netcredit darmowa pożyczka

Wiele osób mając problemy finansowe liczy na to, że w sytuacji w jakiej się znajdują najlepszym sposobem na zdobycie środków będą sprawdzone pożyczki prywatne. Jednak czy takie w ogóle istnieją? Gdzie wziąć pożyczkę, żeby później nie żałować?

Czym są pożyczki prywatne?

Zdarza się, że osoby które dobrze zarabiają, nagle popadają w poważne kłopoty finansowe. Może się tak stać przy nagłej utracie pracy, śmierci bliskiej osoby, po wypadku czy ciężkiej chorobie. Mając problemy trudno jest dostać pożyczkę w banku. Zwłaszcza jeśli są na tyle poważne, że dana osoba ma zadłużenie.

Mając kłopoty finansowe trudno pożyczyć środki nawet od rodziny. Po pierwsze nie zawsze bliscy mają na tyle duże oszczędności, żeby wesprzeć drugą osobę, a po drugie widząc, że ma problemy nie zawsze chcą jej udzielić pożyczki w obawie o kłopoty ze spłatą.

Jednym z popularnych rozwiązań dla osób, które mają niskie zarobki lub negatywną historię kredytową jest zaciągnięcie pożyczki prywatnej. Co to takiego? Pożyczki nazywa się prywatnymi, kiedy udzielają ich prywatni inwestorzy. Najczęściej są to osoby zamożne, które poprzez pożyczkę na wysoki procent mogą osiągnąć wyższy zarobek niż inwestując środki na giełdzie czy wkładając je na lokatę.

Osoby prywatne które udzielają pożyczek nazywa się indywidualnymi inwestorami. Ich oferty można znaleźć na różnych portalach, na giełdach, a także w mediach społecznościowych. Wielu takich inwestorów obiecuje, że udziela pożyczek bez BIK, BIG czy KRD. W zamian często oczekują jednak uiszczenia przedpłaty albo podpisania weksla.

Pożyczek prywatnych udzielają także wybrane firmy pozabankowe. Pośród nich jest Finbo, NetCredit i ViaSMS. Pożyczki pozabankowe częściej nazywa się jednak chwilówkami, co ma związek z tym, że zazwyczaj udzielane są na krótki okres czasu.

smartney

Gdzie najlepiej pożyczyć pieniądze i czy istnieje coś takiego jak pewne pożyczki prywatne? Nie ulega wątpliwości, że zaciągnięcie pożyczki bez względu na to czy od indywidualnego inwestora czy firmy pozabankowej wiąże się z wyższym oprocentowaniem i opłatami dodatkowymi. Czy można liczyć więc na otrzymanie pożyczki na korzystnych warunkach?

Czy można znaleźć sprawdzone pożyczki prywatne?

Wiele osób zastanawia się gdzie znaleźć sprawdzone pożyczki prywatne. Jednak czy coś takiego w ogóle istnieje? Prawda jest taka, że trudno znaleźć uczciwą osobę, która udziela prywatnych pożyczek. Większość tego typu inwestorów chce jedynie dużo zarobić i nic więcej.

Wiele osób oferuje pewne pożyczki prywatne i udziela zobowiązań nawet tym, którzy mają duże zadłużenie. To wydaje się być korzystne dla osób, które mają kłopoty finansowe i którym udzielenia pożyczki odmawiają nawet instytucje pozabankowe. Warto jednak pamiętać, że taka pożyczka może wiązać się z horrendalnym oprocentowaniem, z szeregiem opłat dodatkowych i koniecznością wpłaty zaliczki.

Tak jak już wspomnieliśmy, są też takie osoby, które udzielają pożyczek prywatnych dłużnikom pod warunkiem podpisania weksla. W takim przypadku oferty często mają nieco niższe oprocentowanie, ale w zamian za niższe odsetki pożyczkobiorca ponosi ryzyko, że pożyczkodawca wykorzysta weksel niezgodnie z wcześniejszą umową.

