netcredit darmowa pożyczka

Jeśli nie mamy zdolności kredytowej, trudno będzie nam uzyskać kredyt w banku. W takiej sytuacji, jeśli będziemy potrzebować środków, będziemy zmuszeni szukać pomocy gdzieś indziej. Rozwiązaniem dla osób, które nie mogą zaciągnąć kredytu bankowego, są pożyczki od osób prywatnych.

Na jakiej zasadzie działają pożyczki od osób prywatnych?

Kiedy wyskoczy nam nagły wydatek, a nie mamy odłożonych pieniędzy, musimy sięgnąć po pomoc z zewnątrz. Możemy zdecydować się na zaciągnięcie kredytu, albo pożyczki. Kredytów udzielają banki, natomiast pożyczek mogą udzielać również instytucje pozabankowe i osoby prywatne. Mowa przede wszystkim o firmach pożyczkowych i parabankach.

Każdy bank przed udzieleniem kredytu dokładnie bada zdolność kredytową wnioskodawcy. Analizuje nie tylko wysokość i źródło dochodów, ale także wielkość gospodarstwa domowego czy ilość i wysokość posiadanych już zobowiązań. Jeśli kredytodawca uzna, że mamy zbyt niskie dochody, albo zbyt wiele innych pożyczek, może odmówić nam udzielenia kredytu.

Kiedy bank odrzuci nasz wniosek, możemy wnioskować o udzielenie środków w innym banku. Jeśli ten również uzna, że nie posiadamy zdolności kredytowej, kolejną możliwością jest zaciągnięcie pożyczki w firmie pożyczkowej.

Wiele osób przy odmowie udzielenia kredytu decyduje się na zaciągnięcie pożyczki od osoby prywatnej. Mamy tutaj na myśli nie tylko znajomych i bliskich, ale także osoby obce. Pożyczki od osób prywatnych to pożyczki, których często udzielają prywatni inwestorzy. Naliczając odsetki osiągają zysk, który często jest wyższy niż w przypadku inwestycji na giełdzie i innych rynkach.

Pożyczki od osób prywatnych na procent są możliwe do uzyskania nawet w przypadku, kiedy wnioskodawcy posiadają negatywną historię kredytową i widnieją w bazach dłużników. To sprawia, że cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, które mają problemy finansowe i wpadły w spiralę zadłużenia.

smartney

Tak naprawdę jedynymi warunkami, jakie musimy spełniać jeśli interesuje nas pożyczka od osoby prywatnej jest pełnoletniość oraz posiadanie zdolności do czynności prawnych. Warto zwrócić uwagę na to, że żeby zaciągnąć zobowiązanie musimy posiadać też aktualny dowód osobisty.

Pożyczki od osób prywatnych na procent to rozwiązanie, które nie wymaga okazywania zaświadczenia o dochodach, ani ustanawiania dodatkowego zabezpieczenia. Są jednak pożyczkodawcy, którzy tego wymagają. To na jakich warunkach możemy zaciągnąć pożyczkę zależy od wybranej oferty.

Gdzie można znaleźć oferty i czy warto się zdecydować?

Pożyczki od osób prywatnych to rozwiązanie, na jakie decydują się najczęściej osoby, które nie mogą liczyć na uzyskanie kredytu bankowego. Gdzie można znaleźć oferty? Prywatni inwestorzy najczęściej ogłaszają się w sieci.

Oferty pożyczek od osób prywatnych na procent można spotkać m.in. na portalach społecznościowych. Tam też wielu inwestorów umieszcza ogłoszenia, w których zachęcają do zaciągnięcia zobowiązania niskim oprocentowaniem, brakiem konieczności okazywania zaświadczenia o dochodach czy też szybką możliwością uzyskania środków.

