Smartney – opinie, warunki, kontakt, recenzja

Zdarzył ci się wydatek, który naprawdę cię zaskoczył? A może chciałbyś albo chciałabyś zrobić zakupy na raty, a bank odmówił ci takiej możliwości? Jeszcze nic straconego. Sporą pożyczkę możesz wziąć w Smartney, gdzie dodatkowo możesz rozłożyć jej spłatę nawet na okres 6 lat. Dlaczego warto skorzystać z oferty przygotowanej przez tego pożyczkodawcę? Jakie trzeba przy tym spełniać warunki?

Oferta firmy Smartney:

Kwota
3 000 - 60 000 zł
Termin
6 - 96 miesięcy
Wiek
23 - 70 lat

Opis

Smartney to pozabankowa instytucja pożyczkowa, która jest wpisana do rejestru instytucji pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Firma udziela pożyczek z terminem spłaty od 6 do nawet 96 miesięcy.

 • Minimalna wysokość pożyczki wynosi 3 000 zł.
 • Maksymalna wysokość pożyczki to aż 60 000 zł.
 • Z oferty pożyczek mogą skorzystać osoby pomiędzy 23. a 70. rokiem życia.
 • Na uzyskanie pożyczki mogą liczyć nawet te osoby, które nie posiadają stałej umowy.
 • Warunki spłaty, a w tym termin pożyczki, zależą od zdolności kredytowej i kwoty zobowiązania.
 • Smartney to jedna z niewielu firm pożyczkowych, która udziela pożyczek nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych w 100% online.
 • Wnioskując o uzyskanie pożyczki w Smartney, można liczyć na minimum formalności. Jedynym dokumentem, jaki trzeba okazać pożyczkodawcy jest dowód osobisty.
 • Firma cieszy się dobrą opinią, co z pewnością wyróżnia ją na tle konkurencji.
 • Minusem może być fakt, że weryfikuje klientów w bazach dłużników.

Wymagania

Wiek: 23 – 70 lat
Stałe miesięczne dochody
Weryfikacja baz dłużników BIK, BIG, KBIG, KRD oraz ERIF
Telefon komórkowy
Rachunek bankowy

Dane kontaktowe

Smartney Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 46
02-255 Warszawa

Przykład reprezentatywny

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 21,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 24 938,14 zł, całkowita kwota do zapłaty 44 626,99 zł, oprocentowanie zmienne 15,25%, całkowity koszt kredytu 19 688,85 zł (w tym: prowizja 3 239,46 zł, odsetki 16 449,39 zł), 77 miesięcznych równych rat po 571,52 zł, ostatnia rata wyrównująca 619,95 zł.

Smartney – jaka to firma pożyczkowa?

Od jakiegoś czasu coraz więcej osób decyduje się na wzięcie pożyczki w Smartney. Mowa o pożyczkach długoterminowych z okresem spłaty od 6 do 96 miesięcy. Wszystko przez to, że jest to firma pożyczkowa, która udziela zobowiązań na bardzo atrakcyjnych warunkach. Sama marka należy do francuskiej Grupy Oney Bank. Ta działa na rynku już od 35 lat, co sprawia, że zna się na rzeczy.

Jeśli chodzi o Smartney, warunki, które są dość atrakcyjne, to niejedyna zaleta firmy. Warto zwrócić uwagę na to, że deklaruje się jako członek ZPF, a tym samym udzielając zobowiązań przestrzega Zasad Dobrych Praktyk.

W 2021 roku instytucja ta zdobyła Nagrodę Konsumenta, a także Laur Klienta. Warto także nadmienić, że spółka posiada certyfikat Rzetelnej Firmy, co budzi wśród pożyczkobiorców spore zaufanie.

Myśląc o Smartney, opinie jacy mają klienci tej firmy z reguły są całkiem dobre. Zwłaszcza wśród osób, którym bez problemu udaje się spłacać zobowiązanie ze względu na długi okres kredytowania, a co za tym idzie, niewielkie raty.

Ponieważ w Smartney przyznawalność jest całkiem duża, przed złożeniem wniosku o pożyczkę powinieneś zastanowić się nad tym, czy jest potrzebna ci tak duża kwota. Zwłaszcza jeśli masz niewielkie zarobki. Jeśli w twojej sytuacji niezbędne jest zaciągnięcie dużego zobowiązania, postaraj się o rozłożenie go na jak najdłuższy okres spłaty. U tego pożyczkodawcy możesz skorzystać z rozłożenia spłaty aż na 96 rat.

WYPEŁNIJ WNIOSEK O POŻYCZKĘ SMARTNEY

Pożyczki na raty Smartney – nawet do 60 tys. złotych!

Wiedząc już, że Smartney opinie ma całkiem niezłe, co wiąże się chociażby z atrakcyjnymi warunkami i dużą przyznawalnością, warto bliżej przyjrzeć się jej ofercie. Instytucja ta udziela tylko i wyłącznie zobowiązań ratalnych. Jeśli interesuje cię pożyczka Smartney, pamiętaj, że minimalny okres na jaki możesz ją zaciągnąć to 6 miesięcy. Jeśli chodzi o maksymalny okres kredytowania ten, tak jak już wspomnieliśmy, wynosi 96 miesięcy.

Chcąc wziąć pożyczkę w Smartney, możesz wnioskować o kwotę przynajmniej 3000 zł. Maksymalnie możesz z kolei otrzymać 60000 zł. Jak na pożyczkę od instytucji pozabankowej, kwota ta jest bardzo wysoka, co spełnia oczekiwania tych, którzy potrzebują naprawdę sporej gotówki.

Tak jak w przypadku innych firm pożyczkowych, tak i w Smartney, warunki na jakich możesz uzyskać pożyczkę będą zależały od wielu czynników. Między innymi od twojej zdolności i historii kredytowej.

Smartney od jakiegoś czasu daje swoim klientom również możliwość skonsolidowania innych pożyczek. Jeśli posiadasz wiele zobowiązań i niekoniecznie radzisz sobie z ich spłatą, albo miesięcznie chciałbyś płacić mniej, żeby starczało ci również na inne wydatki, to powinna być dla siebie świetna wiadomość.

Zarówno o zwykłą pożyczkę, jak i pożyczkę konsolidacyjną, możesz wnioskować tu przez internet. W Smartney przyznawalność jest całkiem spora, o czym już wspomnieliśmy. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na możliwość łatwego otrzymania pożyczki, ale i możliwość szybkiego złożenia wniosku. W Smartney kontakt jest ekspresowy. Pożyczkodawca zapewnia minimalną liczbę formalności, tym bardziej w przypadku stałych klientów.

Smartney – warunki jakie muszą spełniać klienci są dość niskie

Pożyczkę w tej instytucji pozabankowej mogą otrzymać klienci, którzy:

 • ukończyli 23 rok życia, a jednocześnie nie mają więcej niż 75 lat,
 • posiadają zarejestrowany na siebie numer telefonu komórkowego,
 • posiadają rachunek bankowy, najlepiej z dostępem do bankowości elektronicznej,
 • mają ważny dowód osobisty i znają swój numer PESEL,
 • są obywatelami Polski i mieszkają na terytorium RP,
 • posiadają pełną zdolność do czynności prawnych,
 • mają zdolność kredytową, co oznacza, że są wypłacalni,
 • akceptują warunki zawarte w umowie,
 • prawidłowo wypełnią wniosek, zważając na prawdziwość podawanych informacji.

Co należy przygotować i jak wypełnić wniosek?

Firmy pożyczkowe, które działają online tak jak Smartney, kontakt zapewniają ekspresowy. Dotyczy to zwłaszcza kontaktu w sprawie złożenia wniosku. Formularz o pożyczkę można wypełnić u tego pożyczkodawcy w stu procentach online. To po pierwsze pozwala zrobić to o dowolnej porze, a po drugie pozwala w spokoju przeczytać wszystkie dokumenty.

Jeśli chodzi o dokumenty, które ty musisz przygotować, żeby włożyć wniosek, pożyczka Smartney może cię pozytywnie zaskoczyć, bowiem wystarczy Ci jedynie dowód osobisty. Pamiętaj, że oprócz danych z dokumentu tożsamości, pożyczkodawca będzie wymagał dodatkowo adresu e-mail, numeru telefonu oraz konta bankowego.

Chcąc zaciągnąć zobowiązanie w Smartney, będziesz musiał założyć profil w tak zwanej Strefie Klienta. Tam będzie widniał m.in. twój indywidualny rachunek, na który będziesz musiał przelewać raty. Później logując się w nim będziesz mógł sprawdzić aktualną kwotę do spłaty. Możesz potwierdzić ją również telefonicznie.

