bancovo

Pożyczki pomostowe na spłatę zaległości w opłatach ZUS i US mogą okazać się ostatnią deską ratunku przedsiębiorstwa, które ma problemy finansowe. Każdy właściciel firmy zobowiązany jest do terminowego regulowania należności do Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Im większa firma, tym wyższe są to koszty. W przypadku zachwiania płynnością finansową i brakiem możliwości wywiązania się ze swoich zobowiązań wobec wymienionych instytucji, przedsiębiorca musi liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

Najlepsze kredyty dla firm:

Rodzaj
POŻYCZKA
Kwota
1 000 - 30 000 zł
Termin
1 - 36 miesięcy
 • Idealna decyzja dla tych, którzy chcą otworzyć własny biznes
 • Kredyt na każdy rodzaj działalności

Opis

_

Wymagania

Dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą

Dane kontaktowe

TAMGACOM LLC, z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, adres Office 10, Level 1, Sharjah Media City, Sharjah

Rodzaj
LINIA KREDYTOWA
Kwota
2 000 - 12 000 zł
Termin
6 miesięcy
 • Elastyczna linia kredytowa
 • Możliwość podniesienia limitu
 • Pożycz i przedłużaj do woli

Opis

Visset Biznes to oferta jednej z najszybciej rozwijających się grup kapitałowych w branży finansów dedykowana klientom biznesowym. Jako firma pozabankowa udziela pożyczek w prosty, ale zarazem bezpieczny sposób. Działa na rynku już od 2009 roku, przez co zdążyła zdobyć zaufanie wielu klientów.

 • Visset udziela pożyczek dla przedsiębiorców w wysokości od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.
 • Na uzyskanie środków mogą liczyć zarówno firmy z dochodami stałymi, jak i sezonowymi.
 • Firma udziela pożyczek na okres od 1 do 6 miesięcy bez zbędnych formalności.
 • Pośród produktów oferowanych przez pożyczkodawcę znajduje się Gotówka na szybko i Gotówka w obrocie.
 • Spłata pożyczki może odbywać się w stałych ratach lub z elastyczną zmianą terminu, co zależy od tego, na jaki produkt zdecyduje się przedsiębiorca.
 • W Visset pożyczkę można otrzymać na dowolny cel, a w tym na zatowarowanie sklepu, wypłatę wynagrodzeń, zakup nowego sprzętu, opłatę czynszu czy uregulowanie zobowiązań wobec ZUS i US.

Wymagania

Konto firmowe
Czynna jednoosobowa działalność gospodarcza
Stałe dochody

Dane kontaktowe

ASETIA sp. z o.o. S.K.A.
ul. Głogowska 31/33
60-702 Poznań

Rodzaj
KREDYT
Kwota
10 000 - 450 000 zł
Termin
1 miesiąc - 12 lat
 • Wstępna decyzja nawet w 10 minut
 • Bez zabezpieczeń majątkowych i bez poręczeń
 • Ocena zdolności kredytowej m.in. na podstawie prognozy dochodu
 • Minimum formalności, uproszczona dokumentacja

Opis

Nest Bank działa w Polsce od 1995 roku, natomiast pod obecną nazwą funkcjonuje dopiero od 2016 roku. Bank świadczy usługi dla klientów indywidualnych i mikroprzedsiębiorstw. Daje dostęp do bankowości elektronicznej, a także udziela wygodnych kredytów. Będąc klientami Best Banku, przedsiębiorcy mogą liczyć na uzyskanie środków bez wizyty w oddziale, co pozwala zaoszczędzić im cenny czas i niepotrzebne nerwy.

 • Składając wniosek o udzielenie kredytu w Nest Banku, przedsiębiorca może liczyć na decyzję już w 10 minut. Wszystko odbywa się online.
 • Doradcy Nest Banku na życzenie klienta dojeżdżają w dogodne dla niego miejsce, gdzie następnie dochodzi do podpisania umowy.
 • Środki z kredytu najczęściej trafiają na konto kredytobiorcy w przeciągu 24 godzin od momentu podpisania umowy.
 • Klienci Nest Banku mają możliwość odroczenia spłaty rat kapitałowych i to nawet na 3 miesiące.
 • Przedsiębiorca, który posiada kredyt w Nest Banku może wydłużyć czas kredytowania nawet o 6 miesięcy.

Wymagania

PIT, KPiR lub wyciąg z konta
Weryfikacja baz dłużników BIK, BIG, KRD oraz ERIF

Dane kontaktowe

Nest Bank SA
ul. Wołoska 24
02-675 Warszawa

Rodzaj
KREDYT
Kwota
1 000 - 3 000 000 zł
Termin
1 miesiąc - 10 lat
 • Środki w 24h od podpisania umowy
 • Decyzja w 20 minut
 • do 600 000 zł bez zabezpieczeń

Opis

Alior bank jest jednym z najbardziej cenionych i największych banków w Polsce. Swoją działalność operacyjną rozpoczął w 2008 roku, szybko zdobywając zaufanie zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Bank posiada w swojej ofercie produkty bankowe dedykowane klientom biznesowym. Pośród nich jest kredyt firmowy z obniżoną prowizją.

