netcredit darmowa pożyczka

Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób będąc w trudnej sytuacji finansowej. Utrata pracy, choroba czy też inne podobne sytuacje mogą przytrafić się każdemu. Jak patrzą na to kredytodawcy? Czy możliwe jest uzyskanie kredytu bez zdolności kredytowej?

Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej i czy to w ogóle możliwe?

Niejedna osoba po utracie pracy ma w głowie tylko jedno pytanie. Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej? Nie ma się co dziwić. Każdy kto chociaż raz wnioskował o uzyskanie kredytu bankowego wie, że banki dokładnie weryfikują swoich klientów i sprawdzają, czy ci będą w stanie spłacić zobowiązanie.

Banki udzielając nawet najmniejszych kredytów sprawdzają zdolność kredytową. Dzięki temu mogą określić jakie raty będzie w stanie spłacać kredytobiorca i czy jest na tyle wiarygodny, żeby w ogóle udzielić mu zobowiązania. Na zdolność kredytową wpływa wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest wysokość zarobków.

To przede wszystkim od tego jak duże dochody posiada wnioskodawca zależy, czy to, czy będzie w stanie spłacić kredyt, chociaż to nie oznacza, że każdy kto dużo zarabia może otrzymać pożyczkę. Na zdolność kredytową wpływają jeszcze inne czynniki, które w wielu przypadkach okazują się być kluczowe. Zalicza się do nich wysokość stałych wydatków i innych zobowiązań, ilość osób wliczanych w skład gospodarstwa domowego i historia kredytowa.

Chociaż o historii kredytowej wspominamy na samym końcu, to jeden z tych czynników, który najczęściej wpływa na brak zdolności kredytowej. Analizując historię kredytową osoby, która stara się o kredyt, bank jest w stanie ocenić czy ta jest wiarygodnym kredytobiorcą. Jeśli bank widzi, że dana osoba do tej pory terminowo spłacała wszystkie zobowiązania, a więc, że jej historia kredytowa jest pozytywna, może uznać, że z kolejnym zobowiązaniem będzie podobnie, co oznacza, że również je spłaci.

Problemy mogą pojawić się w przypadku, kiedy osoba, która składa wniosek o przyznanie kredytu ma negatywną historię kredytową, ponieważ do tej pory miała trudności ze spłatą zobowiązań, albo w ogóle ich nie spłaciła i aktualnie widnieje jako dłużnik. Wtedy też odpowiedź na pytanie gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej nie będzie zadowalająca, ponieważ banki nie udzielają w takich przypadkach nawet niewielkich pożyczek.

smartney

Czy jest jakieś inne rozwiązanie?

Uzyskanie kredytu bankowego bez zdolności kredytowej może okazać się niemożliwe. Zwłaszcza jeśli za brak zdolności odpowiada negatywna historia kredytowa. Szansa może pojawić się w przypadku, kiedy za brak zdolności odpowiada zbyt duża liczba innych zobowiązań. Wtedy też rozwiązaniem może okazać się kredyt konsolidacyjny z możliwością wnioskowania o dodatkową gotówkę.

To czy bank zdecyduje się udzielić wnioskodawcy kredytu konsolidacyjnego zależy jednak od tego, jakie ma zarobki, czy ich źródło jest stałe, a także czy posiadane zobowiązania nie są przeterminowane.

Co w przypadku, kiedy bank nie chce udzielić wnioskodawcy kredytu? W takim przypadku rozwiązaniem może okazać się pożyczka pozabankowa. Gdzie można dostać pożyczkę bez zdolności kredytowej? Niestety również nie wszędzie. Są jednak firmy pożyczkowe i parabanki, które nie weryfikują historii kredytowej lub akceptują negatywne wpisy i udzielają zobowiązań nawet tym, którzy mają zadłużenie komornicze.

Gdzie można dostać pożyczkę bez zdolności kredytowej? Przede wszystkim przez Internet. Wiele firm pożyczkowych udzielając pożyczek online ogranicza formalności i nie wymaga okazywania zbyt wielu zaświadczeń, a jeśli chodzi o dochody akceptuje także dochody ze świadczeń socjalnych i alimenty.

Firmy pożyczkowe analizują sytuację każdego wnioskodawcy indywidualnie, dlatego też na otrzymanie pożyczki pozabankowej mogą liczyć nawet te osoby, które nie otrzymały jej w banku. Są jednak takie osoby, którym udzielenia zobowiązania odmówi nawet parabank. Przeważnie są to takie osoby, które mają niespłacone chwilówki, a do tego niskie dochody.

O czym trzeba pamiętać?

Osoby, które zastanawiają się nad tym gdzie można dostać pożyczkę bez zdolności kredytowej powinny pamiętać o tym, że przy niskich dochodach i wielu zobowiązaniach może być im trudno spłacić kolejne. Każdy kto spotkał się z odmową udzielenia kredytu w banku powinien pomyśleć, nie tylko o tym skąd wziąć pieniądze, ale także o tym czy będzie w stanie je oddać.

Zaciąganie zobowiązań przy braku zdolności kredytowej może prowadzić do popadnięcia w spiralę zadłużenia, z której ciężko jest wybrnąć. Poza tym, w takim przypadku pogorszyć może się nie tylko sytuacja finansowa pożyczkobiorcy, ale także jego kondycja psychiczna.

Jeśli ktoś nie jest w stanie spłacać zaciągniętych pożyczek, może pomyśleć o konsolidacji. Jeśli nie może liczyć na to, że otrzyma kredyt konsolidacyjny w banku, rozwiązaniem może być dla niego pożyczka oddłużeniowa, jakiej udziela coraz więcej firm pożyczkowych.

Chcąc zaciągnąć pożyczkę przy obniżonej zdolności kredytowej trzeba pamiętać, że ta będzie miała wyższe oprocentowanie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że pożyczkodawca udzielając pożyczki osobie o niskich dochodach czy negatywnej historii kredytowej bierze na siebie większe ryzyko, które chociaż w pewnym stopniu chce sobie zrekompensować.

Chcąc porównać ze sobą oferty kilku pożyczkodawców pod kątem kosztów ponoszonych przez pożyczkobiorcę najlepiej patrzeć na RRSO, które jednocześnie uwzględnia oprocentowanie i wszelkie prowizje. W tym miejscu warto wspomnieć, że RRSO będzie wyższe w przypadku chwilówek, a niżeli w przypadku pożyczek ratalnych.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej?

finbo