Nagła wizyta u lekarza, konieczność naprawy samochodu czy kupna nowego komputera – takie nieprzewidziane wydatki są w stanie mocno nadszarpnąć nasz budżet. Dobrym rozwiązaniem jest pożyczka na oświadczenie, którą możemy wziąć szybko i wygodnie, bez ruszania się z domu. W jaki sposób wnioskować o pożyczkę na oświadczenie online? Jak ją bezpiecznie wziąć? No i dlaczego jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż kredyt w banku?

Czym jest kredyt na oświadczenie?

Przykładowe oferty pożyczek oraz kredytów na oświadczenie:

FirmaDodatkowe informacjeOfertaDarmowa pożyczkaWymaganiaSzczegóły
wandoo logoBez zaświadczeń o dochodach
Bez sprawdzania BIK oraz KBIG
10 - 30 dni
300 - 5000 zł
TAK - do 2500 złWiek: 20 - 70 latSPRAWDŹ
kuki logoBez zaświadczeń o dochodach1 - 30 dni
200 - 15000 zł
TAK - do 5000 złWiek: 20 - 75 latSPRAWDŹ
tanikredyt logoBez zaświadczeń o dochodach5 - 30 dni
200 - 7000 zł
TAK - do 3100 złWiek: 20 - 75 latSPRAWDŹ
vivus logoBez zaświadczeń o dochodach1 - 30 dni
100 - 7500 zł
TAK - do 3000 złWiek: 19 - 78 latSPRAWDŹ
smartpozyczka logoBez sprawdzania BIK oraz BIG10 - 30 dni
200 - 3000 zł
TAK - do 2000 złWiek: 19 - 73 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
finbo logoBez zaświadczeń o dochodach1 - 30 dni
200 - 10000 zł
TAK - do 5000 złWiek: 20 - 75 latSPRAWDŹ
hapipozyczki logoTakże dla zadłużonych - ze złą historią kredytową3 - 48 msc
800 - 25 000 zł
NIEWiek: od 18 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
szybkagotowka logoBez sprawdzania BIG, KBIG oraz ERIF1 - 65 dni
100 - 10000 zł
TAK - do 6000 złWiek: od 18 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
netcredit logo14 - 30 dni
300 - 5000 zł
TAK - do 3000 złWiek: 20 - 70 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
zylion logoBez zaświadczeń o dochodach1 - 30 dni
100 - 3500 zł
TAK - do 1500 złWiek: 22 - 75 latSPRAWDŹ
supergrosz logoBez zaświadczeń o dochodach
Możliwość odbioru gotówki na poczcie
4 - 48 msc
1000 - 15 000 zł
NIEWiek: od 21 latSPRAWDŹ
monedonow logo6 - 48 msc
1500 - 20 000 zł
NIEWiek: od 18 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
bigcredit logo1 - 30 dni
100 - 10000 zł
NIEWiek: 21 - 75 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
miloan logo1 - 30 dni
300 - 5000 zł
TAK - do 2500 złWiek: 22 - 75 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ

Kredyt na oświadczenie to produkt finansowy oferowany przez firmy pozabankowe(często nazywane parabankami), dostępny praktycznie dla wszystkich. Firmy pożyczkowe zwykle nie wymagają dokumentów potwierdzających osiągany dochód i zatrudnienie. Jeśli już, to wystarcza im oświadczenie o dochodach – może nim być na przykład wyciąg z rachunku bankowego z ostatnich paru miesięcy. Bywa i tak, że jako oświadczenie jest traktowane wypełnienie wniosku o pożyczkę, w którym musimy podać informacje o naszych zarobkach i ich źródle. Mimo, że obecnie wiele banków stara się minimalizować wszelkie formalności, to nigdy nie będą one w stanie dorównać pod tym względem firmom pozabankowym. Dzieje się tak z jednego powodu – banki podlegają pod mocno restrykcyjne Prawo bankowe, któremu nie podlegają firmy pozabankowe. Z tego względu mogą one oferować pożyczki nieobwarowane restrykcjami, a przede wszystkim możliwe do wzięcia szybko i bez wychodzenia z domu!