Decydując się na pożyczkę środków od osoby, która oferuje pewne pożyczki prywatne pod weksel koniecznie trzeba sprawdzić, czy dotychczas nikt nie skarżył się na uczciwość danego pożyczkodawcy, a także, czy wraz z wekslem daje do podpisu deklarację wekslową, w której dokładnie opisane są warunki od których zależy prawo do jego spełnienia.

Chcąc znaleźć sprawdzone pożyczki prywatne najlepiej szukać pośród ofert od firm pozabankowych. Dlaczego? Po pierwsze łatwiej jest znaleźć na ich temat opinie i zweryfikować czy dotychczasowi klienci są zadowoleni z tego jak się z nimi obchodzono. Po drugie firmy pozabankowe silnie ze sobą konkurują, przez co często posiadają oferty promocyjne i udzielają pożyczek przy niższym oprocentowaniu lub bez prowizji.

Jeśli chodzi o pożyczki prywatne od firm pozabankowych, warto wspomnieć, że są udzielane na różnych warunkach. Mogą mieć formę chwilówek, które spłaca się w jednej racie (z reguły po 30 dniach), albo formę pożyczek długoterminowych, które spłaca się w wielu ratach przez okres kilku czy też kilkunastu miesięcy.

Na co trzeba zwrócić uwagę?

Tak jak już wspomnieliśmy, decydując się na pożyczkę środków od osoby, która oferuje pewne pożyczki prywatne zabezpieczone wekslem, koniecznie trzeba sprawdzić jak wygląda umowa i przeczytać ją od A do Z. Nawet to co pożyczkodawca zapisał drobnym drukiem.

Skoro mowa o umowie, warto zaznaczyć, że trzeba ją dokładnie przeczytać zawsze, nawet w przypadku, kiedy od danego pożyczkodawcy środki pożycza się już drugi raz. Za każdym razem umowa może wyglądać inaczej, a zawarte w niej warunki mogą różnić się i to w znacznym stopniu.

Na co konkretnie trzeba zwrócić uwagę czytając umowę? Przede wszystkim na wysokość oprocentowania. To głównie od tego ile będą wynosić odsetki zależy to ile środków będzie musiał oddać pożyczkobiorca. Oczywiście im niższe oprocentowanie tym lepiej. Ważną kwestią jest również wysokość prowizji i wszelkich opłat dodatkowych.

Tak zwane koszty pozaodsetkowe mogą sprawić, że nawet przy niskim oprocentowaniu kwota do spłaty będzie dużo wyższa niż kwota pożyczona. Zwłaszcza, w przypadku kiedy pożyczkobiorca ma niską zdolność kredytową i pożyczkodawca będzie chciał się zabezpieczyć dodatkowymi opłatami.

Przeglądając oferty prywatnych pożyczek udzielanych przez firmy pozabankowe można zauważyć RRSO. Co to takiego? To rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która mówi o tym, ile dokładnie w ujęciu procentowym wyniosą koszty pożyczki uwzględniając odsetki i wspomniane koszty pozaodsetkowe.

Chcąc zaciągnąć pożyczkę na jak najkorzystniejszych warunkach mając inne zobowiązania, warto kierować się RRSO, ale trzeba zwracać uwagę także na to, czy dany pożyczkodawca ma dobre opinie i udziela pożyczek osobom o obniżonej zdolności kredytowej.

Są takie firmy pozabankowe, które akceptują negatywne wpisy do historii kredytowej i udzielają zobowiązań nawet tym, którzy posiadają zadłużenie komornicze. Szansa na uzyskanie pożyczki u takiego pożyczkodawcy jest dużo większa niż w banku, co może być rozwiązaniem dla osób, które nie są w stanie uzyskać kredytu, a przy tym nie chcą prosić o pożyczkę bliskich czy też zaciągać pożyczkę od osoby prywatnej.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Sprawdzone pożyczki prywatne – czy istnieją?

finbo