Faktoring to sposób na uzyskanie środków z faktury o długim terminie płatności. Firmy świadczące usługi faktoringowe w zamian za prowizję przejmują na siebie wierzytelność, dzięki czemu przedsiębiorca szybciej może liczyć na przelew. To niezwykle ważne, jeśli na swoim koncie ma zobowiązania, które w krótkim czasie musi opłacić. Jakie firmy faktoringowe oferują faktoring dla firm jednoosobowych?

Ranking najlepszych firm faktoringowych dla JDG:

FirmaRodzaje faktoringuInformacjeSzczegóły ofertyWymagania 
ing logoFaktoring jawny
Faktoring z regresem (niepełny)
Pierwsza faktura za 0 zł
Bezpieczeństwo gwarantowane prze ING Bank Śląski
Bez umów i opłat abonamentowych
Pieniądze nawet w 1 dzień
100% online
Nie musisz być klientem ING
Waluta faktury: PLN
Limity: 250 - 100 000 zł
Finansowanie faktur: 7 – 90 dni
Działalność gospodarcza
(staż minimum 12 miesięcy)
SPRAWDŹ
monevia logoFaktoring jawny
Faktoring z regresem (niepełny)
Wykup pojedynczych faktur
Tankuj TANIEJ do 9 gr/l (klik)
Bez badania zdolności kredytowej i obciążeń w BIK
Już od 1 dnia działalności
Do 100% wartości faktury brutto w jeden dzień
Już 50.000 zł limitu na start
Brak opłaty za opóźnienie – aż do 30 dni
Waluta faktury: PLN, EUR
Limity: 700 - 250 000 zł
Finansowanie faktur: 7 - 90 dni
Firma zarejestrowana w Polsce
Wszystkie formy prawne
Bez minimalnego stażu firmy
SPRAWDŹ
smeo logoFaktoring jawny
Faktoring z regresem (niepełny)
Szybki proces – 100% online
Do 500 000 zł DARMOWEGO limitu faktoringowego
Pieniądze na koncie w 15 minut – przelew ekspresowy
Również dla startupów
W przypadku opóźnień kontrahenta - dodatkowe 60 dni
finansowania po terminie (pierwsze 5 dni bez opłat)
Waluta faktury: PLN, EUR
Limity: 500 - 500 000 zł
Finansowanie faktur: 5 - 90 dni
Działalność gospodarcza
Spółka z o.o.
Spółka jawna
SPRAWDŹ
fineaFaktoring jawny
Faktoring z regresem (niepełny)
Faktoring cichy
Faktoring odwrotny
Pieniądze na koncie w ciągu 15 min.
od przesłania dokumentów
Cały proces finansowania przez internet
Tylko jedna stawka prowizyjna za całą usługę
Koszt od 2%, brak ukrytych opłat
W ofercie również: faktoring cichy i odwrotny
Waluta faktury: PLN
Limity: 500 - 100 000 zł
Finansowanie faktur: 7 - 90 dni
Firma zarejestrowana w Polsce
Wszystkie formy prawne
Minimalny staż firmy - 6 msc
Minimalny wiek - 21 lat
SPRAWDŹ
faktoria logoFaktoring jawny
Faktoring z regresem (niepełny)
Wykup pojedynczych faktur
Limit do 1 200 000 złotych
Poziom sfinansowania faktury aż do 100%
Decyzja na podstawie wyciągu bankowego
Prowizja Powitalna 0 zł przy limicie do 30 tys. zł
Waluta faktury: PLN, EUR
Limity: do 1 200 000 zł
Finansowanie faktur: do 120 dni
Działalność gospodarcza
Spółka z o.o.
(staż minimum 7 miesięcy)
SPRAWDŹ
pragma logoFaktoring jawny
Faktoring jawny ekspres
Wykup pojedynczych faktur
Szybkie finansowanie pojedynczych faktur nawet w 2h
Finansowanie najmniejszych podmiotów
Brak stałej umowy
Również dla startupów
100% online
Waluta faktury: PLN, EUR
Limity: 500 - 250 000 zł
Finansowanie faktur: 8 - 120 dni
Firma zarejestrowana w Polsce
Wszystkie formy prawne
Bez minimalnego stażu firmy
SPRAWDŹ

Cały ranking sprawdzisz tutaj.

Jak skorzystać z faktoringu?

Zanim przejdziemy do tego, jakie firmy oferują faktoring dla firm jednoosobowych, warto przybliżyć bliżej na czym on właściwie polega. Jest to usługa w ramach której firma faktoringowa, czyli faktor, przejmuje od przedsiębiorcy, czyli faktoranta, wierzytelność wynikającą z transakcji między nim a odbiorcą.

