Pożyczki na dowód online to coraz częściej wybierany produkt finansowy przez osoby, które nie mogą lub nie chcą korzystać z oferty przygotowanej przez banki. Jest to nie tylko alternatywa dla kredytów, ale również pożyczek z obsługą domową. Jak wygląda składanie wniosku online?

Pożyczki na dowód online, czyli alternatywa dla pożyczek z obsługą domową

Nie każdy może pozwolić sobie na zaciągnięcie kredytu bankowego. Przyczyną może być zła historia kredytowa, niewielkie dochody czy też posiadanie zbyt wielu innych zobowiązań. Kiedy bank odmawia udzielenia kredytu, wiele osób decyduje się na zaciągnięcie pożyczki w instytucji pozabankowej.

W odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów, firmy pożyczkowe i parabanki zaczęły rozszerzać swoją ofertę, przez co oprócz tradycyjnych chwilówek znajdują się w niej pożyczki na dowód online. Bez wątpienia to świetna alternatywa także dla pożyczek z obsługą domową. Dlaczego?

W przypadku pożyczek tego typu, parabanki pobierają dodatkowe opłaty. Tym samym całkowite koszty z tytuły zaciągnięcia zobowiązania mogą okazać się całkiem spore. Mimo dodatkowych opłat, pożyczki z obsługą domową cieszą się dużą popularnością, ponieważ dają możliwość uzyskania środków bez wychodzenia z domu. Tak samo działają pożyczki na dowód bez zaświadczeń online.

Nagły wydatek może przytrafić się każdemu. Wtedy też często nie ma czasu na składanie skomplikowanych wniosków i wizytę w banku. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być pożyczka na dowód bez zaświadczeń, o jaką można wnioskować w pełni poprzez Internet. Tak samo jak w przypadku pożyczek z obsługą domową, pożyczkobiorca nie musi wychodzić z domu, a do tego może liczyć na wypłatę środków jeszcze tego samego dnia.

Decydując się na zaciągniecie pożyczki na dowód osobisty, nie trzeba okazywać pożyczkodawcy zbędnych zaświadczeń. Z reguły wystarczy potwierdzenie tożsamości. To dobra wiadomość zwłaszcza dla tych osób, którym zależy na szybkim uzyskaniu potrzebnych pieniędzy. Ograniczenie formalności do minimum sprawia, że zarówno złożenie wniosku o udzielenie pożyczki, jak i jego rozpatrzenie nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Pożyczki na dowód bez zaświadczeń to idealna alternatywa dla tych, którzy nie odnajdują się w papierologii. Są takie osoby, którym na myśl o kompletowaniu dokumentów odechciewa się wszystkiego. Na szczęście, żeby uzyskać pożyczkę bez zaświadczeń online wystarczy okazać pożyczkodawcy tylko dowód osobisty.

Dlaczego warto skorzystać?

Pożyczki na dowód osobisty mają wiele zalet. Mocną stroną oferty jest przede wszystkim ograniczenie formalności. Decydując się na zaciągnięcie pożyczki na dowód bez zaświadczeń, klient nie musi okazywać umowy o pracę ani zaświadczenia o dochodach. W takim przypadku jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty. Wypełniając wniosek o udzielenie zobowiązania, pożyczkobiorca musi wpisać w odpowiednim miejscu jego numer i serię. Zazwyczaj musi również mailowo przesłać skan dokumentu.

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń online ma jeszcze jedną ważną zaletę. Tak jak już wspomnieliśmy, można uzyskać ją bez wychodzenia z domu. Tak naprawdę wystarczy komputer lub smartfon i połączenie z Internetem. Z reguły wnioski są na tyle proste, że bez problemu można wypełnić je nawet przez telefon. Ważne jest jednak to, żeby mieć dobre połączenie z Internetem. W przeciwnym razie wniosek może się nie zapisać i będzie trzeba wypełniać go ponownie.

