netcredit darmowa pożyczka

Już od jakiegoś czasu firmy pożyczkowe dają możliwość zaciągania pożyczek przez Internet. To bardzo wygodne zwłaszcza dla tych, którym zależy na czasie i jak najmniejszej liczbie formalności. Zdarza się, że kwota, jakiej potrzebuje pożyczkobiorca jest niewielka. Wtedy też wystraczająca jest pożyczka 500 zł. Gdzie można taką otrzymać?

Zestawienie najlepszych ofert pożyczek na 500 zł:

PIERWSZA POŻYCZKA ZA DARMO
Kwota
100 - 4 000 zł
Termin
30 dni
Wiek
20 - 72 lat

Opis

VIA SMS to pozabankowa instytucja finansowa, która zajmuje się udzielaniem szybkich pożyczek przez Internet. Posiada oddziały nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, Rumunii, Szwecji czy Hiszpanii. Klienci chwalą pożyczkodawcę za prosty i szybki proces składania wniosków.

 • Minimalna kwota pożyczki wynosi 100 zł, a maksymalna 4 000 zł.
 • Termin spłaty pożyczki może wynosić 30 lub 61 dni.
 • W przypadku braku terminowej spłaty firma zastrzega sobie możliwość naliczania dodatkowych odsetek.
 • VIA SMS często posiada oferty specjalne dla stałych klientów.
 • Klienci VIA SMS mogą otrzymać pożyczkę bez zbędnych formalności. Pożyczkodawca wymaga jedynie posiadania telefonu komórkowego oraz konta bankowego.
 • W szczególnych przypadkach wnioskodawca musi przesłać wyciąg z konta za okres ostatnich 3 m-cy.
 • W trakcie rozpatrywania wniosku o udzielenie pożyczki, firma weryfikuje klientów w bazach dłużników (ERIF, BIG Infomonitor), co może skutkować negatywną decyzją pożyczkową w przypadku osób, które posiadają inne zobowiązania.

Wymagania

Wiek: 20 – 72 lat
Stałe źródło dochodów
Weryfikacja baz dłużników BIK, BIG, KBIG, KRD oraz ERIF
Telefon komórkowy
Rachunek bankowy

Dane kontaktowe

VIA SMS PL Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 123A
02-017 Warszawa

Przykład reprezentatywny

Całkowita kwota pierwszej pożyczki 1500 zł, czas obowiązywania umowy 30 dni, całkowity koszt pożyczki to 420,86 zł; całkowita kwota do spłaty to 1920,86 zł; RRSO 1927%

PIERWSZA POŻYCZKA ZA DARMO
Kwota
500 - 15 000 zł
Termin
30 dni
Wiek
20 - 75 lat

Opis

Finbo to pozabankowa instytucja finansowa, która udziela szybkich pożyczek do kwoty 15 000 zł. Od roku 2018 jest członkiem Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, co budzi zaufanie pośród wielu klientów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów działa online.

 • Nowi klienci Finbo mogą otrzymać pożyczkę w kwocie do 5 000 zł.
 • Minimalna wysokość pożyczki wynosi 500 zł, a okres spłaty 30 dni.
 • Klienci Finbo nie muszą dostarczać żadnych zabezpieczeń ani poręczeń.
 • Wniosek o pożyczkę można złożyć w pełni poprzez Internet – bez zbędnych dokumentów i formalności.
 • Firma udziela pożyczek bez konieczności okazania zaświadczenia o dochodach od pracodawcy.
 • Finbo wypłaca środki już w 15 minut. Warunkiem jest uzyskanie pozytywnej decyzji pożyczkowej.
 • Firma posiada konta bankowe aż w 8 bankach, a w tym w PKO BP, Pekao SA, mBanku i Alior Banku, co dodatkowo przyśpiesza czas wypłaty środków.
 • W przypadku braku terminowej spłaty, Finbo zastrzega sobie prawo do naliczania odsetek za czas opóźnienia.