Klienci Smartney mogą złożyć wniosek u udzielenie pożyczki przez Internet i to właśnie tą drogą otrzymasz także umowę pożyczki. To właśnie m.in. po to będziesz musiał podać pożyczkodawcy adres e-mail. W celu zachowania jak najwyższego stopnia bezpieczeństwa, hasło niezbędne do otwarcia załącznika otrzymasz osobno.

Sprawdź nasz ranking najlepszych pożyczek na rynku:

Kwota
300 - 20 000 zł
Termin
3 - 48 miesięcy
Wiek
18 - 99 lat

Opis

Provident to jedna z najstarszych pozabankowych instytucji finansowych w Polsce. Firma udziela pożyczek na okres 45, 60, 75, 90 i 104 tygodni z ratą tygodniową, a także na okres 3, 6, 12, 18, 24, 36, 48 miesięcy z ratą miesięczną. Pośród produktów oferowanych przez pożyczkodawcę znajdują się pożyczki samoobsługowe i pożyczki z obsługą domową.

 • Minimalna wysokość pożyczki wynosi 300 zł.
 • Maksymalna wysokość pożyczki wynosi 20 000 zł.
 • Do złożenia wniosku o uzyskanie pożyczki wystarczy dowód osobisty.
 • Wniosek o udzielenie pożyczki można złożyć online lub u doradcy klienta z którym można umówić się telefonicznie.
 • Ubiegając się o pożyczkę, środki można otrzymać nawet w weekend – na konto albo w gotówce.
 • Provident weryfikuje klientów w bazach dłużników, ale podchodzi do sytuacji każdego klienta indywidualnie.
 • W przypadku odrzucenia wniosku, kolejny można złożyć już po 7 dniach.
 • Klienci pożyczkodawcy mają możliwość skorzystania z okresowej przerwy w spłacie.

Wymagania

Wiek: od 18 lat
Stałe źródło dochodów
Weryfikacja baz dłużników BIK, BIG, KBIG, KRD oraz ERIF
Telefon komórkowy
Rachunek bankowy

Dane kontaktowe

Provident Polska S.A.
ul. Inflancka 4A
00-189 Warszawa

Przykład reprezentatywny

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 142,69%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3200 zł, całkowita kwota do zapłaty 6005,26 zł, oprocentowanie stałe 14,0%, całkowity koszt kredytu 2805,26 zł (w tym: prowizja 1097,76 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 1097,76 zł, odsetki 569,74 zł), 17 miesięcznych równych rat w wysokości 333,63 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 333,55 zł.

Kwota
3 000 - 60 000 zł
Termin
6 - 96 miesięcy
Wiek
23 - 70 lat

Opis

Smartney to pozabankowa instytucja pożyczkowa, która jest wpisana do rejestru instytucji pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Firma udziela pożyczek z terminem spłaty od 6 do nawet 96 miesięcy.

 • Minimalna wysokość pożyczki wynosi 3 000 zł.
 • Maksymalna wysokość pożyczki to aż 60 000 zł.
 • Z oferty pożyczek mogą skorzystać osoby pomiędzy 23. a 70. rokiem życia.
 • Na uzyskanie pożyczki mogą liczyć nawet te osoby, które nie posiadają stałej umowy.
 • Warunki spłaty, a w tym termin pożyczki, zależą od zdolności kredytowej i kwoty zobowiązania.
 • Smartney to jedna z niewielu firm pożyczkowych, która udziela pożyczek nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych w 100% online.
 • Wnioskując o uzyskanie pożyczki w Smartney, można liczyć na minimum formalności. Jedynym dokumentem, jaki trzeba okazać pożyczkodawcy jest dowód osobisty.
 • Firma cieszy się dobrą opinią, co z pewnością wyróżnia ją na tle konkurencji.
 • Minusem może być fakt, że weryfikuje klientów w bazach dłużników.

