Karty paliwowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród firm transportowych i nie tylko. Większość przedsiębiorstw decyduję się na nie ze względu na ułatwienie płatności za zakup paliwa i możliwość kredytowania. Od lat wielkim uznaniem cieszy się karta paliwowa Lotos. Dwa razy zdobyła tytuł najlepszej karty paliwowej. Za co cenią ją przedsiębiorcy?

Czym jest karta paliwowa Lotos?

Karta paliwowa Lotos to instrument, dzięki któremu łatwo można rozliczać się na wybranych stacjach Lotos i Shell. To kiedy i w jaki sposób ma dochodzić do płatności zależy od wariantu karty na jaki zdecyduje się przedsiębiorca. Do wyboru są 3 opcje: karty bezgotówkowe z limitem, przedpłacone i gotówkowe. Karta paliwowa Lotos jest bezpłatna. Dostęp do serwisu internetowego także.

Serwis internetowy

Przedsiębiorcy, którzy posiadają karty paliwowe Lotos mogą zarządzać nimi za pomocą serwisu internetowego. Jak już wspomnieliśmy, jest to bezpłatne. Serwis daje podgląd do transakcji i pozwala generować raporty on-line. Co więcej, za jego pośrednictwem można zamawiać, modyfikować i blokować karty, co na wypadek utraty pozwala na szybką reakcję.

Za co można nią płacić?

Karta paliwowa Lotos pozwala w łatwy sposób płacić za paliwo, myjnię, płyny, oleje oraz dodatkowe usługi. Jej obsługa jest prosta i szybka, czego nie można powiedzieć o transakcjach gotówkowych. Co istotne, kartą można płacić także za przejazdy po płatnych autostradach.

Komu dedykowana jest karta paliwowa Lotos?

Karta paliwowa od Lotosu adresowana jest dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oczywiście mowa tutaj nie tylko o firmach z branży TLS. Karty paliwowe Lotos są także przeznaczone dla klientów indywidualnych, poprzez ofertę kart pracowniczych. Najbardziej korzystne są dla tych firm, które posiadają flotę samochodową.

Jakie zalety ma karta paliwowa Lotos?

Karta paliwowa Lotos zapewnia właścicielom firm całe spektrum korzyści. Do profitów można zaliczyć tańsze paliwo, zmniejszenie ilości otrzymywanych faktur a także łatwość rozliczenia z pracownikami. Lotos stara się zadążać za wciąż rozwijającym się rynkiem, dlatego też jego oferta ulega ciągłym ulepszeniom.

Korzystne zniżki

Karty paliwowe Lotos zapewniają zniżkę w wysokości 7 groszy na litrze benzyny lub oleju napędowego oraz 3 groszy na litrze LPG. Mogłoby się wydawać, że to niedużo. Niemniej jednak firmy transportowe miesięcznie zużywają setki, a nawet tysiące litrów paliwa, co przekłada się na realne oszczędności. To właśnie dla dużych firm oferta jest najbardziej korzystna, ale i mniejsze odczuwają różnicę.

Warto wspomnieć, że karta paliwowa Lotos zapewnia także dodatkowe zniżki na oleje, smary, płyny do spryskiwaczy i dodatki  (obecnie jest to 10%) oraz zniżkę na myjnię.

Oferta międzynarodowa

Lotos dla firm działających nie tylko w kraju, ale także za granicą daje możliwość dołączenia do programu międzynarodowego. Dzięki temu możliwe jej dokonywanie zakupów bezgotówkowych na stacjach partnerskich Lotosu w całej Europie. Bonusem, wynikającym z posiadania karty w ofercie międzynarodowej jest: serwis naprawczy, możliwość zwrotu zagranicznego podatku VAT oraz możliwość dokonywania opłat za przejazdy płatnymi drogami.

Szeroka sieć stacji

Karta paliwowa Lotos ma szeroki zasięg a do tego wciąż się rozwija. Obecnie obejmuje on ponad 500 stacji Lotos i 415 Shell w Polsce. Jak już wspomnieliśmy, płatność kartą jest możliwa nie tylko terenie Polski, ale także na terenie krajów europejskich.

Sprawdzona jakość paliwa

Stacja Lotos oferuje paliwo Dynamic, dostarczane z najnowocześniejszej rafinerii w kraju. Każdy znawca samochodów wie, jak ważne jest to pod względem technicznym. Nie chodzi tu tylko o większą wydajność, ale przede wszystkim o właściwe funkcjonowanie silnika. Dobre paliwo to gwarancja niezawodności.

Łatwa administracja

Karta paliwowa to duże ułatwienie dla działu administracji i księgowości. Wszystko za sprawą możliwości wystawienia faktury zbiorczej. Dzięki karcie przedsiębiorca nie musi martwić się o zgubienie dokumentów i żmudne ewidencjonowanie. To daje duży komfort w zarządzaniu całą firmą. Warto wspomnieć, że posiadacze karty paliwowej Lotos mogą otrzymywać faktury w postaci elektronicznej. W tym celu wystarczy wskazać adres e-mail.

Możliwość opóźnienia płatności

Już na samum początku zaznaczyliśmy, że Lotos posiada w swojej ofercie karty paliwowe przedpłacone. Dzięki nim firma nie płaci za paliwo w dniu tankowania a po wystawieniu faktury zbiorczej. Fakturę można opłacić przelewem bankowym lub poprzez polecenie zapłaty.

System rozliczeń dostępny jest we wspomnianym serwisie internetowym. Korzystanie z niego jest całkowicie bezpieczne, bowiem wymaga wpisania unikatowego kodu PIN. Kontrolę  wykorzystania limitów kredytowych zapewnia także SMS-owy system powiadamiania.

Karta paliwowa Lotos – opinie

Jak zdaniem użytkowników sprawdza się karta paliwowa Lotos? Opinie są bardzo przychylne. Wiele osób uważa, że dużym plusem karty oferowanej przez Lotos jest szeroka sieć akceptacji. Jej posiadacze zwracają uwagę także na wysoką jakość paliwa i łatwą kontrolę wydatków za pośrednictwem serwisu internetowego.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Karta paliwowa Lotos – Opinie, zalety, analiza