Wymagania

Wiek: 20 – 75 lat
Weryfikacja baz dłużników BIK, BIG, KBIG, KRD oraz ERIF
Telefon komórkowy
Rachunek bankowy

Dane kontaktowe

Fincapital Sp. z o. o.
ul. Postępu 18B
02-676 Warszawa

Przykład reprezentatywny

Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 3000 zł na 30 dni (Promocyjne Warunki Spłaty) RRSO wynosi 0,00%; całkowita kwota pożyczki: 3000 zł; oprocentowanie: 0,0%; całkowity koszt pożyczki: 0,00 zł, w tym: Prowizja 0,00 zł, Odsetki 0,00 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 3000,00 zł.

PIERWSZA POŻYCZKA ZA DARMO
Kwota
100 - 5 000 zł
Termin
7 - 30 dni
Wiek
20 - 70 lat

Opis

Net Credit to pozabankowa instytucja finansowa, która działa w Polsce od 2011 roku. Firma udziela krótkoterminowych pożyczek online i należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Klienci cenią ją za uproszczoną procedurę przyznawania środków i zniżki dla stałych klientów.

 • Wysokość pierwszej pożyczki wynosi max. 3 000 zł, a termin 30 dni.
 • Pożyczkodawca oferuje pierwszą pożyczkę za darmo, jednak tylko do kwoty 1000 zł.
 • Wysokość kolejnej pożyczki wynosi 5 000 zł.
 • Net Credit udziela pożyczek klientom od 20 do 70 roku życia.
 • Pożyczkodawca wymaga od pożyczkobiorców posiadania pozytywnej historii kredytowej i regularnych miesięcznych przychodów.
 • Mimo że Net Credit jest instytucją pozabankową, nie udziela pożyczek osobom bezrobotnym.
 • Żeby zostać klientem Net Credit trzeba mieć aktywny telefon komórkowy i konto bankowe.
 • Firma daje możliwość refinansowania pożyczki, co pozwala wydłużyć termin spłaty o kolejne 30 dni. Pożyczkobiorca otrzymuje wtedy nową umowę pożyczkową.

Wymagania

Wiek: 20 – 70 lat
Stałe źródło dochodów
Weryfikacja baz dłużników BIK, BIG, KRD oraz ERIF
Telefon komórkowy
Rachunek bankowy

Dane kontaktowe

Net Credit Sp. z o. o.
ul. Prosta 68
00-838 Warszawa

Przykład reprezentatywny

Dla przykładowej pożyczki 800 zł na 30 dni (Promocyjne Warunki Spłaty): RRSO wynosi 0%; całkowita kwota pożyczki: 800 zł; oprocentowanie stałe w skali roku: 0%; całkowity koszt pożyczki: 0 zł, w tym: Prowizja 0 zł, Odsetki 0 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 800 zł.

PIERWSZA POŻYCZKA ZA DARMO
Kwota
500 - 5 000 zł
Termin
30 dni
Wiek
22 - 75 lat

Opis

Miloan to pozabankowa instytucja finansowa, która udziela krótkoterminowych pożyczek do kwoty 5 000 zł. Zapewnia szybki proces weryfikacyjny i cieszy się stosunkowo dobrą opinią, zwłaszcza jeśli chodzi o obsługę klienta.

 • Minimalna wysokość pożyczki wynosi 500 zł.
 • Termin spłaty pożyczki wynosi 30 dni.
 • Nowi klienci mogą otrzymać pożyczkę na maksymalną kwotę 3 000 zł.
 • Żeby otrzymać pożyczkę w Miloan należy wcześniej wypełnić formularz rejestracyjny i dokonać weryfikacji konta bankowego.
 • Wszystkie formalności można załatwić online.
 • Miloan weryfikuje wnioskodawców w bazach dłużników, a w tym w BIK, BIG, KRD oraz ERIF. Pożyczkodawca należy także do Platformy Wymiany Informacji Pożyczkowej prowadzonej przez CRiF.
 • Firma udziela pożyczek klientom w wieku od 22 do 75 lat.
 • Jeśli wnioskodawca ma negatywną historię kredytową lub posiada już aktywną pożyczkę, Miloan może odmówić mu udzielenia kolejnego zobowiązania lub zaoferować niższą kwotę.
 • W przypadku problemów ze spłatą pożyczki, klienci pożyczkodawcy mogą dokonać refinansowania.

