Firmy bankowe wychodząc ku potrzebom swoich klientów, oferują coraz to nowe rozwiązania. Obok klasycznych kredytów pojawiły się zatem chwilówki czy pożyczki ratalne. Jednym z najnowszych produktów w ofercie jest linia pożyczkowa. Co to takiego i jak działa? Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące linii kredytowej i wyjaśniamy, kiedy warto z niej skorzystać, żeby nie stracić.

Ranking najlepszych pożyczek:

FirmaDodatkowe informacjeOfertaWymaganiaSzczegóły
finbo logoBez zaświadczeń o dochodach30 dni
200 - 15000 zł
Wiek: 20 - 75 latSPRAWDŹ
kuki logoBez zaświadczeń o dochodach30 dni
200 - 15000 zł
Wiek: 20 - 75 latSPRAWDŹ
alfakredyt logo30 dni
100 - 5000 zł
Wiek: 21 - 75 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
vivus logoBez zaświadczeń o dochodach30 lub 61 dni
100 - 7500 zł
Wiek: 19 - 78 latSPRAWDŹ
netcredit logo30 dni
550 - 5000 zł
Wiek: 20 - 70 latSPRAWDŹ
viasms logo30 dni
100 - 4000 zł
Wiek: 20 - 72 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
pozyczkaplus logo30 - 45 dni
200 - 10000 zł
Wiek: 19 - 73 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
supergrosz logoBez zaświadczeń o dochodach4 - 50 msc
1000 - 15 000 zł
Wiek: od 21 latSPRAWDŹ
hapipozyczki logo6 - 24 msc
2000 - 15 000 zł
Wiek: od 18 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
smartney logo100% online6 - 60 msc
3000 - 60 000 zł
Wiek: 23 - 70 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
wonga logoBez zaświadczeń o dochodach1 - 48 msc
200 - 20 000 zł
Wiek: od 18 latSPRAWDŹ
zaplo logoBez zaświadczeń o dochodach3 msc
1000 - 5 000 zł
Wiek: 21 - 75 latSPRAWDŹ
bancovo logo100% online3 msc - 10 lat
1000 - 200 000 zł
Wiek: 18 - 80 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ
wandoo logoBez zaświadczeń o dochodach30 dni
100 - 8000 zł
Wiek: 20 - 72 latSPRAWDŹ
lendup logo24 - 36 msc
500 - 15 000 zł
Wiek: 25 - 75 lat
Stałe źródło dochodów
SPRAWDŹ

Czym jest linia pożyczkowa?

Linia pożyczkowa to bardzo wygodne rozwiązanie w sytuacjach, w których nie jesteśmy w stanie co do złotówki oszacować, ile pieniędzy będzie nam potrzebnych na dany cel, na przykład remont mieszkania. W linii pożyczkowej umowa podpisana z firmą pozabankową zawiera informację na temat limitu pożyczki, jaką może wykorzystać klient. Pożyczkobiorca w każdej chwili może pobrać dowolną kwotę w ramach ustalonego limitu, a także spłacić część długu. Klient sam decyduje, kiedy i ile pieniędzy wybiera oraz kiedy je zwraca. Jeśli ustalimy limit pożyczkowy na przykład na 3000 złotych, a następnie pożyczymy 500 złotych, które po miesiącu oddamy – znowu mamy do dyspozycji 2000 złotych.

Jak skorzystać pozabankowej linii pożyczkowej?

Uruchomienie linii pożyczkowej jest bardzo proste. Wystarczy, że wejdziemy na stronę internetową firmy pozabankowej i wypełniając formularz, złożymy odpowiedni wniosek. Firma oceni następnie nasze możliwości kredytowe, a następnie wyda decyzję. Jeśli ta będzie pozytywna, możemy liczyć na informację na temat wysokości udzielonego kredytu. Wystarczy, że potwierdzimy naszą chęć skorzystania z linii pożyczkowej, a natychmiast uzyskamy dostęp do pieniędzy i będziemy mogli dokonać pierwszej wypłaty. Zdarza się, że firma zastrzega, że pierwsza wypłata może wynosić najwyżej 50% udzielonego limitu.