Inwestorzy, którzy oferują pożyczki od osób prywatnych często ogłaszają się również na giełdach pożyczek prywatnych. Są to portale internetowe, stworzone z myślą o ułatwieniu znalezienia pożyczkodawcy lub pożyczkobiorcy. Ci również mogą się tam ogłaszać, co jednak jest spotykane znacznie rzadziej.

Przeglądając oferty pożyczkodawców możemy zauważyć, że ci często formułują ogłoszenia w sposób bardzo zachęcający. Niestety zdarza się, że warunki na jakich udzielają pożyczek nie są wcale tak korzystne, jak mogłoby się wydawać. Pożyczki prywatne charakteryzują się bardzo wysokim oprocentowaniem i jeszcze wyższymi odsetkami na wypadek braku terminowej spłaty. Podsumowując, miejscami gdzie najczęściej ogłaszają się pożyczkodawcy są:

  • portale społecznościowe,
  • giełdy pożyczek prywatnych.

Ze względu na warunki, na jakich są udzielane, pożyczka od osoby prywatnej powinna być ostatecznością. Jeśli mamy możliwość uzyskania środków skądś indziej, warto to rozważyć. Najlepiej poprosić o pomoc kogoś bliskiego, albo pracodawcę. Ci często udzielają pożyczek nieoprocentowanych, które odciągają regularnie od wynagrodzenia.

Ponieważ prywatni inwestorzy udzielają pożyczek nawet tym osobom, które nie mają zdolności kredytowej, nakładają wysokie oprocentowanie. W ten sposób rekompensują sobie wysokie ryzyko. Często odsetki są tak wysokie, że przekraczają wartość pożyczki. Tak wysokiego oprocentowania nie nakładają nawet firmy pożyczkowe, więc jeśli mamy możliwość zaciągnięcia pożyczki w takim miejscu, warto pomyśleć, czy nie będzie to bardziej korzystne.

Jakie są alternatywy?

Tak jak już wspomnieliśmy, pożyczka od osoby prywatnej będzie wiązać się z bardzo wysokim oprocentowaniem. To sprawia, że jeśli nie musimy jej brać, lepiej tego nie robić. Dużo lepszym rozwiązaniem jest poproszenie o pomoc bliskich, a nawet zaciągnięcie pożyczki w firmie pożyczkowej.

Instytucje pozabankowe również udzielają zobowiązań na wysoki procent, natomiast wcześniej informują pożyczkobiorców o wszystkich warunkach. W przypadku pożyczek prywatnych nie zawsze tak jest. W umowach często są kruczki, których nie każdy jest w stanie wyłapać. Poza tym zaciągając pożyczkę prywatną łatwo trafić na nieuczciwego pożyczkodawcę, który później będzie wymagał spłaty wyższego kapitału, niż było to założone.

Wiele osób ma przykre doświadczenia również z firmami pożyczkowymi. Decydując się na zaciągnięcie pożyczki w instytucji pozabankowej dużo łatwiej jest znaleźć takiego pożyczkodawcę, który będzie w pełni uczciwy. Można kierować się chociażby opiniami dotychczasowych klientów.

Jeśli chcemy zaciągnąć pożyczkę pozabankową, możemy tez sprawdzić, czy dany pożyczkodawca nie znajduje się na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. W przypadku pożyczek prywatnych takiej możliwości nie mamy, co sprawia, że dużo trudniej będzie nam wyłapać, który pożyczkodawca jest uczciwy, a który nie.

Jeśli mamy taką możliwość, zapytajmy o pożyczkę pracodawcę. Tak jak już wspomnieliśmy, ci często udzielają pracownikom pożyczek nieoprocentowanych, co jest bardzo korzystne. Na koniec warto też wspomnieć, że bez względu na to na jaki rodzaj zobowiązania się zdecydujemy, powinniśmy zadbać o to, żeby podpisać umowę, która jest dobrze skonstruowana. Muszą być w niej zawarte wszystkie warunki wraz z wysokością oprocentowania, opłat dodatkowych, odsetek karnych i terminem spłaty.

finbo