bancovo

Pożyczka 60000 zł może okazać się niezbędna przy większym remoncie, przy organizacji wesela czy przy zakupie nowego samochodu. Tak wysoką kwotę trudno pożyczyć od rodziny i znajomych, dlatego też większość osób potrzebując pożyczki od razu kieruje się do banku. Gdzie można otrzymać kredyt 60000 zł i to na korzystnych warunkach?

Gdzie można otrzymać kredyt 60000 zł?

Ciężko uzbierać taką sumę jaką jest 60000 zł z oszczędności, dlatego też jeśli ktoś potrzebuje tylu pieniędzy, z reguły decyduje się na zaciągnięcie kredytu. Gdzie można otrzymać pożyczkę na tak wysoką kwotę? Większość banków ma w swojej ofercie kredyt gotówkowy 60 tyś, natomiast to czy wnioskodawca go otrzyma czy nie, zależy od jego zdolności kredytowej. Na tą wpływa m.in. wysokość dochodów i stałych wydatków.

Kredyt gotówkowy 60 tys to duże zobowiązanie, nic więc dziwnego, że kiedy ktoś wnioskuje o pożyczkę na tak wysoką kwotę, kredytodawca dokładnie liczy jego zdolność kredytową.

Banki nawet w przypadku pożyczek na niskie kwoty dokładnie weryfikują kredytobiorców, żeby mieć pewność, że ci będą w stanie spłacić swoje zobowiązania. Gdzie warto złożyć wniosek? Najlepiej w takim banku, który udziela pożyczek na korzystnych warunkach, a do tego na wysokie kwoty i przy minimalnej liczbie formalności.

Ciekawą ofertę ma chociażby Santander. Bank udziela kredytów gotówkowych do kwoty 300000 zł, co jest szczególnie istotne dla tych, którzy potrzebują jeszcze więcej środków. Klienci Santander mogą liczyć na minimalną liczbę formalności i szybką decyzję kredytową. W wielu przypadkach wypłata gotówki następuje już w 1 dzień. Jak oferta kształtuje się w innych bankach?

W BNP Paribas można z otrzymać kredyt 60000 zł na dowolny cel. Alior Bank wymaga z kolei względnie niskich dochodów, a przy tym udziela pożyczek bez poręczycieli i zabezpieczeń. Ciekawą ofertę ma także Citi Handlowy, który umożliwia zaciągnięcie kredytu z poziomu komputera, a także PKO Bank Polski, który nie nalicza prowizji w przypadku szybszej spłaty, tak jak ma to miejsce w wielu innych bankach.

smartney

Kredyt 60 tysięcy – jaka rata będzie wygodna do spłaty?

Chcąc zaciągnąć kredyt 60000 zł wiele osób zastanawia się jaka rata będzie dla nich najwygodniejsza do spłaty. Tak naprawdę wszystko zależy od ich zdolności kredytowej. Jeśli kredytobiorca ma wysokie zarobki, a przy tym niewiele stałych wydatków i na utrzymaniu tylko siebie, prawdopodobnie bez problemu będzie mógł spłacać raty w wysokości 1500 zł.

Inaczej kwestia spłaty będzie wyglądać w przypadku, kiedy kredytobiorca ma niższe zarobki, albo oprócz siebie ma na utrzymaniu jeszcze dzieci. Wtedy też 1500 zł może okazać się zbyt dużym obciążeniem i najlepszym rozwiązaniem będzie wnioskowanie o kredyt 60 tyś z dłuższym okresem spłaty.

Im dłuższy okres spłaty tym niższe raty, dlatego też osoby, które mają niższe dochody powinny wybrać bank, w którym kredyt 60 tyś można zaciągnąć na przynajmniej kilka lat. Dla przykładu w Santander kredyty gotówkowe udzielane są na okres spłaty do 120 miesięcy. Jak okres spłaty i wysokość RRSO wpływa na wysokość raty? Warto zobaczyć to na przykładach.

Kredyt 60 tysięcy – jaka rata przy rozłożeniu spłaty na okres 48 miesięcy? W przypadku, kiedy RRSO wynosi 7,22%, rata będzie wynosić około 1440 zł. Przy wyższym RRSO, mimo takiego samego okresu spłaty, rata będzie wynosić nieco więcej. Przykładowo, przy RRSO równym 9,40% rata będzie wynosić około 1490 złotych. Wyższe RRSO oznacza również wyższą całkowitą kwotę do spłaty. W pierwszym przypadku ta wynosi około 68950 złotych, natomiast w drugim około 71700 złotych.

Kredyt 60 tysięcy – jaka rata przy rozłożeniu spłaty na okres 120 miesięcy? Na pewno dużo niższa, ale to będzie zależeć też od RRSO. Kiedy to wynosi 7,55%, rata będzie wynosić około 710 zł. Przy wyższym RRSO, rata analogicznie będzie wyższa. Przy RRSO równym 8,78% będzie wynosić około 740 zł. Jak różnica w wysokości oprocentowania przełoży się na całkowitą kwotę do spłaty? Przy niższym RRSO ta będzie wynosić około 84730 zł, natomiast przy wyższym około 89080 zł.

Co w przypadku odrzucenia wniosku kredytowego?

Niestety są osoby, które mają zaniżoną zdolność ze względu na niskie zarobki czy też problemy ze spłatą dotychczasowych zobowiązań. W takim przypadku uzyskanie kredytu bankowego może być bardzo trudne.

Osoby, które z jakiegoś powodu spotkały się z odmową udzielenia kredytu w banku, mogą spróbować złożyć wniosek o udzielenie pożyczki w instytucji pozabankowej. Z oferty firm pożyczkowych i parabanków korzysta wiele osób, zwłaszcza przy negatywnej historii kredytowej.

Pożyczka 60 tyś jest możliwa do uzyskania przy minimalnej liczbie formalności. To znaczy, że mogą starać się o nią osoby, którym zależy na uzyskaniu środków bez konieczności okazywania zaświadczenia o dochodach. Mowa tutaj o osobach, które dopiero co zmieniły pracę i o osobach, które pracują za granicą.

Jeśli w grę wchodzi pożyczka 60000 zł, warto poszukać pożyczkodawcy, który udziela pożyczek na raty. Spłata tak wysokiej sumy w jednej racie, w przypadku osób, które mają niskie zarobki byłaby niemożliwa, a poza tym chwilówki udzielane są zazwyczaj na kwotę do kilkunastu tysięcy złotych. W tym miejscu warto wspomnieć, że pożyczka 60 tyś ze spłatą w ratach jest możliwa chociażby w Smartney.

Decydując się na pożyczkę pozabankową trzeba pamiętać o kilku kwestiach. O czym konkretnie? Przede wszystkim o dokładnym przeczytaniu umowy i to przed zaakceptowaniem jej warunków. W umowie zawarte są informacje na temat tego ile wynosi oprocentowanie i jakie jeszcze koszty ponosi pożyczkobiorca.

W umowie powinny być zawarte również dokładne dane pożyczkodawcy, które warto zweryfikować, zwłaszcza jeśli firma działa na rynku od niedawna, harmonogram spłaty i informacje na temat ewentualnych odsetek karnych. Wracając do oprocentowania, warto upewnić się ile wynosi jeszcze przy wyborze pożyczki. To samo dotyczy prowizji. Chcąc porównać kilka ofert najlepiej patrzeć na RRSO, które uwzględnia nie tylko oprocentowanie, ale także wszystkie koszty pozaodsetkowe.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Kredyt i pożyczka 60000 (60 tysięcy) | Sprawdź

finbo

Tagi: