko i wyłącznie zobowiązań ratalnych. Jeśli interesuje cię pożyczka Smartney, pamiętaj, że minimalny okres na jaki możesz ją zaciągnąć to 6 miesięcy. Jeśli chodzi o maksymalny okres kredytowania ten, tak jak już wspomnieliśmy, wynosi 96 miesięcy.

Chcąc wziąć pożyczkę w Smartney, możesz wnioskować o kwotę przynajmniej 3000 zł. Maksymalnie możesz z kolei otrzymać 60000 zł. Jak na pożyczkę od instytucji pozabankowej, kwota ta jest bardzo wysoka, co spełnia oczekiwania tych, którzy potrzebują naprawdę sporej gotówki.

Tak jak w przypadku innych firm pożyczkowych, tak i w Smartney, warunki na jakich możesz uzyskać pożyczkę będą zależały od wielu czynników. Między innymi od twojej zdolności i historii kredytowej.

Smartney od jakiegoś czasu daje swoim klientom również możliwość skonsolidowania innych pożyczek. Jeśli posiadasz wiele zobowiązań i niekoniecznie radzisz sobie z ich spłatą, albo miesięcznie chciałbyś płacić mniej, żeby starczało ci również na inne wydatki, to powinna być dla siebie świetna wiadomość.

Zarówno o zwykłą pożyczkę, jak i pożyczkę konsolidacyjną, możesz wnioskować tu przez internet. W Smartney przyznawalność jest całkiem spora, o czym już wspomnieliśmy. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na możliwość łatwego otrzymania pożyczki, ale i możliwość szybkiego złożenia wniosku. W Smartney kontakt jest ekspresowy. Pożyczkodawca zapewnia minimalną liczbę formalności, tym bardziej w przypadku stałych klientów.

Smartney – warunki jakie muszą spełniać klienci są dość niskie

Pożyczkę w tej instytucji pozabankowej mogą otrzymać klienci, którzy:

 • ukończyli 23 rok życia, a jednocześnie nie mają więcej niż 70 lat,
 • posiadają zarejestrowany na siebie numer telefonu komórkowego,
 • posiadają rachunek bankowy, najlepiej z dostępem do bankowości elektronicznej,
 • mają ważny dowód osobisty i znają swój numer PESEL,
 • są obywatelami Polski i mieszkają na terytorium RP,
 • posiadają pełną zdolność do czynności prawnych,
 • mają zdolność kredytową, co oznacza, że są wypłacalni,
 • akceptują warunki zawarte w umowie,
 • prawidłowo wypełnią wniosek, zważając na prawdziwość podawanych informacji.

Co należy przygotować i jak wypełnić wniosek?

Firmy pożyczkowe, które działają online tak jak Smartney, kontakt zapewniają ekspresowy. Dotyczy to zwłaszcza kontaktu w sprawie złożenia wniosku. Formularz o pożyczkę można wypełnić u tego pożyczkodawcy w stu procentach online. To po pierwsze pozwala zrobić to o dowolnej porze, a po drugie pozwala w spokoju przeczytać wszystkie dokumenty.

Jeśli chodzi o dokumenty, które ty musisz przygotować, żeby włożyć wniosek, pożyczka Smartney może cię pozytywnie zaskoczyć, bowiem wystarczy Ci jedynie dowód osobisty. Pamiętaj, że oprócz danych z dokumentu tożsamości, pożyczkodawca będzie wymagał dodatkowo adresu e-mail, numeru telefonu oraz konta bankowego.

Chcąc zaciągnąć zobowiązanie w Smartney, będziesz musiał założyć profil w tak zwanej Strefie Klienta. Tam będzie widniał m.in. twój indywidualny rachunek, na który będziesz musiał przelewać raty. Później logując się w nim będziesz mógł sprawdzić aktualną kwotę do spłaty. Możesz potwierdzić ją również telefonicznie.

Klienci Smartney mogą złożyć wniosek u udzielenie pożyczki przez Internet i to właśnie tą drogą otrzymasz także umowę pożyczki. To właśnie m.in. po to będziesz musiał podać pożyczkodawcy adres e-mail. W celu zachowania jak najwyższego stopnia bezpieczeństwa, hasło niezbędne do otwarcia załącznika otrzymasz osobno.