Odnawialna linia pożyczkowa. Jak wygląda spłata?

Kredyt w ramach linii pożyczkowej przyznawany jest zwykle na czas określony. Najczęściej pożyczkodawca ustala również miesięczne limity, w których musimy dokonać spłaty minimalnej. Ta określona jest w umowie – firma pożyczkowa przypomina nam o niej również pod koniec każdego miesiąca. W każdej chwili możemy również wpłacić na konto kwotę wyższą niż ta, do której zostaliśmy w danym miesiącu zobowiązani, jednocześnie zmniejszając ogólne obciążenie i mając większe środki do wykorzystania w przyszłości. Im większe kwoty wpłacimy wcześniej, tym mniejsza jest również prowizja, a więc ostateczny koszt, który poniesiemy.

Czy możliwa jest zmiana terminu spłaty?

Odnawialna linia pożyczkowa, choć jest przyznawana na określony czas, zwykle umożliwia wydłużenie lub skrócenie tego okresu. Wystarczy, że w dowolnym terminie złożymy stosowny wniosek i wskażemy wybraną datę. Z tego tytułu będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty, lecz zwykłe są one niewielkie – wynoszą od kilku do kilkunastu złotych, w zależności od wybranej firmy pożyczkowej. Pamiętajmy również, że zmiany daty finalnej pozabankowej linii pożyczkowej możemy dokonać wielokrotnie w ramach jednej pożyczki.

Zalety i wady odnawialnej linii pożyczkowej

Pozabankowa linia kredytowa ma swoje plusy i minusy – podobnie jak każde rozwiązanie. Zanim zdecydujemy się na jej otwarcie, warto zastanowić się, czy w naszej sytuacji to dobre wyjście, rozważając za i przeciw. Ułatwiamy to zadanie, prezentując wady i zalety pożyczki pozabankowej.

1) Wady linii pożyczkowej:linia pożyczkowa
– Zanim otworzymy pozabankową linię kredytową, musimy wykazać się pozytywną historią kredytową i wszystkie należności do tej pory spłacać w terminie.
– Musimy pamiętać o comiesięcznej spłacie zadłużenia wraz z odsetkami.

2) Zalety linii pożyczkowej:
– Szybki i łatwy dostęp do pieniędzy – wybraną kwotę możemy wypłacić w każdej chwili, nie jesteśmy zobowiązani wybrać całej kwoty jednocześnie, na starcie.
– Mamy możliwość spłacania długu na bieżąco – zmniejszając tym samym stopień zadłużenia i obniżając prowizję.
– Możliwość dowolnej zmiany terminu spłaty pożyczki w każdej chwili.
– Z linii pożyczkowej możemy korzystać przez długi czas, na przykład przez miesiąc, mając cały czas dostęp do pieniędzy w ramach wyznaczonej kwoty.

Czy linia pożyczkowa się opłaca?

Podsumowując, linia pożyczkowa dobrze sprawdzi się w przypadku osób, które nie potrzebują całości kwoty, którą pożyczają od razu, a zależy im na stałym dostępie do pieniędzy czekających na koncie. Decydując się na otworzenie pozabankowej linii pożyczkowej, musimy jednak wziąć pod uwagę swoje możliwości finansowe i ocenić, czy będzie nas stać na spłatę comiesięcznych rat wraz z prowizją i czy nie narazimy się na problemy finansowe. Zanim podpiszemy umowę z firmą pożyczkową, przeczytajmy ją dokładnie i zastanówmy się, czy będziemy w stanie spełnić podane w niej warunki, to znaczy poradzimy sobie z terminową spłatą zadłużenia. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, możemy otworzyć linię pożyczkową i zacząć korzystanie z udostępnionych nam pieniędzy.

[Głosów: 19   Average: 4.6/5]