Wymagania

Wiek: 22 – 75 lat
Stałe źródło dochodów
Weryfikacja baz dłużników BIK, BIG, KRD oraz ERIF
Telefon komórkowy
Rachunek bankowy

Dane kontaktowe

Miloan Polska Sp. z o.o.
Domaniewska 45
02-672 Warszawa

Przykład reprezentatywny

Jednorazowa opłata rejestracyjna 1 zł (zwracana). Pożyczka 1000 zł na 30 dni (Promocyjne Warunki Spłaty) RRSO: 0,00%; całkowita kwota pożyczki: 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku: 0,0%; całkowity koszt pożyczki: 0,00 zł, w tym: Prowizja 0,00 zł, Odsetki 0,00 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 1000,00 zł.

PIERWSZA POŻYCZKA ZA DARMO
Kwota
200 - 15 000 zł
Termin
10 - 30 dni
Wiek
18 - 73 lat

Opis

Smartpożyczka to instytucja pozabankowa, która udziela krótkoterminowych pożyczek online. Rozpatruje wnioski 24/7, co spotyka się z pozytywną opinią klientów. Firma daje możliwość zaciągnięcia pierwszej pożyczki do kwoty 1 200 zł zupełnie za darmo.

 • Smartpożyczka udziela pożyczek na kwoty od 200 do 10 000 zł.
 • Stali klienci mogą złożyć wniosek o kolejną pożyczkę w kilka sekund – bez ponownego wypełniania danych.
 • Smartpożyczka weryfikuje wnioskodawców w bazach dłużników, a w tym Krajowym Rejestrze Długów Biura Informacji Gospodarczej oraz w Platformie Wymiany Informacji Pożyczkowej prowadzonej przez CRiF.
 • Pożyczkodawca nie sprawdza klientów w BIK.
 • Firma daje możliwość doładowania pożyczki. To znaczy, że pożyczkobiorca może dobrać dodatkową kwotę przed upływem połowy okresu spłaty bieżącej pożyczki. Warunkiem jest zdolność kredytowa.
 • Klienci Smartpożyczki, którzy mają kłopoty ze spłatą zobowiązania, mogą skorzystać z refinansowania, co wiąże się jednak z dodatkową opłatą.

Wymagania

Wiek: 18 – 73 lat
Stałe źródło dochodów
Weryfikacja baz dłużników KBIG, KRD oraz CRIF
Telefon komórkowy
Rachunek bankowy

Dane kontaktowe

Aventus Group Sp. z o.o.
Kard. St. Wyszyńskiego 2B
15-888 Białystok

Przykład reprezentatywny

Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Koszt pierwszej pożyczki wybranej na okres 30 dni na 1200 zł wynosi 0 zł. Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki objętej promocją: RRSO (Rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 0%, przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1200 zł, całkowita kwota do spłaty 0 zł, RSO (roczna stopa oprocentowania) stałe oprocentowanie wynosi 0%, całkowity koszt 0 zł, w tym Prowizja 0 zł, odsetki kapitałowe 0 zł, czas obowiązywania umowy 30 dni.

Pożyczka 500 zł dostępna nie w każdej firmie

Zdarza się, że w bank odmawia udzielenia kredytu nawet, jeśli wnioskodawca ubiega się o kilkaset złotych. Głównym powodem jest negatywna historia kredytowa. Jeśli kredytobiorca nie spłaca w terminie swoich zobowiązań, informacje na ten temat trafiają do BIK, czyli Biura Informacji Kredytowej.

