Firmy często muszą korzystać z zewnętrznych źródeł finansowania. W ten sposób są w stanie utrzymać płynność finansową. Jednak co w przypadku, kiedy bank odmawia im udzielenia finansowania? Wtedy dobrym rozwiązaniem mogą okazać się kredyty pozabankowe dla firm. Kto może z nich korzystać i jak wybrać najlepszą ofertę?

Ranking kredytów dla firm:

Rodzaj
POŻYCZKA
Kwota
1 000 - 30 000 zł
Termin
1 - 36 miesięcy
 • Idealna decyzja dla tych, którzy chcą otworzyć własny biznes
 • Kredyt na każdy rodzaj działalności

Opis

_

Wymagania

Dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą

Dane kontaktowe

TAMGACOM LLC, z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, adres Office 10, Level 1, Sharjah Media City, Sharjah

Rodzaj
LINIA KREDYTOWA
Kwota
2 000 - 12 000 zł
Termin
6 miesięcy
 • Elastyczna linia kredytowa
 • Możliwość podniesienia limitu
 • Pożycz i przedłużaj do woli

Opis

Visset Biznes to oferta jednej z najszybciej rozwijających się grup kapitałowych w branży finansów dedykowana klientom biznesowym. Jako firma pozabankowa udziela pożyczek w prosty, ale zarazem bezpieczny sposób. Działa na rynku już od 2009 roku, przez co zdążyła zdobyć zaufanie wielu klientów.

 • Visset udziela pożyczek dla przedsiębiorców w wysokości od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.
 • Na uzyskanie środków mogą liczyć zarówno firmy z dochodami stałymi, jak i sezonowymi.
 • Firma udziela pożyczek na okres od 1 do 6 miesięcy bez zbędnych formalności.
 • Pośród produktów oferowanych przez pożyczkodawcę znajduje się Gotówka na szybko i Gotówka w obrocie.
 • Spłata pożyczki może odbywać się w stałych ratach lub z elastyczną zmianą terminu, co zależy od tego, na jaki produkt zdecyduje się przedsiębiorca.
 • W Visset pożyczkę można otrzymać na dowolny cel, a w tym na zatowarowanie sklepu, wypłatę wynagrodzeń, zakup nowego sprzętu, opłatę czynszu czy uregulowanie zobowiązań wobec ZUS i US.

Wymagania

Konto firmowe
Czynna jednoosobowa działalność gospodarcza
Stałe dochody

Dane kontaktowe

ASETIA sp. z o.o. S.K.A.
ul. Głogowska 31/33
60-702 Poznań

Rodzaj
KREDYT
Kwota
10 000 - 450 000 zł
Termin
1 miesiąc - 12 lat
 • Wstępna decyzja nawet w 10 minut
 • Bez zabezpieczeń majątkowych i bez poręczeń
 • Ocena zdolności kredytowej m.in. na podstawie prognozy dochodu
 • Minimum formalności, uproszczona dokumentacja

Opis

Nest Bank działa w Polsce od 1995 roku, natomiast pod obecną nazwą funkcjonuje dopiero od 2016 roku. Bank świadczy usługi dla klientów indywidualnych i mikroprzedsiębiorstw. Daje dostęp do bankowości elektronicznej, a także udziela wygodnych kredytów. Będąc klientami Best Banku, przedsiębiorcy mogą liczyć na uzyskanie środków bez wizyty w oddziale, co pozwala zaoszczędzić im cenny czas i niepotrzebne nerwy.

 • Składając wniosek o udzielenie kredytu w Nest Banku, przedsiębiorca może liczyć na decyzję już w 10 minut. Wszystko odbywa się online.
 • Doradcy Nest Banku na życzenie klienta dojeżdżają w dogodne dla niego miejsce, gdzie następnie dochodzi do podpisania umowy.
 • Środki z kredytu najczęściej trafiają na konto kredytobiorcy w przeciągu 24 godzin od momentu podpisania umowy.
 • Klienci Nest Banku mają możliwość odroczenia spłaty rat kapitałowych i to nawet na 3 miesiące.
 • Przedsiębiorca, który posiada kredyt w Nest Banku może wydłużyć czas kredytowania nawet o 6 miesięcy.

Wymagania

PIT, KPiR lub wyciąg z konta
Weryfikacja baz dłużników BIK, BIG, KRD oraz ERIF

Dane kontaktowe

Nest Bank SA
ul. Wołoska 24
02-675 Warszawa

Rodzaj
KREDYT
Kwota
1 000 - 3 000 000 zł
Termin
1 miesiąc - 10 lat
 • Środki w 24h od podpisania umowy
 • Decyzja w 20 minut
 • do 600 000 zł bez zabezpieczeń

Opis

Alior bank jest jednym z najbardziej cenionych i największych banków w Polsce. Swoją działalność operacyjną rozpoczął w 2008 roku, szybko zdobywając zaufanie zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Bank posiada w swojej ofercie produkty bankowe dedykowane klientom biznesowym. Pośród nich jest kredyt firmowy z obniżoną prowizją.

 • Alior Bank daje możliwość uzyskania środków dla mikrofirm nawet do 1 mln złotych i średnich firm do 3 mln złotych.
 • Klienci banku mogą przeznaczyć środki na bieżącą działalność, a także cele zakupowe.
 • Wszelkie formalności można załatwić zdalnie lub w jednym z oddziałów.
 • Decyzja o przyznaniu kredytu firmowego zależy od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej.
 • Alior Bank wymaga od kredytobiorców okazania zeznania PIT za okres przynajmniej 10 miesięcy.
 • Bank daje możliwość uzyskania kredytu dla firm bez zabezpieczeń materialnych.
 • Oferta z obniżoną prowizją jest ofertą promocyjną.

Wymagania

Wymagany PIT za minimum 10 miesięcy działalności

Dane kontaktowe

Alior Bank S.A.
ul. Łopuszańska 38d
02-232 Warszawa

Czym są kredyty pozabankowe dla firm?

Kredyty pozabankowe dla firm to produkty finansowe stworzone z myślą o przedsiębiorstwach, które nie chcą lub nie mogą skorzystać z innych źródeł finansowania. Często korzystają z nich spółki, które pilnie potrzebują gotówki na opłacenie faktur czy też jednoosobowe działalności, które mają na tyle niskie obroty, że nie mają zdolności kredytowej. Wszystko dlatego, że aby je otrzymać nie trzeba spełniać wysokich wymagań, ani okazywać zbyt wielu dokumentów.

Kredyty pozabankowe dla firm – kto z nich korzysta?

Z pożyczek pozabankowych korzystają wszystkie te firmy, które potrzebują dodatkowych środków, a z jakiegoś powodu finansowania odmówił im bank. Firmy, które je oferują zazwyczaj mają o wiele mniejsze wymagania wobec pożyczkobiorców. W związku z tym na udzielenie finansowania mogą liczyć nawet te przedsiębiorstwa, które mają niskie przychody i nie mają dużego majątku. Co istotne, o kredyt pozabankowy mogą ubiegać się zarówno duże spółki jak i jednoosobowe działalności gospodarcze.

Jakie firmy oferują kredyty pozabankowe dla firm?

Jeśli chodzi o kredyty pozabankowe dla firm, w swojej ofercie ma je część parabanków, a także firmy pożyczkowe. Wiele z nich oprócz produktów tego typu proponuje swoim klientom także faktoring. Jest to usługa, dzięki której przedsiębiorstwo może szybciej otrzymać pieniądze za wystawioną fakturę. W praktyce faktoring pozwala utrzymać płynność finansową bez zaciągania kredytu, co jest szczególnie dobrym rozwiązaniem, kiedy firmie zależy na utrzymaniu zdolności kredytowej.

