Przedsiębiorcy wiedzą, że prowadzenie firmy wiąże się z wyzwaniami, także finansowymi. Koszty jakie wytwarza firma są duże, dlatego trudno jest zachować płynność finansową, która z kolei pozwoli na konkurencyjność. Jak sobie z tym poradzić? Pomocny na pewno będzie ranking kredytów dla firm.

Ranking ofert finansowania dla firm:

FirmaInformacjeSzczegóły ofertyWymagania 
ing logoPierwsza faktura za 0 zł
Bezpieczeństwo gwarantowane prze ING Bank Śląski
Bez umów i opłat abonamentowych
Pieniądze nawet w 1 dzień
100% online
Nie musisz być klientem ING
Faktoring:
Waluta faktury: PLN
Limity: 250 - 100 000 zł
Finansowanie faktur: 7 – 90 dni
Działalność gospodarcza
(staż minimum 12 miesięcy)
SPRAWDŹ
monevia logoTankuj TANIEJ do 9 gr/l (klik)
Bez badania zdolności kredytowej i obciążeń w BIK
Już od 1 dnia działalności
Do 100% wartości faktury brutto w jeden dzień
Już 50.000 zł limitu na start
Brak opłaty za opóźnienie – aż do 30 dni
Faktoring:
Waluta faktury: PLN, EUR
Limity: 700 - 250 000 zł
Finansowanie faktur: 7 - 90 dni
Firma zarejestrowana w Polsce
Wszystkie formy prawne
Bez minimalnego stażu firmy
SPRAWDŹ
smeo logoSzybki proces – 100% online
Do 500 000 zł DARMOWEGO limitu faktoringowego
Pieniądze na koncie w 15 minut – przelew ekspresowy
Również dla startupów
W przypadku opóźnień kontrahenta - dodatkowe 60 dni
finansowania po terminie (pierwsze 5 dni bez opłat)
Faktoring:
Waluta faktury: PLN, EUR
Limity: 500 - 500 000 zł
Finansowanie faktur: 5 - 90 dni
Działalność gospodarcza
Spółka z o.o.
Spółka jawna
SPRAWDŹ
fineaPieniądze na koncie w ciągu 15 min.
od przesłania dokumentów
Cały proces finansowania przez internet
Tylko jedna stawka prowizyjna za całą usługę
Koszt od 2%, brak ukrytych opłat
W ofercie również: faktoring cichy i odwrotny
Faktoring:
Waluta faktury: PLN, EUR
Limity: 500 - 100 000 zł
Finansowanie faktur: 7 - 90 dni
Firma zarejestrowana w Polsce
Wszystkie formy prawne
Minimalny staż firmy - 6 msc
Minimalny wiek - 21 lat
SPRAWDŹ
fandla logoLimit do 30 tyś. brutto
100% online (sms + klik), wystarczy FV
Brak opłat za umowę ramową,
prowizja tylko od sfinansowanej faktury
Do 100% wartości faktury brutto w 1 dzień
Faktoring:
Waluta faktury: PLN, EUR
Limity: 500 - 100 000 zł
Finansowanie faktur: 14 - 90 dn
Firma zarejestrowana w Polsce
Minimalny staż firmy - 3 miesiące
JDG
Wszystkie spółki posiadające jednoosobową
reprezentację z wyłączeniem komandytowej
SPRAWDŹ

Płynność finansowa to klucz do sukcesu

Niestety utrzymanie płynności finansowej jest trudne, ponieważ klienci i kontrahenci często opóźniają zapłaty, co wiąże się z chwiejnością finansów w firmie. W przypadku kłopotów finansowych przedsiębiorcy zazwyczaj korzystają z kredytów dla firm, często nie wiedząc o wszystkich dostępnych na rynku możliwościach. Z pomocą przychodzi dostępne na naszej stronie zestawienie kredytów i innych rozwiązań finansowych dla firm.

Jak otrzymać kredyt dla firmy?

Kredyty dla przedsiębiorstw są z punktu widzenia banków obarczone dużym ryzykiem, dlatego też te podchodzą do nich z ostrożnością. Najważniejszym punktem jest określenie zdolności kredytowej, dlatego warto, aby przedsiębiorstwo nie posiadało zadłużeń lub miało ich możliwie jak najmniej.

