wandoo pożyczka

Chciałbyś zarabiać na kryptowalutach, ale boisz się, że przegapiłeś właściwy moment? Nie wiesz jak podjąć pierwsze kroki na giełdzie? Poniżej znajdziesz informacje, które rozwieją wszelkie wątpliwości!

Początki są najtrudniejsze. Ta sama zasada dotyczy kryptowalut. Nawet mając szczere chęci wejścia na giełdę i z napięciem śledząc wszystkie wiadomości dotyczące tego rynku, większości osób brakuje istotnych informacji. Jak kupić Bitcoina? Czy to jedyna kryptowaluta, którą warto się interesować? Czym są giełdy kryptowalut? Czy można na tym zarobić? Czy istnieje ryzyko utraty środków? Są to najczęściej zadawane pytania. Czas na nie odpowiedzieć!

Jak zacząć zarabiać na Bitcoinach?

Łatwo można prześledzić historię kursu tej kryptowaluty. Bitcoin wyszedł na rynek w 2009 roku, a jego wartość wahała się w graniach zaledwie jednego dolara. Osoby, które w tamtym czasie postanowiły się zabawić i nawet ze zwykłej ciekawości kupić nowy towar, teraz w znacznej mierze są milionerami. Wystarczy spojrzeć sobie na poniższy wykres:

wykres bitcoina

Powtórzenie tak spektakularnego sukcesu nie będzie już możliwe, ale nie oznacza to, że nie można dobrze zarobić! Aktualnie wysoki kurs Bitcoina spowodował, że zainteresowanie kryptowalutą ponownie wzrosło, co przekłada się również na wzrost jego ceny. Tendencja ta wciąż jest wzrostowa.

W jaki sposób w takim razie zarabiać na takich kryptowalutach jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin? Istnieją cztery proste metody, które pomogą zyskać na inwestycjach:

  • kupno kryptowaluty i sprzedaż po wyższym kursie
  • udzielanie pożyczek społecznościowych z udziałem kryptowaluty
  • kupowanie i sprzedawanie kryptowalut na różnych giełdach, dostosowując swoje akcje do aktualnych kursów (arbitraż)
  • kupowanie jednej kryptowaluty za pomocą innej oraz ich wymiana w momencie pojawienia się sprzyjającego kursu.

Co powinni mieć na uwadze początkujący inwestorzy?

Inwestycje dla wielu osób są czarną magią. Przed podjęciem jakichkolwiek kroków najlepiej jest dokładnie zapoznać się z rynkiem oraz zrozumieć zasady jakimi się kieruje. Pozwoli to zachować spokój i podjąć w pełni świadomą decyzję. Oszczędności nigdy nie powinno się inwestować „w ciemno”!

smartney

Inwestując na giełdzie nie powinno się również przeznaczać na ten cel wszystkich oszczędności. Chociaż ryzyko utraty całości jest mało prawdopodobne, to kurs wybranych kryptowalut zawsze może zmaleć. Dobrym nawykiem jest, aby zawsze mieć pieniądze odłożone na czarną godzinę.

Zakup oraz sprzedaż kryptowaluty jest niezwykle łatwa. Można to zrobić w większości wirtualnych portfeli, a także na specjalistycznej giełdzie kryptowalut. W większych miastach pojawiły się również Bitomaty, które umożliwiają stacjonarny handel Bitcoinami.

Jak zarabiać na kryptowalutach?

Przede wszystkim należy zorientować się w sytuacji oraz kursie różnych kryptowalut. Chociaż Bitcoin jest aktualnie najpopularniejszy, nie oznacza to, że nie warto zainteresować się Ethereum, Dogecoinem czy Litecoinem.

Istnieje całkiem duża szansa, że kupując mniej popularną kryptowalutę, której wartość oscyluje w granicach kilku złotych, zrobi się interes życia. Kto wie, czy jej wartość w przeciągu kilku lat nie wzrośnie do dziesiątek tysięcy, tak jak miało to miejsce z Bitcoinem?

Zarabiać na kryptowalucie można na wiele sposobów, chociaż dla osób początkujących najkorzystniejszą metodą jest handel Bitcoinem. Wystarczy obserwować wykres, kupować kryptowalutę w chwilach załamania ceny oraz sprzedawać za wyższe kwoty, kiedy tylko jej wartość wzrośnie.

Drugą, bardziej pasywną metodą jest zakup większej ilości Bitcoina oraz przeczekanie na zdecydowany wzrost jej wartości.W ten sposób można zarobić nawet dwukrotnie więcej niż wynosiła wartość początkowej inwestycji.

Czym są giełdy kryptowalut?

Giełda kryptowalut to miejsce, gdzie można kupić wirtualnej waluty, zarządzać jej wymianą oraz sprzedażą. To właśnie z giełdy kryptowalut można zlecać przelewy prosto na wirtualny portfel. Tutaj znajdziesz zestawienie najlepszych giełd kryptowalut przygotowane przez serwis GPWInfoStrefa.pl

Jest to najpopularniejsze rozwiązanie, które pozwala na wygodny i szybki obrót kryptowalutami. Każdego roku powstają nowe giełdy kryptowalut, jednak warto więcej o nich poczytać i wybrać taką, która prezentuje najwyższą jakość i największe zaufanie. Pamiętaj, wybieraj tylko te giełdy o nieskazitelnej renomie oraz bardzo dobrych opiniach. Tutaj sprawdzisz opinie o największej w Polsce giełdzie Bitbay oraz największej na świecie giełdzie Binance.

Czy w 2021 roku nadal opłaca się inwestować w kryptowaluty?

Kryptowaluty oferują wiele możliwości, a zainteresowanie nimi nieustannie rośnie. Tak samo jak ich wartość. Rok 2021 wciąż jest dobrym momentem na rozpoczęcie tej fascynującej przygody, który może pomóc w pomnożeniu swojego majątku.

Oczywiście jak na każdej giełdzie, giełda kryptowalut nie jest wyjątkiem. Zawsze istnieje ryzyko spadku wartości wybranych kryptowalut, co może przyczynić się do strat. Dlatego tak istotne jest dokładne poznanie rynku oraz metod, które pozwolą tego uniknąć.

Z odpowiednią dawką wiedzy oraz sumiennością, inwestycja w kryptowaluty może przynieść duży zysk małym kosztem. Warto się odważyć i zrobić ten pierwszy krok.

finbo