Jak to jest z tą zdolnością kredytową i jak wnioskować o kredyt na oświadczenie o dochodach?

Ustawa o kredycie konsumenckim w świetle której działają firmy pozabankowe jasno precyzuje, że przed podjęciem decyzji o udzieleniu bądź nieudzieleniu pożyczki online każdorazowo należy zbadać zdolność kredytową pożyczkobiorcy. I faktycznie, firmy pożyczkowe badają ją, jednakże w tym celu nie muszą sprawdzać rejestrów Biura Informacji Kredytowej i nie wymagają poświadczenia zdolności kredytowej plikiem dokumentów. Właśnie z tego względu często mówi się o pożyczkach pozabankowych jako o pożyczkach bez zdolności kredytowej. Jednak musimy pamiętać, że we wniosku o pożyczkę online na oświadczenie konieczne jest podanie danych, które pomogą oszacować pożyczkodawcy, czy dana osoba ma możliwość uregulowania swoich zobowiązań w terminie przewidzianym w umowie pożyczkowej. We wniosku musimy zatem podać dane na temat swojego zatrudnienia, wykształcenia, wysokości wynagrodzenia, liczby osób w naszym gospodarstwie domowym, a także dane dotyczące stałych opłat, liczby posiadanych dzieci czy innych naszych zobowiązań finansowych. Mimo, że pytania te wyglądają na mało znaczące, to właśnie dzięki nim pożyczkodawca może oszacować zdolność kredytową pożyczkobiorcy.

Do wnioskowania o pożyczkę na oświadczenie potrzebny będzie nam komputer lub telefon z dostępem do sieci, dowód osobisty i rachunek bankowy. Po wypełnieniu wniosku konieczna będzie także weryfikacja naszej tożsamości – odbywa się ona poprzez symboliczny przelew z naszego konta (wynoszący zazwyczaj 1 gr) na konto pożyczkodawcy lub poprzez zalogowanie się do banku poprzez dedykowaną aplikację mobilną. Oczekiwanie na zaakceptowanie lub odrzucenie naszego wniosku może wynieść kilka lub kilkanaście minut, a o decyzji zostaniemy poinformowani SMS-owo lub mailowo. W przypadku pozytywnej decyzji przelew zostanie wykonany na nasze konto, a jeżeli nasz rachunek znajduje się w tym samym banku, co rachunek pożyczkodawcy, środki otrzymamy w ciągu paru minut.

Jak bezpiecznie wziąć pożyczkę na oświadczenie online? Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na pożyczkę w firmie pozabankowej powinniśmy dokładnie przeczytać umowę przed jej zatwierdzeniem. Wzór powinien znajdować się na stronie www – pierwszym sygnałem, który powinien wzbudzić w nas niepokój, jest fakt, że taka umowa jest na stronie niedostępna, a konsultant zapewnia nas, że warunki są takie, jakie zostały uzgodnione na przykład podczas rozmowy telefonicznej. Innym sygnałem, który powinien zapalić nam w głowie czerwoną lampkę, jest umowa zapisana drobnym drukiem i obfitująca w tzw. „gwiazdki”. Rzetelne, uczciwe firmy pozabankowe przedstawiają swoim klientom jasne, czytelne umowy, w których wyszczególnione są w sposób przejrzysty najważniejsze punkty. Decydując się na daną ofertę porównajmy również dane dotyczące rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania stanowiące wyznacznik kosztów, jakie będziemy musieli ponieść przy zaciągnięciu kredytu na oświadczenie.

Kredyt czy pożyczka na oświadczenie to niezwykle proste i wygodne rozwiązania – potrafą wspomóc nas w przejściowych kłopotach finansowych lub przy nagłych wydatkach, a otrzymać może ją niemal każdy w kilkanaście minut. Pamiętajmy jedynie, by wybrać znaną na rynku firmę pożyczkową, która cieszy się dobrymi opiniami klientów i dokładnie przeczytać przedstawianą nam umowę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Kredyt i pożyczka na oświadczenie – sprawdź gdzie otrzymasz