Pożyczki na dowód osobisty, które można wciąć przez Internet to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na uzyskaniu środków w tym samym dniu, w którym będą składać wniosek. Większość firm pożyczkowych i parabanków działa na tyle szybko, że decyzję co do udzielenia zobowiązania wydaje w ciągu 15 minut.

Po podpisaniu umowy, część pożyczkodawców przelewa środki na konto klienta jeszcze tego samego dnia. To w jakim czasie będzie miał je na swoim rachunku zależy od tego, w jakim banku go posiada. Jeżeli jest to ten sam bank, który obsługuje firmę pożyczkową, środki najprawdopodobniej pojawią się na jego koncie w ciągu kilkunastu minut.

Jeśli pożyczkobiorcy zależy na tym, aby otrzymać środki jak najszybciej, przed wyborem pożyczkodawcy powinien zorientować się, w jakim tempie działa i w jakim banku posiada rachunki. Niemniej jednak, bez względu na firmę pożyczkową z jakiej będzie korzystał, proces uzyskania pożyczki będzie i tak krótszy niż proces uzyskania tradycyjnego kredytu bankowego.

Jak wygląda proces uzyskania pożyczki na dowód online?

Proces uzyskania pożyczki na dowód online rożni się od tego, w jaki sposób uzyskuje się kredyt bankowy. Wspomnieliśmy także o różnicach w porównaniu do pożyczek z obsługą domową. Jak dokładnie wygląda proces uzyskania pożyczki na dowód osobisty przez Internet? W każdej firmie pożyczkowej może się nieco różnić, ale zasady działania są podobne.

Przede wszystkim cały proces odbywa się online, za pośrednictwem strony internetowej pożyczkodawcy. Z reguły na samym początku firma pożyczkowa prosi o podanie kwoty oraz okresu spłaty zobowiązania. Tutaj pożyczkobiorca musi pamiętać, aby wnioskować o taką kwotę, jaką później będzie w stanie spłacić. W przeciwnym razie może wpaść w poważne kłopoty finansowe.

Następnie po kliknięciu w odpowiednią zakładkę, pożyczkobiorca musi wypełnić wniosek. Tak jak już wspomnieliśmy, zazwyczaj jest on uproszczony i nie wymaga podawania zbyt wielu informacji. Zdarza się, również że firma pożyczkowa wymaga wcześniejszej rejestracji do strefy klienta. Ma to ułatwić proces ubiegania się o kolejną pożyczkę.

Sprawnie i bez zbędnych formalności

Podczas wypełniania wniosku pożyczkodawca może poprosić o podanie podstawowych danych osobowych, peselu, numeru i serii dowodu osobistego, adresu oraz numeru telefonu. We wniosku należy również podać źródło dochodu, ale bez okazywania zaświadczenia. W ten sposób cała procedura jest prosta i zajmuje maksymalnie kilkanaście minut.

Po wypełnieniu wniosku, akceptacji regulaminu i wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych, pora na wydanie decyzji. W wielu firmach pożyczkowych dzieje się to automatycznie i trwa nie dłużej niż kwadrans.

Pożyczkobiorca może zostać poinformowany o rozpatrzeniu wniosku telefonicznie lub poprzez e-mail. Wspomnieliśmy już, że w przypadku zatwierdzenia pożyczki, pieniądze zazwyczaj przelewane są natychmiastowo. Jeżeli jednak klient posiada konto bankowe w innym banku niż firma pożyczkowa, realizacja przelewu może trwać nawet 2 dni robocze.

Kiedy środki są już na rachunku pożyczkobiorcy, ten może wykorzystać je na dowolny cel. Jeśli chodzi o spłatę pożyczki ta również odbywa się w pełni online.

To na co warto zwrócić uwagę to konieczność dokładnego przeczytania umowy. Składając wniosek o pożyczkę, pożyczkobiorca automatycznie akceptuje jej treść, więc bezwzględnie powinien ją znać. W umowie zawarte są informacje o wysokości prowizji, odsetek i całkowitych kosztach pożyczki oraz ewentualnych opłatach za opóźnienie.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Pożyczki na dowód bez zaświadczeń 100% Online