Sprawdź nasz ranking najlepszych pożyczek na rynku:

Kwota
500 - 20 000 zł
Termin
5 - 48 miesięcy
Wiek
18 - 99 lat

Opis

Provident to jedna z najstarszych pozabankowych instytucji finansowych w Polsce. Firma udziela pożyczek na okres 5, 12, 18, 24, 36, 48 miesięcy lub 60, 75, 90, 104 tygodni. Pośród produktów oferowanych przez pożyczkodawcę znajdują się pożyczki samoobsługowe i pożyczki z obsługą domową.

 • Minimalna wysokość pożyczki wynosi 500 zł.
 • Maksymalna wysokość pożyczki wynosi 20 000 zł.
 • Do złożenia wniosku o uzyskanie pożyczki wystarczy dowód osobisty.
 • Wniosek o udzielenie pożyczki można złożyć online lub u doradcy klienta z którym można umówić się telefonicznie.
 • Ubiegając się o pożyczkę, środki można otrzymać nawet w weekend – na konto albo w gotówce.
 • Provident weryfikuje klientów w bazach dłużników, ale podchodzi do sytuacji każdego klienta indywidualnie.
 • W przypadku odrzucenia wniosku, kolejny można złożyć już po 7 dniach.
 • Klienci pożyczkodawcy mają możliwość skorzystania z okresowej przerwy w spłacie.

Wymagania

Wiek: od 18 lat
Stałe źródło dochodów
Weryfikacja baz dłużników
Telefon komórkowy
Rachunek bankowy

Dane kontaktowe

Provident Polska S.A.
ul. Inflancka 4A
00-189 Warszawa

Przykład reprezentatywny

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,01%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4000 zł, całkowita kwota do zapłaty 4311,20 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 311,20 zł (w tym: prowizja 93,36 zł, opłata przygotowawcza 0 zł, opłata za elastyczny plan spłat 217,84 zł, odsetki 0 zł), 11 równych rat miesięcznych w wysokości 359,27 zł, i ostatnia 12 rata w wysokości 359,23 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 12.02.2024 r. na reprezentatywnym przykładzie pożyczki „Dla Ciebie”.

Kwota
200 - 20 000 zł
Termin
31 dni - 48 miesięcy
Wiek
18 - 99 lat

Opis

Wonga to pozabankowa instytucja finansowa, która udziela pożyczek krótkoterminowych i na raty nawet do 20 000 zł. Znajduje się w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Firma szczegółowo informuje o wszystkich kosztach i dokładnie ocenia zdolność kredytową, dzięki czemu wszystko jest w pełni przejrzyste.

 • Klienci Wonga mogą liczyć na uzyskanie pożyczki 3 000 zł przy zerowym RRSO. Proponowany okres spłaty wynosi 31 dni.
 • Proces udzielania pożyczek odbywają się w 100% online.
 • Stali klienci mogą uzyskać środki również poprzez rozmowę telefoniczną z konsultantem.
 • Pożyczkę można otrzymać nawet na 48 miesięcy.
 • Minimalna wysokość pożyczki wynosi 200 zł, a okres spłaty 30 dni.
 • Przy spełnieniu dodatkowych warunków, klienci Wonga mają możliwość bezpłatnego odroczenia wybranej raty o 7 dni oraz przesunięcia terminu wybranej raty na koniec okresu spłaty całego zobowiązania.
 • Wonga współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej i Biurami Informacji Gospodarczej.

Wymagania

Wiek: od 18 lat
Weryfikacja baz dłużników
Telefon komórkowy
Rachunek bankowy

Dane kontaktowe

Wonga.pl Sp. z o.o.
ul. Żaryna 2B, bud. D
02-593 Warszawa

Przykład reprezentatywny

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 20,99%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 5000 zł, całkowita kwota do zapłaty 7213,09 zł, oprocentowanie zmienne 18,50%, całkowity koszt kredytu 2213,09 zł (w tym: kredytowana prowizja 63,50 zł, odsetki 2149,59 zł), 47 miesięcznych równych rat w kwocie 150,06 zł i ostatnia rata w wysokości 160,27 zł.

Kwota
1 000 - 30 000 zł
Termin
4 - 50 miesięcy
Wiek
21 - 99 lat

Opis

SuperGrosz należy do Aiqlabs Sp. z o.o. To pozabankowa instytucja finansowa, która działa na polskim rynku od 2015 roku. Udziela pożyczek ratalnych przez Internet, a także za pośrednictwem urzędu pocztowego, co jest dobrą wiadomością dla tych, którzy chcą otrzymać pieniądze do ręki.

