Rynek finansowy rozpieszcza nas pod względem pożyczek jak i kredytów. Nie dziwi nas zatem fakt, że coraz więcej ludzi z nich korzysta i coraz więcej ludzi ma problemy z ich spłatą. Kredyt goni kredyt, a raty często przekraczają możliwości finansowe samych kredytobiorców. Najgorsze jest to, że osoby, które mają już problemy z spłatą nadal szukają rozwiązań finansowych. Nie zwracają uwagę na koszty, a jedynie na możliwość otrzymania kolejnego kredytu czy pożyczki.

Jak zatem wygląda sprawa pożyczek z obsługą w domu? Kto taką pożyczkę może zaciągnąć? Czy rzeczywiście jest ona najlepszą ofertą na rynku?

Pożyczki z obsługą w domu polegają na udzieleniu jak i przyjmowaniu rat w miejscu zamieszkania. Oznacza to, że nie musimy się nigdzie fatygować. Osoba zatrudniona w takiej firmie, zwana najczęściej przedstawicielem finansowym przyjdzie do nas, przedstawi nam warunki spłaty i udzieli nam pożyczki wypłacając gotówkę do ręki. Większość takich pożyczek nie sprawdza bazy BIK, nie potwierdza zatrudnienia. Nie sprawdza również zdolności kredytowej. Można powiedzieć, że informacje o kredytobiorcy nie są tutaj najważniejsze. Oczywiście taka pożyczka ma swoją zaletę, może ją dostać niemal każdy jeśli nie każdy. Kwoty są stosunkowo wyższe niż w znanych chwilówkach i nie trzeba nigdzie wychodzić, aby ją dostać. Ponadto nie wymaga się zaświadczeń o zarobkach jak i zatrudnieniu. Pożyczki z obsługą w domu, mają również swoją wadę: są znacznie droższe od wypłacanych na konto. Dlaczego? Ponieważ oprócz kapitału, odsetek, musimy również ponieść koszty tej obsługi. W związku z tym bardzo często koszty wraz z odsetkami są wyższe niż kapitał samej pożyczki. Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli pożyczkodawcy nie sprawdzają klientów pod względem możliwości finansowych, warto wziąć pod uwagę swoje finanse. Dokonując rachunku przekonamy się sami, czy stać nas na kolejny kredyt. Zaciąganie zobowiązań finansowych jest proste, spłacanie ich już niekoniecznie. Szczególnie jeśli liczba zobowiązań rośnie, a wysokość wynagrodzenia już nie.

Liderem szybkich pożyczek w domu klienta jest obecnie Provident.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Pożyczka w domu klienta – wady i zalety