wandoo pożyczka

Wszyscy dobrze wiemy, że do uzyskania chwilówki bez zaświadczeń potrzebne nam będzie konto bankowe. Przed podjęciem decyzji o wyborze rachunku bankowego, warto przeanalizować nie tylko koszty jego obsługi, ale również bardzo dokładnie przejrzeć jakie zabezpieczenia będzie posiadać nasze konto bankowe, zwłaszcza jeżeli będziemy chcieli korzystać z płatności przez Internet.

Jak można zabezpieczyć swój rachunek bankowy?

Zarówno banki, jak i profesjonalne systemy płatności wkładają bardzo wiele wysiłku aby zapewnić swoim klientom jak największy poziom bezpieczeństwa. Pamiętać należy jednak o tym, że same starania banków to zdecydowanie za mało i to właśnie my powinnyśmy zadbać o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest, aby zabezpieczyć swój komputer na przypadek kradzieży przez wirusy, robaki komputerowe, czy groźne trojany, które są wykorzystywane do wykradania danych z naszego rachunku bankowego. Aby zabezpieczyć swój komputer, warto zainstalować porządne oprogramowanie antywirusowe, korzystać wyłącznie z najnowszych przeglądarek internetowych i co najważniejsze nie zapisywać swoich haseł oraz loginów w pamięci komputera. Pamiętać musimy również i o tym, że nawet najlepsze oprogramowania antywirusowe, nie zagwarantują nam 100% bezpieczeństwa.

Bezpieczna komunikacja pomiędzy klientem a serwerem

Nasze internetowe konto bankowe będzie bezpieczne tylko wtedy, gdy połączenie pomiędzy klientem a serwerem (w tym przypadku bankiem) uniemożliwiać będzie przechwycenie danychbezpieczeństwo kart debetowych transmitowanych. Kanał komunikacyjny powinien być odpowiednio chroniony przez specjalne protokoły – TLS/SSL, które mogą zagwarantować nam bardzo wysoki poziom szyfrowania transmisji danych. Strony banków internetowych oraz innych systemów płatności powinny posiadać zawsze specjalne certyfikaty cyfrowe, które są zawsze wydawane i podpisywane przez odpowiednie centra certyfikacji. To właśnie te certyfikaty odpowiedzialne są za weryfikowanie autentyczności strony oraz legalności jego właściciela. Jeżeli strona naszego banku nie ma odpowiednich certyfikatów, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteśmy właśnie na podszywającej się stronie banku i nasz internetowy rachunek bankowy jest zagrożony.

Najpopularniejsze ataki na konta bankowe

W dzisiejszych czasach cyberprzestępcy bardzo często tworzą swoje własne strony internetowe, które do złudzenia przypominają oficjalne serwisy banków i innych systemów płatności, dlatego też sprawdzanie legalności certyfikatów jest tak bardzo ważne. Jeżeli podamy nasze dane logowania na fałszywych stronach, to zostaną one automatycznie przejęte przez przestępców i będą mogły być wykorzystane do wykradzenia naszych środków finansowych. Uważać należy przede wszystkim na wiadomości phishingowe, które zawierają właśnie odnośniki do „podrabianych stron banków”. Aby zabezpieczyć się przed tego typu atakami warto korzystać z odpowiednich aplikacji antyphishingowych i co najważniejsze zachować dużą czujność.

finbo