 • Minimalna wysokość pożyczki wynosi 1 000 zł.
 • Maksymalna wysokość pożyczki wynosi aż 15 000 zł.
 • Nowi klienci mogą uzyskać maksymalnie 12 500 zł.
 • Pożyczkodawca daje możliwość rozłożenia spłaty na 4 do 50 rat.
 • Żeby otrzymać pożyczkę trzeba mieć ukończone 21 lat oraz posiadać dowód osobisty i numer telefonu.
 • Wniosek o udzielenie pożyczki można złożyć online. Niezbędne jest do tego potwierdzenie tożsamości za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego albo w urzędzie pocztowym.
 • Klienci pożyczkodawcy mogą liczyć na minimum formalności. Żeby otrzymać środki nie muszą okazywać nawet zaświadczenia o dochodach.
 • W przypadku wcześniejszej spłaty, SuperGrosz zwraca część odsetek i prowizji, jakie byłyby naliczone przy spłacie zgodnie z harmonogramem.

Wymagania

Wiek: od 21 lat
Stałe źródło dochodów
Weryfikacja baz dłużników
Telefon komórkowy
Rachunek bankowy

Dane kontaktowe

SuperGrosz Sp. z o.o.
ul. Czerniowiecka 6B
02-705 Warszawa

Przykład reprezentatywny

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku spełnienia warunków promocji (RRSO): 36,14% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 42 miesięcy, spłata w 42 ratach miesięcznych po 177,48 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 18.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 2 954,57 zł, w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 2 954,57 zł. Całkowita kwota do zapłaty 7 454,57 zł.

Kwota
1 000 - 6 000 zł
Termin
3 miesiące
Wiek
21 - 75 lat

Opis

Zaplo to pozabankowa instytucja finansowa, która należy do grupy kapitałowej 4finance Group. Firma udziela szybkich pożyczek online, z terminem spłaty nawet do 3 miesięcy. Klienci wnioskujący o pożyczkę do kwoty 6 000 zł nie muszą okazywać żadnych zaświadczeń, wystarczy dowód osobisty.

 • Minimalna kwota o jaką można wnioskować w Zaplo wynosi 1 000 zł.
 • Pożyczkodawca daje możliwość uzyskania pożyczki bez poręczeń i zabezpieczeń.
 • Pożyczkobiorcy mogą liczyć na indywidualne podejście i wysoką jakość usług.
 • Zaplo przelewa pieniądze już w 15 minut od momentu uzyskania pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Na szybki przelew mogą liczyć klienci, którzy posiadają rachunek bankowy w Alior Banku, Getin Banku, mBanku, Banku Millennium lub w PKO Banku Polskim.
 • Klienci Zaplo mają możliwość przesunięcia terminu spłaty pożyczki o miesiąc, co jednak wiąże się z dodatkowymi opłatami.
 • Pożyczkodawca daje możliwość wcześniejszej spłaty, natomiast czytając opinie klientów można zauważyć, że zwleka ze zwrotem prowizji.

Wymagania

Wiek: 21 – 75 lat
Stałe źródło dochodów
Weryfikacja baz dłużników BIK, BIG, KRD, KBIG oraz ERIF
Telefon komórkowy
Rachunek bankowy

Dane kontaktowe

Vivus Finance Sp. z o.o.
ul. Żwirki i Wigury 16c
02-092 Warszawa

Przykład reprezentatywny

Przykład reprezentatywny dla pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 132,40%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 3 000 zł; stała stopa oprocentowania 15,7%, całkowity koszt pożyczki 447 zł (w tym: prowizja 368,16 zł, odsetki 78,84 zł); całkowita kwota do zapłaty 3 447 zł, płatna w 3 miesięcznych ratach po 1 149 zł.

Kwota
1 000 - 70 000 zł
Termin
12 miesięcy - 10 lat
Wiek
18 - 99 lat

Opis

Kasa Stefczyka, a dokładniej Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa została założona w 1993 roku. Na ten moment jest największą kasą oszczędnościowo-kredytową w Polsce. Posiada prawie 400 placówek, gdzie obsługuje 900 000 klientów, pośród których są zarówno klienci indywidualni, jak i działalności gospodarcze. Oprócz rachunków i lokat w ofercie Kasy Stefczyka znajdują się różne rodzaje pożyczek, a w tym:

 • Pożyczka Gotówkowa – dla klientów, którzy posiadają rachunek płatniczy dostępna bez wychodzenia z domu. Udzielana na kwotę nawet 200 000 zł.
 • Pożyczka Zaratka – wyróżnia się zerową prowizją. Wniosek można złożyć online, w oddziale lub telefonicznie. Wstępna decyzja kredytowa jest dostępna już w 15 minut.
 • Pożyczka Fit – dedykowana klientom, którzy chcą skonsolidować dotychczasowe zobowiązania. Z możliwością odroczenia spłaty pierwszej raty nawet o 60 dni.
 • Pożyczka na Nowe – dla klientów Kasy Stefczyka dostępna bez wychodzenia z domu. Wstępna decyzja już w 15 minut, a pieniądze na koncie jeszcze tego samego dnia.

Wymagania

Wiek: od 18 lat
Stałe miesięczne dochody
Historia kredytowa w BIK

Dane kontaktowe

SKOK im. Franciszka Stefczyka
ul. Legionów126-128
81-472 Gdynia

Przykład reprezentatywny

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 11,56%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 1 392,45 zł oraz ostatnia 107. rata: 1 391,83. Całkowita kwota do zapłaty: 148 991,53 zł w tym odsetki: 53 991,53 zł.

Zalety pożyczek ratalnych Smartney

Analizując pożyczki Smartney, a także samą firmę pożyczkową, na samym końcu warto skupić się na tym, jakie są ich zalety i wady. Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że tak jak już niejednokrotnie wspominaliśmy, pożyczkodawca udziela bardzo wysokich zobowiązań, a ich spłatę można rozłożyć nawet na okres 96 miesięcy.

Wśród instytucji pozabankowych tak naprawdę trudno jest znaleźć inną, która zapewniałaby pożyczkobiorcom tak wysoką kwotę. Przyznaj – 60 tys. złotych robi wrażenie. Musisz jednak pamiętać, że przyznana kwota, a także warunki spłaty będą zależeć od twojej zdolności kredytowej. Całe szczęście, na uzyskanie środków mogą liczyć tu także osoby, które nie posiadają stałej umowy.

Do największych zalet pożyczek udzielanych przez Smartney można zaliczyć również możliwość dokonania ich wcześniejszej spłaty. Jeśli twoja sytuacja finansowa nagle się poprawi, albo po prostu uda ci się odłożyć trochę pieniędzy, bez problemu będziesz mógł pozbyć się zobowiązania, a twój miesięczny budżet z pewnością za to ci podziękuje.

Podsumowując, pożyczka Smartney ma następujące zalety:

 • Spłatę można rozłożyć aż na 96 miesięcy.
 • Maksymalna kwota zobowiązania to aż 60 tys. złotych.
 • Można wnioskować o nią w 100% online.
 • Pożyczkodawca najczęściej zleca wypłatę w mniej niż 4 minuty.
 • Wniosek jest prosty, a cała procedura wyróżnia się minimalną liczbą formalności.
 • Ostatnia rata jest ratą wyrównującą.
 • Pożyczkodawca nie wymaga zabezpieczenia.
 • Pożyczkobiorca przy zachowaniu odpowiedniego terminu ma prawo odstąpienia od umowy.
 • Bez problemu można dokonać jej wcześniejszej spłaty.

Wady pożyczek ratalnych Smartney

Niektórzy twierdzą, że Smartney nie ma żadnych wad. Wszystko tak naprawdę zależy jednak od tego komu na czym zależy. W naszej ocenie wadą oferty przygotowanej przez tą firmę pożyczkową jest chociażby wysoki minimalny wiek pożyczkobiorcy. Żeby uzyskać pożyczkę Smartney trzeba mieć przynajmniej 23 lata.

Minusem dla wielu osób może być to, że Smartney weryfikuje bazy dłużników, a w tym będące zmorą dla wielu pożyczkobiorców BIK, BIG, KBIG, KRD oraz ERIF. Patrząc na to z innej strony możesz być pewien, że instytucja ta nie udzieli ci zobowiązania, jeśli uzna, że nie masz wystarczającej zdolności kredytowej, dzięki temu nie popadniesz w kłopoty finansowe, w jakie mógłbyś wpaść jeśli nie byłbyś w stanie spłacać rat.

Podsumowując, oferta Smartney ma następujące wady:

 • Żeby otrzymać pożyczkę trzeba mieć przynajmniej 23 lata.
 • Pożyczkę mogą otrzymać tu tylko osoby do 70 roku życia.
 • Instytucja weryfikuje bazy dłużników BIK, BIG, KBIG, KRD oraz ERIF.
 • Instytucja wymaga także stałych miesięcznych dochodów.

SPRAWDŹ OFERTĘ NA SMARTNEY.PL