Jak wybrać najlepszy kredyt pozabankowy dla firm?

Na rynku jest wiele firm, które oferują pożyczki pozabankowe. Z tego względu przedsiębiorstwo, które potrzebuje gotówki nie powinno mieć problemu, aby znaleźć dla siebie ofertę. Dla firmy najkorzystniej jest, kiedy pożyczka ma jak najniższe oprocentowanie. To jednak nie wszystko. Jakie kwestie warto brać pod uwagę szukając najlepszego kredytu pozabankowego dla firm?

Oprocentowanie

Dla wielu firm oprocentowanie to najważniejsza sprawa jeżeli chodzi o korzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania. Nic w tym dziwnego, bowiem im jest ono niższe, tym niższe koszty ponosi przedsiębiorstwo. Tutaj trzeba jednak wspomnieć, że oprócz oprocentowania, firmy pozabankowe pobierają prowizję i inne opłaty.

smartney

Aby móc ocenić realny koszt finansowania, przedsiębiorstwo musi brać pod uwagę każdą, nawet najniższą opłatę. Wskaźnikiem, który uwzględnia wszystkie koszty kredytu jest RRSO.

Liczba formalności

Kredyt pozabankowy dla firm to dobre rozwiązanie wtedy, kiedy przedsiębiorstwu zależy na ograniczeniu formalności. Parabanki nie wymagają od pożyczkobiorców okazywania zbyt wielu zaświadczeń, co jest bardzo wygodne i pozwala złożyć wniosek o pożyczkę w bardzo krótkim czasie.

Szukając kredytu warto upewnić się jednak, jak do tematu podchodzi konkretny pożyczkodawca. Najlepsze firmy pozabankowe nie wymagają od pożyczkobiorcy okazywania oświadczenia majątku, ani nawet zaświadczenia o niezaleganiu z opłatami wobec ZUS.

Wysokość finansowania

Bardzo ważną kwestią, jeżeli chodzi o finansowanie jest jego maksymalna wysokość. Wiele firm pożyczkowych pozwala zaciągnąć zobowiązanie bez zbędnych formalności, ale tylko do kilku czy kilkunasty tysięcy złotych. Jeżeli przedsiębiorstwo potrzebuje wyższej kwoty finansowania, koniecznie musi się upewnić, czy wybrany przez niego pożyczkodawca udziela tak wysokich zobowiązań. Może okazać się, że parabank daje możliwość zaciągnięcia pożyczki na wysoką kwotę tyle tylko, że wtedy ma większe wymagania wobec pożyczkobiorcy.

Wymagania wobec firmy

Zaznaczyliśmy już niejednokrotnie, że parabanki i firmy pożyczkowe oferując jeden produkt mogą mieć różne wymagania wobec pożyczkobiorcy. Najlepiej jest, kiedy te są jak najniższe, bowiem najłatwiej wtedy uzyskać finansowanie.

Na kwestię wymagań uwagę muszą zwracać przede wszystkim te przedsiębiorstwa, którym zależy na szybkim uzyskaniu gotówki. Z reguły rozpatrzenie wniosku o pożyczkę bez zaświadczeń zajmuje niewiele czasu, dzięki czemu firma może otrzymać pieniądze jeszcze tego samego dnia.

Jak złożyć wniosek o kredyt pozabankowy dla firm?

Wniosek o kredyt w banku można składać poprzez konto internetowe lub w oddziale stacjonarnym. Jak wygląda to w przypadku firm pozabankowych? Tutaj nie ma zbyt dużej różnicy. Wniosek o kredyt pozabankowy dla firm także można złożyć stacjonarnie i online. Trzeba jednak przyznać, że drugi sposób jest o wiele bardziej wygodny.

Wypełniając wniosek na stronie internetowej firmy pożyczkowej w każdej chwili można dokonać poprawek. Poza tym, jego rozpatrzenie często trwa niespełna pół godziny.