Wymagania

Wiek: 23 – 70 lat
Stałe miesięczne dochody
Weryfikacja baz dłużników BIK, BIG, KBIG, KRD oraz ERIF
Telefon komórkowy
Rachunek bankowy

Dane kontaktowe

Smartney Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 46
02-255 Warszawa

Przykład reprezentatywny

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 21,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 24 938,14 zł, całkowita kwota do zapłaty 44 626,99 zł, oprocentowanie zmienne 15,25%, całkowity koszt kredytu 19 688,85 zł (w tym: prowizja 3 239,46 zł, odsetki 16 449,39 zł), 77 miesięcznych równych rat po 571,52 zł, ostatnia rata wyrównująca 619,95 zł.

Kwota
2 000 - 15 000 zł
Termin
6 - 36 miesięcy
Wiek
20 - 99 lat

Opis

Pożyczkodawca jest pozabankową instytucją finansową, należącą do międzynarodowej grupy IPF. Zaufało jej już prawie 3 miliony klientów z całego świata. Firma udziela pożyczek na raty, na okres od 6 do 36 miesięcy. Do skorzystania z jej usług może zachęcać wysoka maksymalna kwota pożyczki, która wynosi aż 15 000 zł.

 • Pożyczkodawca posiada w ofercie kilka produktów, a w tym pożyczki długoterminowe.
 • Minimalna wysokość pożyczki to 2000 zł.
 • Wniosek o udzielenie pożyczki można złożyć przez Internet. Weryfikacja danych odbywa się telefonicznie.
 • Klienci pożyczkodawcy mogą przesunąć spłatę pierwszej raty nawet o 2 miesiące.
 • Firma w szczególnych przypadkach daje również możliwość skorzystania z wakacji kredytowych.
 • Żeby otrzymać pożyczkę wystarczy mieć ukończone 20 lat, a także posiadać dowód osobisty oraz numer telefonu.
 • Pożyczkodawca udziela pożyczek na dowolny cel – wakacje, kształcenie, zakup sprzętu i inne nieprzewidziane wydatki.

Wymagania

Wiek: od 20 lat
Stałe źródło dochodów
Weryfikacja baz dłużników BIK, BIG, KRD oraz ERIF
Telefon komórkowy
Rachunek bankowy

Dane kontaktowe

IPF Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 136
02-305 Warszawa

Przykład reprezentatywny

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata przygotowawcza 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł.

Kwota
1 000 - 7 000 zł
Termin
12 - 36 miesięcy
Wiek
21 - 99 lat

Opis

_

Wymagania

Wiek: 21 – 99 lat
Stałe źródło dochodów
Weryfikacja baz dłużników BIK, BIG, KBIG, KRD oraz ERIF
Telefon komórkowy
Rachunek bankowy

Dane kontaktowe

CAPITAL SERVICE S.A.
ul. Korczaka 73
07-409 Ostrołęka

Przykład reprezentatywny

CAŁKOWITA KWOTA POŻYCZKI: 2400 zł na okres 24 miesięcy. PROWIZJA ZA UDZIELENIE POZYCZKI: 0,00 zł, PROWIZJA OPERACYJNA: 2038,05 zł, ODSETKI: 405,26 zł, CAŁKOWITA KWOTA DO ZAPŁATY: 4843,31 zł, RRSO: 117,85%, pierwsza RATA 220,67 zł, Ilość rat 24.

Kwota
1 000 - 15 000 zł
Termin
4 - 50 miesięcy
Wiek
21 - 99 lat

Opis

SuperGrosz należy do Aiqlabs Sp. z o.o. To pozabankowa instytucja finansowa, która działa na polskim rynku od 2015 roku. Udziela pożyczek ratalnych przez Internet, a także za pośrednictwem urzędu pocztowego, co jest dobrą wiadomością dla tych, którzy chcą otrzymać pieniądze do ręki.

 • Minimalna wysokość pożyczki wynosi 1 000 zł.
 • Maksymalna wysokość pożyczki wynosi aż 15 000 zł.
 • Nowi klienci mogą uzyskać maksymalnie 12 500 zł.
 • Pożyczkodawca daje możliwość rozłożenia spłaty na 4 do 50 rat.
 • Żeby otrzymać pożyczkę trzeba mieć ukończone 21 lat oraz posiadać dowód osobisty i numer telefonu.
 • Wniosek o udzielenie pożyczki można złożyć online. Niezbędne jest do tego potwierdzenie tożsamości za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego albo w urzędzie pocztowym.
 • Klienci pożyczkodawcy mogą liczyć na minimum formalności. Żeby otrzymać środki nie muszą okazywać nawet zaświadczenia o dochodach.
 • W przypadku wcześniejszej spłaty, SuperGrosz zwraca część odsetek i prowizji, jakie byłyby naliczone przy spłacie zgodnie z harmonogramem.