Faktoring powszechnie nazywa się finansowaniem faktur. W praktyce usługa polega na przelaniu przedsiębiorcy środków przez firmę faktoringową przed terminem zapadalności. W zależności od tego na jaki rodzaj usługi zdecyduje się faktorant, faktor może poinformować odbiorcę o przeniesieniu wierzytelności i podać mu numer rachunku na który ma przelać środki, lub nie informować go i czekać, aż przeleje środki dostawcy.

Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na tak zwany faktoring ukryty, odbiorca powinien przelać środki na rachunek widniejący na fakturze. Wtedy też, kiedy dostawca otrzyma środki musi przekazać je faktorowi, co nazywane jest regresem.

Aby skorzystać z usług faktoringowych wystarczy znaleźć faktora i złożyć odpowiedni wniosek. Co najważniejsze, można zrobić to przez Internet. Na naszej stronie można znaleźć zestawienie firm faktoringowych, które działają online. Część z nich zapewnia wypłatę gotówki jeszcze tego samego dnia, w którym przedsiębiorca złoży wniosek.

Jakie firmy oferują faktoring dla firm jednoosobowych?

Rynek usług faktoringowych w Polsce ciągle się rozwija. Tym samym na rynku jest coraz więcej faktorów. Faktoring oferują także banki. Pośród nich jest chociażby ING. Firmy faktoringowe mają wobec faktorów pewne wymagania. Wiele z nich udziela finansowania tylko tym firmom, które są na rynku co najmniej kilka miesięcy a do tego są stabilne finansowo. W tym miejscu warto jednak wspomnieć, że z faktoringu mogą korzystać również startupy.

Oprócz stażu, duże znaczenie dla firm faktoringowych ma też forma prawna prowadzonej działalności. Jeśli chodzi o jednoosobowe działalności gospodarcze, te nie powinny mieć większego problemu z uzyskaniem faktoringu. Nieco gorzej wygląda to w przypadku spółek. Część faktorów decyduje się udzielać finansowania tylko jednoosobowym działalnościom gospodarczym oraz spółkom z o.o. Tym samym trudności z uzyskaniem faktoringu mogą mieć chociażby spółki jawne.

Mając firmę warto skorzystać usług faktora, który udziela finansowania bez względu na formę prawną. To chyba najwygodniejsze rozwiązanie. Pośród firm faktoringowych, które uznają wszystkie formy prawne znajdują się: Credstep, Pragmago oraz Finea. Ofertę do jednoosobowych działalności gospodarczych kieruje z kolei Fandla.

Decydując się na faktoring dla firm jednoosobowych warto zwrócić uwagę na kwestię kosztów. W małym przedsiębiorstwie nawet niewielkie opłaty mają znaczenie. Tym samym warto poszukać faktora, który zapewnia finansowanie bez dodatkowych opłat.

Korzystną ofertę posiada ING. Faktor pobiera prowizję tylko od sfinansowanych faktur i nie nalicza opłat abonamentowych. Ponieważ ING działa w 100% online, przedsiębiorca może liczyć na uzyskanie środków w ciągu jednego dnia. Co najważniejsze, żeby skorzystać z usług faktoringowych, nie musi posiadać rachunku w tym samym banku.

Co zyskuje przedsiębiorca?

Tak jak już wspomnieliśmy, rynek usług faktoringowych w Polsce stale się rozwija. Wszystko za sprawą korzyści jakie daje finansowanie. Co przedsiębiorca zyskuje w związku z faktoringiem? Przede wszystkim jest to płynność finansowa. Mając możliwość uzyskania środków z faktury o przedłużonym terminie płatności wcześniej, przedsiębiorca może spokojnie dokonać wszystkich niezbędnych opłat i uregulować własne zobowiązania.

Warto zwrócić uwagę na to, że faktoring daje także korzyści niematerialne. Mowa tutaj o poczuciu stabilności finansowej. Przedsiębiorca, który korzysta z faktoringu może być pewny, że otrzyma pieniądze z faktury wtedy, kiedy ich potrzebuje. Tak jak już wspomnieliśmy, część firm faktoringowych wypłaca środki jeszcze tego samego dnia, w którym został złożony wniosek.

Jeśli chodzi o stabilność finansową, nie sposób nie wspomnieć o faktoringu pełnym, czyli takim, który obejmuje nie tylko przeniesienie wierzytelności ale także ryzyka związanego z niewypłacalnością kontrahenta. Korzystając z usługi tego typu przedsiębiorca nie musi martwić się o to, że dostawca nie opłaci faktury. Całe ryzyko bierze na siebie faktor.

Jakie firmy faktoringowe posiadają w ofercie faktoring dla firm jednoosobowych w formie pełnej? Jedną z nich jest Faktoria należąca do Grupy Nest Banku. W ramach oferty tej firmy, przedsiębiorca może liczyć na przejęcie ryzyka i najwyższy limit na rynku.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Faktoring dla firm jednoosobowych – gdzie?
Tagi: