Coraz więcej Polaków korzysta z różnego rodzaju kredytów – i to zarówno z krótkim, jak i długim okresem spłaty. Kredyty gotówkowe, konsumpcyjne, rzeczowe, hipoteczne, zakupy na raty bądź karty kredytowe – to lista najpopularniejszych produktów bankowych w zakresie pożyczek. Popularność kredytów bierze się stąd, iż po pierwsze często są jedynym sposobem na zrealizowanie określonych planów (wymagających posiadania środków finansowych), a po drugie – są stosunkowo łatwo dostępne. W większości przypadków (z wyjątkiem kredytów hipotecznych) banki stosują uproszczone procedury, a formalności niezbędne do uzyskania określonej pożyczki są zmniejszone do niezbędnego minimum. To wszystko sprawia, iż Polacy zaciągają coraz to nowe kredyty, a wielu z nich ma co najmniej kilka miesięcznych rat. Nie ma w tym nic złego – o ile koszty miesięcznych zobowiązań są możliwe do uregulowania, a kredytobiorca nie zapomina o którejś z rat. Jednak nie do rzadkości należy sytuacja, w której koszty wszystkich kredytów zbyt mocno obciążają domowy budżet bądź osoba posiadająca kilka pożyczek zapomina o spłacie którejś z nich. Wiele banków wychodzi naprzeciw takim kredytobiorcom i proponuje im kredyt konsolidacyjny, który z założenia ma być antidotum na problemy wynikające ze byt dużej ilości kredytów. Ranking najtańszych kredytów konsolidacyjnych znajduje się poniżej.

aliorbank - tani kredyt konsolidacyjny
 • ALIORBANK KONSOLIDACYJNY
 • Szybka konsolidacja
 • Im większy kredyt, tym niższe oprocentowanie
  Jedna wygodna rata kredytu konsolidacyjnego
  Dodatkowa gotówka na nowe wydatki
 • RRSO 10,1%
 • Limity: 30 000 - 200 000 zł
 • Okres spłaty: 3 msc - 10 lat
mini ratka konsolidacyjna
 • PKO POŻYCZKA KONSOLIDACYJNA
 • Dodatkowe środki na dowolny cel
 • 0% prowizji
  Nie musisz mieć konta w PKO BP
  do 25% ekstragotówki od sumy konsolidowanej kwoty
 • RRSO 9,38%
 • Limity: 500 - 200 000 zł
 • Okres spłaty: 2 msc - 10 lat
millennium bank - pożyczka konsolidacyjna
 • MILLENIUM KONSOLIDACYJNY
 • Poczuj lekkość niskiej raty
 • 0% prowizji od kwoty konsolidowanych środków
  Oprocentowanie 5,7%
 • RRSO 14,68%
 • Limity: do 150 000 zł
 • Okres spłaty: do 10 lat
tmobile - najlepszy kredyt konsolidacyjny
 • TMOBILE KONSOLIDACYJNY
 • Z nami możesz zmniejszyć swoje raty
 • Bez wizyty w oddziale 100% online
  Pieniądze nawet w 1 dzień po zawarciu umowy
 • RRSO 13,61%
 • Limity: do 200 000 zł
 • Okres spłaty: do 10 lat
kasa stefczyka - pożyczka fit
 • KONSOLIDACJA KASA STEFCZYKA
 • Fit Pożyczka
 • Szybka decyzja kredytowa – wstępna informacja nawet w 15 minut
  Możliwość zmniejszenia wysokości sumy rat spłacanych zobowiązań
  0% prowizji
 • RRSO 6,23%
 • Limity: do 50 000 zł
 • Okres spłaty: 12 - 120 msc

*Powyższe informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego (Dz. U. z 1964, poz. 16, nr 93 z póź. zm.), proszę mieć na uwadze, iż mają one jedynie charakter prezentacyjny. Ostateczne warunki udzielenia kredytu lub pożyczki zostaną przedstawione przez firmę kredytującą.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Najlepszy kredyt konsolidacyjny nie jest nowym rozwiązaniem na polskim rynku bankowym, ale nie ulega wątpliwości, iż tak dużym zainteresowaniem zaczął cieszyć się w ciągu kilku ostatnich lat. Bezpośrednim powodem jego popularności są stale wrastające zobowiązania finansowe Polaków, a w niektórych przypadkach – także trudności w ich spłacie. Dlatego też wiele banków proponuje klientom wzięcie kredytu konsolidacyjnego. Czym on jest? Otóż mówiąc najogólniej kredyt konsolidacyjny umożliwia zamianę kliku comiesięcznych rat w jedną – i to zazwyczaj niższą niż ogólna suma dotychczasowych zobowiązań. Co warte podkreślenia – ten rodzaj kredytu umożliwia zsumowanie długów o różnym charakterze: kredyt gotówkowy, samochodowy, ratalny, mieszkaniowy czy z tytułu kart kredytowych bądź debetów na koncie. Podstawowa zasada jest taka, iż bank pożycza kredytobiorcy określoną ilość gotówki na spłatę wszystkich dotychczasowych zobowiązań lub sam przelewa środki na rachunki wierzycieli. W ten sposób kredytobiorca pozbywa się dotychczasowych zobowiązań na rzecz jednego kredytu konsolidacyjnego.

Jakie formalności trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które zaczynają mieć problemy ze spłatą swoich comiesięcznych zobowiązań. Jednak aby uzyskać najlepszy kredyt konsolidacyjny należy spełnić jeden podstawowy warunek – regularnie spłacać dotychczasowe długi i tym samym posiadać pozytywną historię kredytową. Przed przyznaniem kredytu konsolidacyjnego – podobnie jak w przypadku jakiejkolwiek pożyczki – bank dokładnie sprawdza kredytobiorcę pod względem jego zdolności finansowych. Regularne i bezproblemowe spłacanie dotychczasowych znacznie zwiększa szansę na otrzymanie kredytu. Dodatkowe formalności wymagane przez bank są podobne do tych, które obowiązują przy jakimkolwiek innym kredycie, czyli:Consolidation Loan
– okazanie dowodu tożsamości,
– dostarczenie zaświadczenia o zarobkach bądź wyciągu z konta potwierdzającego dochody.
Dodatkowo należy dostarczyć dokumenty związane z kredytami, na spłatę których ma być przeznaczony kredyt konsolidacyjny.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku, gdy zabezpieczeniem kredytu ma być nieruchomość – wtedy kredytobiorca, oprócz standardowych dokumentów, musi także dostarczyć akt własności nieruchomości, odpis z księgi wieczystej oraz dokument określający wartość zastawianej nieruchomości.

Jak uzyskać najlepszy i najtańszy kredyt konsolidacyjny?

Najtańszy kredyt konsolidacyjny niewątpliwie może być korzystnym rozwiązaniem dla osób posiadających dużą ilość miesięcznych zobowiązań. Jednak należy pamiętać o tym, iż charakteryzuje się on jedną podstawową cechą – w większości przypadków jest rozłożony na długi okres spłaty, co w konsekwencji może sprawić, iż jego całościowy koszt będzie dosyć wysoki. Dlatego aby uzyskać najtańszy i najlepszy kredyt konsolidacyjny, warto porównać oferty poszczególnych banków i przeanalizować wszystkie aspekty danej propozycji. Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu? Oto najważniejsze kwestie.

1. Oprocentowanie – Podstawową kwestią przy wyborze kredytu konsolidacyjnego jest sprawdzenie jego oprocentowania – zazwyczaj waha się ono od kilku do kilkunastu procent. Jest to niezwykle istotne, gdyż może się okazać, iż łączne oprocentowanie dotychczasowych kredytów jest niższe niż oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego. Zatem najlepszy kredyt konsolidacyjny powinien charakteryzować się korzystnym oprocentowaniem.

2. Prowizja – Kolejnym istotnym elementem wpływającym na koszt kredytu konsolidacyjnego jest prowizja banku, która różni się w zależności od konkretnej oferty. Najlepszy kredyt konsolidacyjny to taki, w którym prowizja nie jest w ogóle pobierana, a jeżeli występuje – to jest na poziomie maksymalnie kilku procent. Podstawowym zadaniem kredytu konsolidacyjnego jest zmniejszenie miesięcznych rat, więc dobry kredyt tego rodzaju powinien charakteryzować się jak najmniejszymi kosztami obsługi.

3. Okres kredytowania – Ważną kwestią przy wyborze najlepszego kredytu konsolidacyjnego powinien być okres jego spłaty. W większości przypadków jest on ustalany indywidualnie – w zależności od możliwości finansowych kredytobiorcy. Jednak warto pamiętać o podstawowej zasadzie – im dłuższy okres spłaty, tym większe koszty kredytu. Dlatego analizując poszczególne oferty należy zwrócić uwagę na to, czy bank nie wymaga zbyt długiego okresu kredytowania i czy nakłada ewentualne kary w przypadku jego wcześniejszej spłaty. I chociaż może zabrzmi to nieprawdopodobnie, to najtańszy kredyt konsolidacyjny to taki, którego rata wcale nie jest zbyt niska, a ilość rat jest jak najmniejsza.

Pozostałe kwestie decydujące o atrakcyjności kredytu konsolidacyjnego to wysokość ubezpieczenia, możliwość otrzymania dodatkowej gotówki oraz sposoby jego zabezpieczenia. To wszystko wpływa na to, czy dany kredyt faktycznie obniża zobowiązania kredytobiorcy czy też jest jedynie jednym z elementów zarobku banku.

Kredyt konsolidacyjny to niewątpliwie rozwiązanie warte rozważenia – zwłaszcza w przypadku osób, które mają zbyt dużą ilość miesięcznych zobowiązań finansowych. Może być on bardzo korzystny. Jednak przed zdecydowaniem się na wzięcie kredytu konsolidacyjnego warto wszystko przeanalizować i zdecydować się na taki, który będzie naprawdę korzystny.

[Głosów:19    Średnia:4.7/5]