Wymagania

Wiek: od 21 lat
Stałe źródło dochodów
Weryfikacja baz dłużników BIK, BIG, KBIG, KRD oraz ERIF
Telefon komórkowy
Rachunek bankowy

Dane kontaktowe

SuperGrosz Sp. z o.o.
ul. Czerniowiecka 6B
02-705 Warszawa

Przykład reprezentatywny

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 123,95% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 32 miesięcy, spłata w 32 ratach miesięcznych po 353,97 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 17.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 6 827,04 zł, w tym: prowizja 4 500,00 zł, odsetki 2 327,04 zł. Całkowita kwota do zapłaty 11 327,04 zł

Zalety pożyczek ratalnych Smartney

Analizując pożyczki Smartney, a także samą firmę pożyczkową, na samym końcu warto skupić się na tym, jakie są ich zalety i wady. Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że tak jak już niejednokrotnie wspominaliśmy, pożyczkodawca udziela bardzo wysokich zobowiązań, a ich spłatę można rozłożyć nawet na okres 96 miesięcy.

Wśród instytucji pozabankowych tak naprawdę trudno jest znaleźć inną, która zapewniałaby pożyczkobiorcom tak wysoką kwotę. Przyznaj – 60 tys. złotych robi wrażenie. Musisz jednak pamiętać, że przyznana kwota, a także warunki spłaty będą zależeć od twojej zdolności kredytowej. Całe szczęście, na uzyskanie środków mogą liczyć tu także osoby, które nie posiadają stałej umowy.

Do największych zalet pożyczek udzielanych przez Smartney można zaliczyć również możliwość dokonania ich wcześniejszej spłaty. Jeśli twoja sytuacja finansowa nagle się poprawi, albo po prostu uda ci się odłożyć trochę pieniędzy, bez problemu będziesz mógł pozbyć się zobowiązania, a twój miesięczny budżet z pewnością za to ci podziękuje.

Podsumowując, pożyczka Smartney ma następujące zalety:

 • Spłatę można rozłożyć aż na 96 miesięcy.
 • Maksymalna kwota zobowiązania to aż 60 tys. złotych.
 • Można wnioskować o nią w 100% online.
 • Pożyczkodawca najczęściej zleca wypłatę w mniej niż 4 minuty.
 • Wniosek jest prosty, a cała procedura wyróżnia się minimalną liczbą formalności.
 • Ostatnia rata jest ratą wyrównującą.
 • Pożyczkodawca nie wymaga zabezpieczenia.
 • Pożyczkobiorca przy zachowaniu odpowiedniego terminu ma prawo odstąpienia od umowy.
 • Bez problemu można dokonać jej wcześniejszej spłaty.

Wady pożyczek ratalnych Smartney

Niektórzy twierdzą, że Smartney nie ma żadnych wad. Wszystko tak naprawdę zależy jednak od tego komu na czym zależy. W naszej ocenie wadą oferty przygotowanej przez tą firmę pożyczkową jest chociażby wysoki minimalny wiek pożyczkobiorcy. Żeby uzyskać pożyczkę Smartney trzeba mieć przynajmniej 23 lata.

Minusem dla wielu osób może być to, że Smartney weryfikuje bazy dłużników, a w tym będące zmorą dla wielu pożyczkobiorców BIK, BIG, KBIG, KRD oraz ERIF. Patrząc na to z innej strony możesz być pewien, że instytucja ta nie udzieli ci zobowiązania, jeśli uzna, że nie masz wystarczającej zdolności kredytowej, dzięki temu nie popadniesz w kłopoty finansowe, w jakie mógłbyś wpaść jeśli nie byłbyś w stanie spłacać rat.

Podsumowując, oferta Smartney ma następujące wady:

 • Żeby otrzymać pożyczkę trzeba mieć przynajmniej 23 lata.
 • Pożyczkę mogą otrzymać tu tylko osoby do 70 roku życia.
 • Instytucja weryfikuje bazy dłużników BIK, BIG, KBIG, KRD oraz ERIF.
 • Instytucja wymaga także stałych miesięcznych dochodów.

SPRAWDŹ OFERTĘ NA SMARTNEY.PL