 • Alior Bank daje możliwość uzyskania środków dla mikrofirm nawet do 1 mln złotych i średnich firm do 3 mln złotych.
 • Klienci banku mogą przeznaczyć środki na bieżącą działalność, a także cele zakupowe.
 • Wszelkie formalności można załatwić zdalnie lub w jednym z oddziałów.
 • Decyzja o przyznaniu kredytu firmowego zależy od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej.
 • Alior Bank wymaga od kredytobiorców okazania zeznania PIT za okres przynajmniej 10 miesięcy.
 • Bank daje możliwość uzyskania kredytu dla firm bez zabezpieczeń materialnych.
 • Oferta z obniżoną prowizją jest ofertą promocyjną.

Wymagania

Wymagany PIT za minimum 10 miesięcy działalności

Dane kontaktowe

Alior Bank S.A.
ul. Łopuszańska 38d
02-232 Warszawa

Brak opłat za US i ZUS – konsekwencje powstania zaległości

Wysoka kara za zwłokę to nie jedyny problem. Żaden bank nie udzieli kredytu firmowego, przedsiębiorcy, który nie może dostarczyć do analizy zaświadczenia o niezaleganiu z US i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W przypadku konieczności zdobycia dodatkowej gotówki np. na zapłatę faktur lub rozwój swojej firmy – przedsiębiorca musi liczyć się z odmową banku. Co więcej, nieterminowe płatności do wymienionych instytucji mogą klasyfikować firmę do wpisania do bazy KRD (Krajowy Rejestr Długów) i BIG (Biuro Informacji Gospodarczej). Oprócz tego, przy większych zaległościach w składkach odprowadzanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, właściciel firmy może spodziewać się również utraty prawa do płatnego zasiłku chorobowego i zasiłku macierzyńskiego. Warto również pamiętać, ze po nowelizacji przepisów, czyli od 2018 roku – przy zaległościach w opłatach ZUS, każda wpłata jest w pierwszej kolejności zaliczana na poczet zadłużenia. Aby uniknąć zwiększenia swojego zadłużenia przez doliczenie przez wierzyciela kosztów postępowania sądowego, a w konsekwencji – kosztów egzekucyjnych pobieranych przez komornika – można wziąć pod uwagę alternatywne formy finansowania, które mają na celu uregulowanie zaległości wobec opisywanych instytucji.

Kredyt na spłatę ZUS i US – korzyści dla przedsiębiorcy

Chociaż w takiej sytuacji, większość firm ma zamkniętą drogę na kredyt w banku, sytuacja nie jest bez wyjścia. Na rynku jest wiele instytucji finansowych, które udostępniają tak zwany kredyt na spłatę ZUS i US. Pożyczkodawcami są zazwyczaj wyspecjalizowane instytucje pożyczkowe, które rozumieją, że kredyt na spłatę ZUS może przynieść wymierne korzyści dla obu stron. Dzięki takiemu finansowaniu, przedsiębiorca może zapłacić zaległe świadczenia i odblokować sobie drogę do uzyskania wielu innych produktów finansowych, które często są niezbędne do funkcjonowania firmy (np. leasing samochodowy dla firm, leasing IT czy faktoring). Kredyt na ZUS charakteryzuje się zwykle minimalną ilością formalności, prostymi etapami analizy wniosku i zwykle bardzo szybka decyzją kredytową. O tym, czy kredyt na spłatę ZUS i US zostanie udzielony, można dowiedzieć się nawet tego samego dnia. Trzeba również liczyć się z tym, że taka pożyczka będzie mieć wyższe RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania) niż zwykły kredyt bankowy. W zależności od konstrukcji umowy – kredyt udzielany jest na określony harmonogramem spłat okres. Im jest on dłuższy – tym rata niższa, ale również wyższy całkowity koszt kredytu. Przed podpisaniem umowy dobrze jest również sprawdzić wszystkie opłaty około pożyczkowe – ewentualną opłatę przygotowawczą, prowizję za udzielenie itp.  Wyższa marża wynika z większego ryzyka braku spłaty, które bierze na siebie pożyczkodawca.

Utrata zasiłku, kosztowne odsetki i zamknięta droga do produktów bankowych to tylko jedne z licznych konsekwencji związanych z zaległościami wobec ZUS i US. Kredyt na ZUS może być strategicznym posunięciem. Środki pozyskane z tej formy finansowania powinny pokryć całość zobowiązań wobec instytucji, a przedsiębiorca będzie zobowiązany umową do spłaty comiesięcznych rat, w określonym przez harmonogram okresie. Mimo większego RRSO, niż w przypadku tradycyjnego kredytu bankowego dla firm. Koszty obsługi kredytu na spłatę ZUS i US są i tak znacznie niższe niż postępowanie egzekucyjne i utrata reputacji w branży.

finbo