Karty kredytowe są obecnie dość popularną formą płatniczą w kraju. Jeszcze kilka lat temu dostępne były jedynie dla wąskiego grona klientów, dziś w portfelu może mieć je prawie każdy. Są one także doskonałym sposobem na zwiększenie swoich możliwości finansowych oraz dobrą alternatywą dla różnego rodzaju kredytów bankowych. Obecnie instytucje finansowe coraz częściej zachęcają do wyrabiania takich kart nie tylko oferując bardzo korzystne warunki, ale także udzielając różnych rabatów lub zniżek za korzystanie z ich produktów. Jak więc wybrać kartę kredytową uszytą na miarę? Czytaj poniżej oraz sprawdź nasz ranking kart kredytowych.

santander turbokarta - karta kredytowa dla kierowców
 • SANTANDER TURBOKARTA
 • Idealna karta dla Kierowcy
 • 5% zwrotu w samodzielnych myjniach samochodowych
  3% zwrotu w restauracjach, a także pubach, kawiarniach oraz fast foodach
  1% zwrotu za paliwo i inne zakupy na stacjach paliw
 • Wymagania:
  Wiek: od 18 lat
 • okres bezodsetkowy RRSO 0%
  po okresie bezodeset. RRSO 10,00%
 • Limit karty: ustalany indywidualnie
 • Okres bezodsetkowy: 54 dni

*Powyższe informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego (Dz. U. z 1964, poz. 16, nr 93 z póź. zm.), proszę mieć na uwadze, iż mają one jedynie charakter prezentacyjny. Ostateczne warunki otrzymania karty kredytowej zostaną przedstawione przez firmę wydającą kartę.

Karta kredytowa – najważniejsze informacje

Najlepsza karta kredytowa to taka, która zapewnia wygodę, bezpieczeństwo oraz łatwość dokonywania różnego rodzaju transakcji. Główną różnicą pomiędzy kartą kredytową a debetową jest fakt, iż robiąc zakupy kartą kredytową płaci się pieniędzmi banku, natomiast na uregulowanie należności klient otrzymuje zazwyczaj ok. 56 dni. Środki nie schodzą wówczas bezpośrednio z konta klienta, ponieważ karta kredytowa nie jest z nim powiązana. W tym okresie bank nie nalicza żadnych odsetek. Dla takiej karty bank zazwyczaj otwiera zupełnie oddzielne konto o maksymalnym saldzie, jakie zostało przydzielone klientowi na podstawie jego miesięcznych dochodów. Limit ten może maleć wraz z użytkowaniem karty, w momencie kiedy klient spłaci część zadłużenia, wówczas zostaje on odnowiony. Karta kredytowa to bardzo wygodne narzędzie płatnicze i doskonałe rozwiązanie w momencie kiedy szykują się większe zakupy lub pojawiają się niespodziewane wydatki. Według ostatniego raportu NBP odnośnie kart płatniczych, karty kredytowe stanowią obecnie 16,1% wszystkich kart wydanych w Polsce.

Najważniejsze parametry karty kredytowej

najlepsza karta kredytowa zdjęcieGłówne parametry, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze idealnej dla siebie karty to przede wszystkim: koszty jej wydania oraz użytkowania, okres spłaty zadłużenia bezodsetkowego oraz limit do wykorzystania na karcie. Zanim jednak klient zdecyduje się dany typ karty kredytowej musi odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego głównie będzie mu ona służyć oraz jak często ma zamiar z niej korzystać – czy będzie przeprowadzał jedynie transakcje bezgotówkowe, czy może jednak mu się zdarzyć wypłacanie gotówki z bankomatu. Ważne jest również to, czy klient ma zamiar płacić kartą za granicą i czy zależy mu na ubezpieczeniu karty, a także na atrakcyjnych usługach dodatkowych. Podczas wyboru karty należy zwrócić uwagę na jej cenę, czyli na roczny koszt korzystania z karty. Czasami jest on równy dosłownie kilku złotym, co nie stanowi żaden ogromny wydatek. Można również trafić na promocje, w których koszt ten zostaje całkowicie zniesiony pod warunkiem wykonania określonej liczby transakcji lub wydatków na określoną kwotę. Ważne dla klienta jest także oprocentowanie karty w momencie, kiedy przedłuży mu się okres spłaty. Zazwyczaj banki ustalają oprocentowanie na poziomie 20%, jeśli jednak mamy w planach regularne, comiesięczne spłaty zadłużenia oprocentowanie nie powinno nas aż tak bardzo interesować. Istotniejszy wówczas będzie okres spłaty bezodsetkowej, czyli krótko mówiąc po ilu dniach można dokonać całkowitej spłaty, aby bank nie doliczył żadnych odsetek.

Dodatkowe możliwości karty kredytowej

Oprócz podstawowej funkcji płatniczej, karty kredytowe mogą się również pochwalić licznymi opcjami dodatkowymi. Przede wszystkim dobra najlepsza kredytowa powinna być ubezpieczona od nieuprawnionych transakcji. Oczywiście, najlepiej jeśli to ubezpieczenie jest dodawane bezpłatnie do karty, jeśli jednak trzeba za nie dodatkowo płacić – warto z uwagi na liczne kradzieże lub pozyskanie danych do karty przez osoby niepowołane. Ponadto wiele banków oferuje liczne programy rabatowe lub akcje promocyjne, możliwość płacenia zbliżeniowego czy dodatkowe usługi, jednak należy je traktować jako urozmaicenie ciekawej oferty, a nie jako kluczowy powód wybrania danej karty kredytowej.

Zalety kart kredytowych

Płatności wykonywane za pomocą najlepszych kart kredytowych gwarantują bezpieczeństwo transakcji. Dają one większe możliwości odzyskiwania środków finansowych w przypadku, kiedy z transakcją pójdzie coś nie tak – z winy sprzedającego czy też nie. Wówczas istnieje nawet możliwość skorzystania z opcji chargeback. Ponadto poprzez systematyczne korzystanie z karty klient buduje swoją wiarygodność kredytową względem banku co korzystnie wpływa na jego scoring. Jest to bardzo dobra droga w przypadku planów na dalsze, większe kredyty: hipoteczne i konsumpcyjne. Jednak należy także pamiętać, że limit karty kredytowej oznacza dług, co z kolei ma przełożenie podczas obliczania zdolności kredytowej.

Przed podjęciem decyzji odnośnie złożenia wniosku o kartę kredytową w danym banku warto zawsze przejrzeć aktualny ranking kart kredytowych, który dokładnie pokazuje i porównuje wszystkie dostępne na rynku karty, ich koszty, bezodsetkowy okres spłaty oraz wysokość oprocentowania. Ranking jest bardzo pomocnym narzędziem przy podejmowaniu tak kluczowych decyzji.

[Głosów: 18   Average: 4.6/5]