Firmy często muszą korzystać z zewnętrznych źródeł finansowania. W ten sposób są w stanie utrzymać płynność finansową. Jednak co w przypadku, kiedy bank odmawia im udzielenia finansowania? Wtedy dobrym rozwiązaniem mogą okazać się kredyty pozabankowe dla firm. Kto może z nich korzystać i jak wybrać najlepszą ofertę?

Czym są kredyty pozabankowe dla firm?

Kredyty pozabankowe dla firm to produkty finansowe stworzone z myślą o przedsiębiorstwach, które nie chcą lub nie mogą skorzystać z innych źródeł finansowania. Często korzystają z nich spółki, które pilnie potrzebują gotówki na opłacenie faktur czy też jednoosobowe działalności, które mają na tyle niskie obroty, że nie mają zdolności kredytowej. Wszystko dlatego, że aby je otrzymać nie trzeba spełniać wysokich wymagań, ani okazywać zbyt wielu dokumentów.

Kredyty pozabankowe dla firm – kto z nich korzysta?

Z pożyczek pozabankowych korzystają wszystkie te firmy, które potrzebują dodatkowych środków, a z jakiegoś powodu finansowania odmówił im bank. Firmy, które je oferują zazwyczaj mają o wiele mniejsze wymagania wobec pożyczkobiorców. W związku z tym na udzielenie finansowania mogą liczyć nawet te przedsiębiorstwa, które mają niskie przychody i nie mają dużego majątku. Co istotne, o kredyt pozabankowy mogą ubiegać się zarówno duże spółki jak i jednoosobowe działalności gospodarcze.

Jakie firmy oferują kredyty pozabankowe dla firm?

Jeśli chodzi o kredyty pozabankowe dla firm, w swojej ofercie ma je część parabanków, a także firmy pożyczkowe. Wiele z nich oprócz produktów tego typu proponuje swoim klientom także faktoring. Jest to usługa, dzięki której przedsiębiorstwo może szybciej otrzymać pieniądze za wystawioną fakturę. W praktyce faktoring pozwala utrzymać płynność finansową bez zaciągania kredytu, co jest szczególnie dobrym rozwiązaniem, kiedy firmie zależy na utrzymaniu zdolności kredytowej.

Jak wybrać najlepszy kredyt pozabankowy dla firm?

Na rynku jest wiele firm, które oferują pożyczki pozabankowe. Z tego względu przedsiębiorstwo, które potrzebuje gotówki nie powinno mieć problemu, aby znaleźć dla siebie ofertę. Dla firmy najkorzystniej jest, kiedy pożyczka ma jak najniższe oprocentowanie. To jednak nie wszystko. Jakie kwestie warto brać pod uwagę szukając najlepszego kredytu pozabankowego dla firm?

Oprocentowanie

Dla wielu firm oprocentowanie to najważniejsza sprawa jeżeli chodzi o korzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania. Nic w tym dziwnego, bowiem im jest ono niższe, tym niższe koszty ponosi przedsiębiorstwo. Tutaj trzeba jednak wspomnieć, że oprócz oprocentowania, firmy pozabankowe pobierają prowizję i inne opłaty.

Aby móc ocenić realny koszt finansowania, przedsiębiorstwo musi brać pod uwagę każdą, nawet najniższą opłatę. Wskaźnikiem, który uwzględnia wszystkie koszty kredytu jest RRSO.

Liczba formalności

Kredyt pozabankowy dla firm to dobre rozwiązanie wtedy, kiedy przedsiębiorstwu zależy na ograniczeniu formalności. Parabanki nie wymagają od pożyczkobiorców okazywania zbyt wielu zaświadczeń, co jest bardzo wygodne i pozwala złożyć wniosek o pożyczkę w bardzo krótkim czasie.

Szukając kredytu warto upewnić się jednak, jak do tematu podchodzi konkretny pożyczkodawca. Najlepsze firmy pozabankowe nie wymagają od pożyczkobiorcy okazywania oświadczenia majątku, ani nawet zaświadczenia o niezaleganiu z opłatami wobec ZUS.

Wysokość finansowania

Bardzo ważną kwestią, jeżeli chodzi o finansowanie jest jego maksymalna wysokość. Wiele firm pożyczkowych pozwala zaciągnąć zobowiązanie bez zbędnych formalności, ale tylko do kilku czy kilkunasty tysięcy złotych. Jeżeli przedsiębiorstwo potrzebuje wyższej kwoty finansowania, koniecznie musi się upewnić, czy wybrany przez niego pożyczkodawca udziela tak wysokich zobowiązań. Może okazać się, że parabank daje możliwość zaciągnięcia pożyczki na wysoką kwotę tyle tylko, że wtedy ma większe wymagania wobec pożyczkobiorcy.

Wymagania wobec firmy

Zaznaczyliśmy już niejednokrotnie, że parabanki i firmy pożyczkowe oferując jeden produkt mogą mieć różne wymagania wobec pożyczkobiorcy. Najlepiej jest, kiedy te są jak najniższe, bowiem najłatwiej wtedy uzyskać finansowanie.

Na kwestię wymagań uwagę muszą zwracać przede wszystkim te przedsiębiorstwa, którym zależy na szybkim uzyskaniu gotówki. Z reguły rozpatrzenie wniosku o pożyczkę bez zaświadczeń zajmuje niewiele czasu, dzięki czemu firma może otrzymać pieniądze jeszcze tego samego dnia.

Jak złożyć wniosek o kredyt pozabankowy dla firm?

Wniosek o kredyt w banku można składać poprzez konto internetowe lub w oddziale stacjonarnym. Jak wygląda to w przypadku firm pozabankowych? Tutaj nie ma zbyt dużej różnicy. Wniosek o kredyt pozabankowy dla firm także można złożyć stacjonarnie i online. Trzeba jednak przyznać, że drugi sposób jest o wiele bardziej wygodny.

Wypełniając wniosek na stronie internetowej firmy pożyczkowej w każdej chwili można dokonać poprawek. Poza tym, jego rozpatrzenie często trwa niespełna pół godziny.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Kredyty pozabankowe dla firm – Ranking ofert
Tagi: