Pożyczki społecznościowe to rozwiązanie z którego od wielu lat korzystają mieszkańcy Stanów Zjednoczonych czy zachodniej Europy. W Polsce do tej pory mało popularne, dziś zaczynają budzić coraz większe zainteresowanie – wielu z nas znajdując się w potrzebie, decyduje się na pożyczenie pieniędzy, nie od banku ani firmy pożyczkowej, ale od prywatnej osoby. Ta procedura nosi nazwę pożyczki społecznościowej. Jak dokładnie działa, kiedy się opłaca i jak z niej skorzystać? Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat pożyczek prywatnych i wyjaśniamy, jakie są ich plusy i minusy. Jeśli rozważasz skorzystanie z kredytu społecznościowego, koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Ranking najlepszych pożyczek:

FirmaDodatkowe informacjeOfertaWymaganiaSzczegóły
finbo logoBez zaświadczeń o dochodach30 dni
200 - 12000 zł
Wiek: 20 - 75 latSPRAWDŹ
wandoo logoBez zaświadczeń o dochodach30 dni
100 - 8000 zł
Wiek: 20 - 72 latSPRAWDŹ
kuki logoBez zaświadczeń o dochodach30 dni
200 - 15000 zł
Wiek: 20 - 75 latSPRAWDŹ
netcredit logo30 dni
550 - 5000 zł
Wiek: 20 - 70 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
vivus logoBez zaświadczeń o dochodach30 lub 61 dni
100 - 7500 zł
Wiek: 19 - 78 latSPRAWDŹ
wonga logoBez zaświadczeń o dochodach1 - 36 msc
200 - 10 000 zł
Wiek: od 18 latSPRAWDŹ
supergrosz logoBez zaświadczeń o dochodach4 - 50 msc
1000 - 15 000 zł
Wiek: od 21 latSPRAWDŹ
viasms logo30 dni
100 - 4000 zł
Wiek: 20 - 72 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
extraportfel logoBez zaświadczeń o dochodach30 dni
500 - 6000 zł
Wiek: 21 - 75 latSPRAWDŹ
filarum logoBez zaświadczeń o dochodach30 dni
100 - 5000 zł
Wiek: 20 - 76 latSPRAWDŹ
miloan logo30 dni
500 - 5000 zł
Wiek: 22 - 75 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
pozyczkaplus logo30 - 45 dni
600 - 10000 zł
Wiek: 19 - 73 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
monedonow logo6 - 48 msc
1500 - 20 000 zł
Wiek: od 18 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
smartney logo100% online24 - 60 msc
3000 - 60 000 zł
Wiek: 23 - 70 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
lendon logoBez zaświadczeń o dochodach30 dni
500 - 6000 zł
Wiek: 21 - 75 latSPRAWDŹ
smartpozyczka logo30 dni
600 - 8000 zł
Wiek: 19 - 73 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
provident logo3 - 36 msc
300 - 15 000 zł
Wiek: od 18 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
bancovo logo100% online3 msc - 10 lat
1000 - 200 000 zł
Wiek: 18 - 80 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ

Czym jest pożyczka społecznościowa? – z angielskiego nazywana również social lending, czyli dosłownie pożyczka społecznościowa czy prywatna – to rozwiązanie, z którego chętnie korzystają zwłaszcza Brytyjczycy i Amerykanie, a w ostatnim czasie na potęgę pożyczają od siebie Chińczycy. Dziś jednak coraz częściej oferty pożyczek od osób prywatnych pojawiają się również w Polsce. Założeniem tego rodzaju kredytów jest to, że do pożyczenia pieniędzy dochodzi bez udziału jakiejkolwiek instytucji finansowej to znaczy banku czy firmy pożyczkowej. Transakcja zawierana jest między dwiema osobami prywatnymi. Najczęściej pośrednikiem są serwisy internetowe, które umożliwiają opublikowanie oferty i znalezienie osoby gotowej pożyczyć nam pieniądze. Strona internetowa jest jednak tylko pośrednikiem – umowa zawierana jest między osobami fizycznymi. Portal internetowy pobiera jedynie niewielką prowizję od umożliwienia nam kontaktu.

Wady i zalety pożyczek społecznościowych – pożyczki społecznościowe, podobnie jak inne typy kredytów, mają swoje wad, ale i zalety. Zanim podejmiemy decyzję o zaciągnięciu kredytu,social lending warto rozważyć wszystkie za i przeciw – przedstawiamy najważniejsze informacje na temat pożyczek od osób prywatnych. Jakie są ich plusy i minusy? Czy warto z nich skorzystać?

