Pożyczki przez Internet na konto to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na tym, aby w krótkim czasie uzyskać niezbędne środki. Ponieważ coraz więcej firm pożyczkowych działa online, bez problemu można znaleźć ofertę, która spełni oczekiwania i szybko pozwoli odetchnąć z ulgą. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby uzyskać pożyczkę przez Internet i na co zwracać uwagę?

Pożyczki przez Internet na konto, czyli środki nawet w 15 minut

Już od jakiegoś czasu firmy pożyczkowe i parabanki dają możliwość wzięcia pożyczki w 100 % online. Taka oferta ma wiele zalet. Przede wszystkim trzeba tutaj zwrócić uwagę na szybkość, z jaką przelewane są środki. Jeżeli pożyczkobiorca ma zdolność kredytową szybka pożyczka na konto przez Internet może trafić nawet w 15 minut.

Jeśli chodzi o ofertę kredytów bankowych, w tak krótkim czasie niewiele da się załatwić. Banki o wiele więcej czasu poświęcają na analizę wniosku kredytowego a do tego nie wszystkie z nich działają w pełni online. Warto też wspomnieć, że w przypadku kredytu o wiele trudniej jest wykazać zdolność kredytową.

Jeśli chodzi o firmy pożyczkowe i parabanki, procedury są znacznie uproszczone. Zazwyczaj wystarczy złożenie krótkiego wniosku oraz potwierdzenie tożsamości. To etap, którego nie da się ominąć. Każda instytucja finansowa musi mieć pewność, że pożyczkobiorca jest tym, za kogo się podaje. Jak wygląda proces potwierdzenia tożsamości?

Firmy pożyczkowe i parabanki mogą zweryfikować dane klienta poprzez wiadomość mailową lub SMS. Innym sposobem jest przelew weryfikacyjny, który pożyczkobiorca musi przesłać ze swojego konta, najczęściej na kwotę 1 grosza lub 1 złotego. Część instytucji pozabankowych wymaga przesłania za pośrednictwem maila skanu dowodu osobistego.

To w jakim czasie środki z pożyczki trafią na konto zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, w jakim banku pożyczkobiorca posiada rachunek. Jeżeli jest to ten sam bank, jaki obsługuje firmę pożyczkową, przelew będzie realizowany ekspresowo. O wiele gorzej sytuacja wygląda, jeśli pożyczkobiorca i pożyczkodawca posiadają konta w dwóch różnych bankach. Wtedy też realizacja przelewu może trwać nawet 2 dni robocze.

Jakie trzeba spełniać warunki, żeby skorzystać z oferty?

Szybka pożyczka na konto przez Internet może być dobrym rozwiązaniem, kiedy w domu pojawi się nagły wydatek. Nie każdy posiada oszczędności, co sprawia, że z usług firm pożyczkowych wciąż korzysta wielu klientów. Tym bardziej, że oferta często jest bardzo korzystna. Coraz częściej można spotkać pożyczkodawców, którzy nowym klientom oferują pożyczki przez Internet na konto zupełnie za darmo.

Tym co wyróżnia ofertę instytucji pozabankowych są ograniczone formalności. Pożyczkę pozabankową o wiele łatwiej otrzymać niż kredyt bankowy, co wiąże się m.in. z brakiem konieczności okazywania zaświadczenia o dochodach. Niektórzy pożyczkodawcy oferują pożyczki bez BIK. Tym samym o udzielenie zobowiązania mogą starać się nawet te osoby, które miały trudności ze spłatą wcześniejszego zadłużenia.

W praktyce parabanki i firmy pożyczkowe z reguły sprawdzają bazy dłużników, natomiast akceptują złą historię kredytową, co nadal daje szansę na uzyskanie środków tym, którym nie udało się spłacić poprzednich zobowiązań na czas. Liberalne podejście do klienta nie oznacza jednak, że pożyczkodawcy nie mają wobec pożyczkobiorców wymagań. Wręcz przeciwnie, stawiają kilka warunków, bez których uzyskanie pożyczki przez Internet na konto staje się niemożliwe.