Zanim bank udzieli klientowi kredytu, zawsze sprawdza jego wiarygodność. W tym celu analizuje raport BIK. Znajdują się w nim nie tylko informacje na temat zaciągniętych kredytów i pożyczek, ale także szczegóły dotyczące płatności za prąd czy abonamentu telefonicznego. Jeśli w raporcie widnieją opóźnienia w płatnościach, bank może nie udzielić zobowiązania i wydać negatywną decyzję kredytową. Podobnie może się stać, jeśli wnioskodawca widnieje jako dłużnik.

W raporcie znajdują się informacje finansowe z BIG InfoMonitor, przez co bank może sprawdzić ile zaległych płatności posiada klient, a także na jaką kwotę opiewają. Osoba, która widnieje jako dłużnik może zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki 500 zł online. Przy tak niskiej kwocie firmy pożyczkowe bez problemu powinny udzielić zobowiązania, chociaż wszystko zależy od dokładnej sytuacji finansowej pożyczkobiorcy.

Instytucje pozabankowe mają niższe wymagania wobec pożyczkobiorców niż banki, w związku z czym na udzielenie chwilówki 500 zł mogą liczyć nawet te osoby, które mają opóźnienia w płatnościach. Ważne jest jednak, aby miały stałe dochody.

Wbrew pozorom większość firm pożyczkowych sprawdza bazy dłużników. Niemniej jednak pożyczkodawcy podchodzą do klientów indywidualnie i udzielają zobowiązań nawet w przypadku negatywnej historii kredytowej. Wszystko zależy od tego jakie dochody ma wnioskodawca, na jaką kwotę jest zadłużony oraz na jaką kwotę chce zaciągnąć kolejne zobowiązanie.

smartney

Pożyczka 500 zł jest dostępna w ofercie firm pożyczkowych takich jak Vivus, Alfa Kredyt, Wandoo, Pożyczka Plus, Wonga czy Via SMS. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na to, że wielu pożyczkodawców nie udziela chwilówek na tak niskie kwoty. Niektóre firmy pożyczkowe i parabanki oferują pożyczki w kwocie minimum 1 000 lub 2 000 zł.

Jak znaleźć ofertę?

Wcześniej wspomnieliśmy jakie firmy mają w swojej ofercie pożyczki 500 zł a także, że nie wszystkie instytucje pożyczkowe udzielają zobowiązań na tak niskie kwoty. W praktyce może okazać się, że trudniej będzie znaleźć pożyczkodawcę, który będzie chciał pożyczyć 500 zł niż takiego, który udzieliłby pożyczki na kwotę 1 000 zł.

To jaką ofertę posiadają poszczególne firmy pożyczkowe można sprawdzić przez Internet. W tej kwestii pomocne są rożnego rodzaju rankingi i zestawienia. Na naszej stronie można znaleźć spis kilkunastu pożyczkodawców wraz z opisem ich oferty.

Porównując firmy pożyczkowe i parabanki zwracamy uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim jest to oprocentowanie, maksymalny termin spłaty, minimalna i maksymalna kwota pożyczki, wymagania wobec pożyczkobiorców oraz warunki dodatkowe. Na podstawie tych informacji osoba, którą interesuje pożyczka 500 zł, jest w stanie znaleźć ofertę dopasowaną do swoich potrzeb.

W naszym zestawieniu zaznaczamy też które firmy pożyczkowe udzielają pożyczek darmowych. Co najważniejsze, osoba, która znajdzie właściwą ofertę może przejść na stronę pożyczkodawcy i wypełnić wniosek za pośrednictwem naszej strony. W tym celu wystarczy kliknąć w zakładkę “Sprawdź”.