Istotny jest cel finansowania

Bank przed udzieleniem kredytu potrzebuje zabezpieczenia, którym są dotychczasowe wyniki finansowe firmy a także plan na dalszy rozwój. Podczas udzielania kredytu banki chcą przekazać pieniądze firmom, które odpowiednio je wykorzystają przy jak najmniejszym ryzyku. Dlatego też zdolność kredytowa, cel i odpowiednie zabezpieczenie jest niezwykle istotne.

Kredyty dla firm – rodzaje

Podczas prowadzenia firmy ważne jest dopasowanie się do aktualnej sytuacji na rynku i możliwości. Istnieje wiele rodzajów kredytów dla firm, dlatego warto się z nimi zapoznać i wybrać ten, który najbardziej pasuje do obecnej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa.

Odpowiedni wybór kredytu dla firmy pozwoli nie tylko na dostosowanie się do aktualnych potrzeb, ale również pozwoli na płynne działanie firmy, która dzięki temu będzie bardziej konkurencyjna na rynku.

Kredyt inwestycyjny

Istnieją trzy rodzaje kredytu inwestycyjnego i zależą od potrzeb firmy i planowanego wydatku. Pierwszym jest kredyt na wyposażenie, czyli np. meble czy sprzęt. Drugim typem jest kredyt na zakup obiektów przemysłowych, czyli np. hali produkcyjnej. Ostatni to kredyt na restrukturyzację firmy. W celu uzyskania któregokolwiek z nich należy przedstawić biznesplan.

Kredyt obrotowy

Przyznawany jest na finansowanie bieżącej działalności firmy. Kredyt obrotowy pozwala na zwiększenie płynności finansowej przedsiębiorstwa, dzięki regulowaniu bieżących zobowiązań. Kredyty obrotowe są najczęściej udzielane na okres krótszy niż rok.

Kredyt w rachunku bieżącym

Jest to pewnego rodzaju debet, którego wysokość ustalona jest w umowie banku z klientem. Kredyt przydzielany jest na rok, a spłata następuje automatycznie.

Linia kredytowa

Przypomina kredyt w rachunku bieżącym, ale jest prowadzona na oddzielnym koncie. Przedsiębiorca otrzymuje od banku pieniądze, które w każdej chwili może wypłacić. Aby zmniejszyć zadłużenie musi je ponownie wpłacić.

Faktoring

Faktoring jest alternatywą dla kredytu. Wystawiając fakturę długoterminową przedsiębiorca nie otrzyma zapłaty od razu, a na pieniądze musi czekać często nawet wiele miesięcy. Banki i firmy faktoringowe oferują zapłatę za fakturę już w kilka dni, dzięki czemu płynność finansowa firmy zostanie zachowana.

Wybierając faktoring pełny przedsiębiorca nie musi martwić się o odzyskanie pieniędzy, ponieważ tym zajmie się faktor. Firma może skorzystać też z faktoringu mieszanego i niepełnego.

Przydatny jest ranking kredytów dla firm

W Internecie łatwo znaleźć wiele ofert kredytowych dla firm. Warto zestawić je ze sobą i porównać. Ranking kredytów dla firm dostępny na naszej stronie to zestawienie wielu możliwości. Analizując go w łatwy sposób można wybrać najlepszą dostępną ofertę. W celu uzyskania kredytu warto też udać się do kilku banków, aby zapoznać się z ofertą spersonalizowaną. Finansowanie oferują też instytucje pozabankowe.

Rodzaje ofert pozabankowych

Firmy pozabankowe ciągle walczą o klientów, dlatego też zwiększają swoją ofertę i proponują usługi również dla przedsiębiorstw. Wybór finansowania należy jednak od przedsiębiorcy, który powinien dokładnie zapoznać się z poszczególnymi ofertami i wybrać tę odpowiednią.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości

W większości przypadków pożyczkodawca chętnie udzieli pożyczki dla firmy, kiedy jej zabezpieczeniem będzie nieruchomość. Jest to dobry sposób na otrzymanie pożyczki, kiedy zdolność kredytowa jest niska. Wiąże się to ze zwiększonym ryzykiem, dlatego przedsiębiorca obowiązkowo musi przeanalizować warunki oferty.

Kredyt gotówkowy dla firm

Właściwie powinien być nazywany pożyczką na raty. W porównaniu z kredytem gotówkowym oferowanym przez banki o wiele łatwiej go otrzymać. Zaletą zaciągnięcia finansowania w firmie pozabankowej jest też krótki czas oczekiwania na gotówkę.

Szybki kredyt dla firm

Również powinien być nazywany pożyczką. Znany jest także jako chwilówka. Pozwala na szybkie opłacenie rachunków i zaspokojenie innych wydatków. Aby otrzymać finansowanie tego typu trzeba wypełnić wniosek na stronie internetowej. W tym przypadku z reguły nie są wymagane oświadczenia o majątku oraz dokumenty z ZUS.

Ranking kredytów dla firm – jak wybrać odpowiednią ofertę?

To jaki kredyt dla firm jest najlepszy zależy od rodzaju przedsiębiorstwa, a także od sytuacji i potrzeb finansowych. Zanim podjęta zostanie decyzja o zaciągnięciu zobowiązania, warto zapoznać się z wieloma ofertami dostępnymi na stronach internetowych banków i firm pozabankowych.

Właściwym krokiem jest skontaktowanie się z doradcą, który przedstawi dokładne warunki finansowania. Jakie oferty warto rozważyć szukając kredytu?

Kredyt dla mikrofirm od Alior Banku

Alior Bank cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Bank udziela finansowania nawet najmniejszym firmom, ale wymaga okazania zeznania podatkowego za minimum 10 miesięcy działalności. Zaletą oferty jest możliwość uzyskania decyzji kredytowej już w 20 minut. Aby ta była pozytywna, przedsiębiorca musi posiadać zdolność kredytową.

Kredyt dla firm od Nest Banku

Nest Bank pozwala z kolei na dopasowaną ratę, dzięki długiemu okresowi kredytowania. Atutem oferty jest także zmiana daty płatności rat oraz obniżenie wysokości raty na określony czas. Ważny element to niskie oprocentowanie. Warto na nie zwracać uwagę bez względu na rodzaj finansowania. Co istotne, aby uzyskać kredyt w Nest Banku wystarczy PIT, KPiR lub wyciąg z konta.

Ranking kredytów dla firm – na co zwrócić uwagę?

Wybierając kredyt należy znaleźć ofertę dopasowaną do sytuacji firmy. Ważnym aspektem podczas wyboru kredytu są związane z nim koszty.

Opłata za rozpatrzenie wniosku, prowizja za udzielenie, prowizja za wcześniejszą spłatę, opłaty związane z administrowaniem kredytowym i opłata za prowadzenie rachunku bankowego to najczęściej spotykane koszty kredytu dla firm. Co istotne, kosztem kredytu z punktu widzenia księgowego nie jest pożyczony kapitał, a odsetki i opłaty.

Prowizja

Prowizja to opłata, jaką bank pobiera za udzielenie kredytu. Wysokość prowizji zależy od kwoty kredytu i jest opłatą jednorazową. Warto szukać ofert, w których jest jak najmniejsza.

Oprocentowanie

Na oprocentowanie składają się: marża banku i zmienna stawka. W zależności od zdolności kredytowej firmy, bank ustala wysokość oprocentowania, która obowiązuje przez cały okres kredytowania. Stawka zmienna zależy z kolei od stóp procentowych nałożonych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Cel kredytu

Przed rozpoczęciem poszukiwań najlepszej oferty warto przeanalizować między innymi: cel kredytu, ilość potrzebnych pieniędzy, zdolność finansową firmy, maksymalny okres kredytowania i formę zabezpieczeń.

Dokładne określenie oczekiwań firmy pozwoli wybrać najkorzystniejszą formę finansowania. Jeśli chodzi o kredyty dla firm, najlepsze to te, które mają niskie RRSO, nie mają kosztów dodatkowych, nie wymagają zabezpieczeń, mają długi okres kredytowania i nie wymagają spełnienia dodatkowych warunków.

Najczęściej banki oferują coś za coś. Dlatego też za niskim oprocentowaniem może kryć się wysoka prowizja.

[Głosów: 0   Average: 0/5]