Przede wszystkim pożyczkodawcy wymagają posiadania rachunku bankowego. Nie tylko ze względu na konieczność weryfikacji klienta, ale również z uwagi na to, że to właśnie na konto przelewają środki uzyskane w ramach pożyczki. Oprócz rachunku bankowego, pożyczkobiorca powinien posiadać także telefon komórkowy. To znacznie ułatwia kontakt a poza tym również pozwala na weryfikację.

Część pożyczkodawców wymaga również posiadania poczty elektronicznej, ale nie jest to reguła. Aby uzyskać pożyczkę, nawet w parabanku, trzeba mieć stałe źródło dochodów. Oczywiście pożyczkobiorca nie musi posiadać umowy o pracę. Wystarczy umowa zlecenie czy też decyzja o przyznaniu renty. Do zdolności kredytowej liczą się także dochody z tytuły najmu nieruchomości a nawet stypendium.

Jak skorzystać z pożyczki przez Internet na konto?

Żeby zaciągnąć pożyczkę online w pierwszej kolejności należy wejść na stronę internetową wybranego pożyczkodawcy. Tam też powinna znaleźć się zakładka, pod którą będzie można wypełnić wniosek. Kiedy pożyczkobiorca zostanie przekierowany na właściwą stronę, musi zdecydować na jaką sumę chce zaciągnąć pożyczkę oraz w jakim czasie zamierza ją spłacić. W tym momencie należy pamiętać, żeby zawsze wnioskować o taką kwotę, jaką później będzie się w stanie oddać.

Kiedy pożyczkobiorca ustali już wysokość pożyczki, może przejść do dalszego wypełniania wniosku. Ten w przypadku firm pożyczkowych i parabanków działających online jest znacznie uproszczony, więc cala procedura zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Pożyczkodawcy wymagają podania podstawowych danych osobowych a także adresu, peselu, numeru i serii dowodu osobistego oraz numeru telefonu.

Tak jak już wspomnieliśmy, we wniosku należy podać także źródło dochodu. Co ważne, wielu pożyczkodawców w tym miejscu nie wymaga okazywania zaświadczenia o dochodach a jedynie złożenia oświadczenia, że podane dane są prawdziwe.

Zdarza się, że pożyczka przez Internet na konto wymaga wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie pożyczkodawcy. W ten sposób firmy pożyczkowe weryfikują klientów. Rejestracja do strefy klienta ma jednak swoje zalety. Jeśli pożyczkobiorca w przyszłości zdecyduje się na zaciągnięcie kolejnej pożyczki, formalności będzie jeszcze mniej.

Kiedy wniosek zostanie prawidłowo wypełniony, należy wyrazić jeszcze zgodę na przetwarzanie danych, a także potwierdzić, ze akceptuje się warunki umowy. Wcześniej należy ją więc przeczytać i upewnić się, że jest zgodna z wcześniejszymi założeniami.

Jeśli chodzi o decyzję co do udzielenia pożyczki, ta w wielu przypadkach wydawana jest automatycznie. Tym samym pożyczkobiorca powinien dostać odpowiedź zwrotną ciągu kilkunastu minut.

Warto sprawdzić RRSO

Pożyczka przez Internet na konto może okazać się dobrym wyjściem dla osób, które nie mogą pożyczyć pieniędzy z banku. Decydując się na skorzystanie z usług instytucji pozabankowej koniecznie trzeba sprawdzić jednak, jaką pobiera prowizję i oprocentowanie.

Tak jak już wspomnieliśmy, część firm pożyczkowych oferuje pożyczki przez Internet na konto zupełnie za darmo. Najczęściej jest to jednak oferta tylko dla nowych klientów.

Zaciągając pożyczkę warto sprawdzić również, czy wybrana instytucja pozabankowa nie pobiera wysokich opłat dodatkowych. To ile wynoszą wszystkie koszty łatwo sprawdzić analizując RRSO czy też przykład reprezentatywny. Informacje na temat rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania powinny znaleźć się na stronie pożyczkobiorcy a także w umowie, którą przed akceptacją koniecznie trzeba przeczytać.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Pożyczki przez Internet na konto – Szybko, bez BIK