1) Zalety pożyczki społecznościowej:
– Największą zaletą pożyczek od osób prywatnych jest ich dostępność. To osoba, która decyduje się udzielić nam kredytu, decyduje o warunkach – te są zwykle dużo bardziej atrakcyjne niż w przypadku pożyczek bankowych czy od firm pożyczkowych. Nie wymaga się od nas zaświadczeń o zarobkach ani nie wylicza naszej zdolności kredytowej czy nie ocenia wartości majątku.
– Niskie oprocentowanie – to kolejna zaleta pożyczek społecznościowych. W tym przypadku również to osoba udzielająca kredytu decyduje, ile zapłacimy za pożyczkę. Oprocentowanie jest zwykle dużo bardziej atrakcyjne niż w banku. Możemy więc liczyć na to, że otrzymamy potrzebne nam pieniądze, nie przepłacając.
– Duża rozpiętość kwot – Korzystając z pożyczek społecznościowych, możemy pożyczyć dowolną kwotę. Bez problemu znajdziemy oferty, w których osoba prywatna proponuje pożyczkę kilkudziesięciu złotych, jak i propozycje udzielenia kredytu na 500 czy 250 tysięcy złotych.

2) Wady pożyczki społecznościowej:
– Może się zdarzyć, że będziemy mieli problem ze znalezieniem oferty pożyczenia dużej sumy, i żeby uzyskać określoną sumę pieniędzy, zmuszeni będziemy zapożyczyć się u wielu osób, co bywa często uciążliwe.
– Poziom bezpieczeństwa – Jeśli chodzi o minusy pożyczek społecznościowych, jest to z pewnością niższy, niż w przypadku innych kredytów, poziom bezpieczeństwa. Największe ryzyko dotyczy osoby pożyczającej pieniądze – ta nigdy nie może mieć pewności, że pożyczone pieniądze zostaną jej zwrócone. Jeśli chcemy uniknąć przykrych sytuacji, warto korzystać z pośrednictwa serwisów internetowych, które weryfikują swoich klientów, a także pamiętać o zawarciu umowy cywilno-prawnej, która tworzy zobowiązanie między stronami.

pożyczka społecznościowaGdzie znaleźć atrakcyjne oferty pożyczek prywatnych? – jeśli planujemy zaciągnięcie pożyczki i za atrakcyjną uznaliśmy tę typu social lending, nie warto podejmować decyzji pochopnie. W internecie znajdziemy bowiem oferty różnego typu – mniej i bardziej atrakcyjne. Jeśli nie chcemy narażać się na niepotrzebne koszty dodatkowe, warto dokładnie zapoznać się z ofertami i wybrać tę najatrakcyjniejszą w naszym przypadku.
Jeśli chcemy zorientować się w ofertach pożyczek społecznościowych, nie musimy ręcznie przeglądać wszystkich serwisów internetowych. To zajęło by nam sporo czasu, a jednocześnie niekoniecznie dało odpowiedź na pytanie, który kredyt opłaci nam się najbardziej. Dużo lepszym pomysłem jest przejrzenie gotowych zestawień dostępnych w internecie, np. takiego jakie dostępne est powyżej. Jeśli chodzi o pożyczki społecznościowe ranking tychże pozwoli nam się zorientować w rynkowych stawkach, a także ułatwi podjęcie decyzji, którą decyzję zaciągnąć, żeby nie stracić.

Pożyczki społecznościowe. Podsumowanie – czy warto z niej skorzystać? – podsumowując, kredyt społecznościowy choć ma swoje wady, przede wszystkim oferuje również wyjątkowo korzystne warunki. Zaciągając pożyczkę społecznościową, możemy uzyskać potrzebną nam kwotę, jednocześnie nie płacąc zbyt wysokiej prowizji i nie narażając się na niepotrzebne dodatkowe koszty. Przede wszystkim, to osoba udzielająca nam pożyczki ustala, jaką kwotę jak nam gotowa zaoferować i jakiej opłaty za to oczekuje – my możemy z nią negocjować. Co więcej, jeśli decydujemy się na pożyczkę społecznościową od osoby prywatnej, nie musimy przedstawiać oświadczeń o zarobkach ani prezentować swojej historii bankowej. Musimy jednak pamiętać, że taka pożyczka na własną rękę to również ryzyko – jeśli nie chcemy się wpakować w tarapaty, warto korzystać z pośrednictwa serwisów internetowych, które dokładnie weryfikują swoich użytkowników, czym zwiększają nasze bezpieczeństwo.

[Głosów: 20   Average: 4.7/5]