W tym miejscu warto wspomnieć, że każdy z pożyczkodawców ma własne kryteria. Tym samym jeśli jedna firma odmówi klientowi udzielenia pożyczki 500 zł, druga może rozpatrzyć jego wniosek pozytywnie.

Warunki udzielenia chwilówki 500 zł

Wspomnieliśmy już, że instytucje pozabankowe mają niższe wymagania wobec pożyczkobiorców niż banki. To nie oznacza jednak, że udzielają zobowiązań każdemu. Każda firma pozabankowa posiada określone warunki, jakie musi spełnić wnioskodawca, żeby rozpatrzyć jego wniosek pozytywnie.

Osoba, którą interesuje chwilówka 500 zł, musi być przede wszystkim pełnoletnia. Żadna instytucja pozabankowa nie udzieli zobowiązania klientowi przed 18. rokiem życia. Co ciekawe, część firm pożyczkowych i parabanków udziela pożyczek tylko tym osobom, które ukończyły 20 lub 21 lat. Osoby młodsze przed złożeniem wniosku u danego pożyczkodawcy koniecznie muszą sprawdzić jakie ma pod tym względem wymagania.

Informacje na temat tego, od ilu lat wybrane firmy pożyczkowe udzielają zobowiązań, również można znaleźć na naszej stronie.

Jeśli chodzi o wymagania wobec pożyczkobiorców, ważną kwestią jest posiadanie rachunku bankowego i telefonu komórkowego. Pożyczkodawcy, którzy udzielają zobowiązań online za ich pośrednictwem dokonują weryfikacji klienta. Telefon komórkowy jest potrzebny również w celu skontaktowania się z pożyczkobiorcą na wypadek gdyby wystąpiła taka konieczność.

Tak jak już wspomnieliśmy, firmy pożyczkowe najczęściej podchodzą do klienta w sposób indywidualny. To oznacza, że sprawdzają bazy dłużników, ale oprócz tego dokładnie analizują sytuację finansową wnioskodawcy. Większość pożyczkodawców wymaga stałych dochodów. Te mogą pochodzić z różnych źródeł.

Tutaj warto zaznaczyć, że do zdolności kredytowej wliczają się różnego rodzaju świadczenia. Aby ograniczyć formalności, wielu pożyczkodawców nie wymaga okazywania zaświadczenia o dochodach a jedynie zadeklarowania ich wysokości. To znacznie ułatwia proces składania wniosku, bowiem wnioskodawca nie musi uprzednio kompletować dokumentów.

Pożyczka 500 zł bez oprocentowania i prowizji

Są takie firmy pożyczkowe, które nowym klientom udzielają pożyczek z zerowym oprocentowaniem. Pośród nich znajdują się Vivus, Wonga oraz Net Credit. Jednak czy chwilówka 500 zł może być zupełnie darmowa? Jak najbardziej. Firmy o których już wspomnieliśmy przygotowały ofertę specjalną, dzięki której przy terminowej spłacie zobowiązania, pożyczkobiorca nie ponosi żadnych kosztów.

Pożyczka 500 zł może być zupełnie darmowa, natomiast kluczową kwestią jest to, żeby terminowo ją spłacić. Część firm pożyczkowych zabezpiecza się na wypadek opóźnień w spłacie poprzez ustanowienie dodatkowej prowizji. Jeśli pożyczkobiorca nie zwróci pożyczonych środków na czas, będzie musiał oddać kwotę powiększoną o prowizję.

Pożyczki z zerowym oprocentowaniem i bez prowizji również są dostępne online. To znaczy, że można wnioskować o nie przez stronę internetową pożyczkodawcy. To bardzo wygodne, bowiem pozwala załatwić wszystkie formalności bez wychodzenia z domu i to w dosłownie kilka minut.

Większość firm pożyczkowych wydaje decyzje już w 15 minut. To sprawia, że pożyczkobiorca może mieć środki na koncie jeszcze tego samego dnia, w którym składał wniosek.

finbo