Okazuje się, że wcale nie trzeba posiadać konta bankowego, aby móc wypłacić pożyczone pieniądze. Możliwe jest bowiem zaciągnięcie pożyczki i odebranie pieniędzy na poczcie, realizując czek GIRO. Jest to świetna alternatywa dla osób starszych oraz tych niemogących czy też niechcących podać firmie pożyczkowej swojego numeru bankowego. Czym zatem tak naprawdę jest czek GIRO i jak działa pożyczka z wypłatą na poczcie?

Pożyczka z odbiorem na poczcie

SuperGrosz - GIRO - odbierz gotówkę na poczcieNajczęściej w celu zaciągnięcia pożyczki koniecznym wymogiem jest posiadanie konta bankowego, z którego wykonywany jest przelew weryfikacyjny na konto pożyczkodawcy. Chodzi tutaj o potwierdzenie danych personalnych klienta, a przelew zwykle opiewa na symboliczną złotówkę. Okazuje się jednak, że nie jest to zawsze konieczne do potwierdzenia tożsamości pożyczkobiorcy. Zdarza się tak, że pożyczkobiorca nie posiada konta bankowego czy też po prostu nie chce go podać firmie pożyczkowej. Warto od razu zaznaczyć, że każdy pożyczkobiorca ma prawo do niedzielenia się swoimi informacjami bankowymi. Można wówczas odebrać pożyczkę w dowolnej placówce Poczty Polskiej. Osoby korzystające z tego rozwiązania otrzymują od swojego pożyczkodawcy wiadomość tekstową z danymi do płatności GIRO. Dzięki odbiorowi gotówki w postaci czeku GIRO można samodzielnie odebrać pożyczone pieniądze w danej placówce bezpośrednio do ręki.

Jedną z takich firm oferujących weryfikację tożsamości i wypłatę pożyczki za pomocą czeku GIRO jest SuperGrosz

Czym tak w ogóle jest czek GIRO?

Czek GIRO jest dokumentem wystawianym przez firmę pożyczkową i kierowanym do danego banku w celu wypłacenia pieniędzy konkretnemu pożyczkobiorcy. Taką usługę oferuje Bank Pocztowy oraz Poczta Polska. Dokument GIRO dostarczany jest wraz z umową kurierem i należy udać się z nim do placówki poczty czy do banku pocztowego w celu wypłacenia pieniędzy. Konieczne oczywiście jest okazanie się dowodem osobistym. Wystarczy wypełnić stosowny formularz online i zgłosić się na pocztę po odbiór swoich pieniędzy. Należy pamiętać o tym, że czek GIRO ważny jest tylko przez siedem dni od daty jego odbioru przez pożyczkobiorcę. Dzięki realizacji czeku GIRO możliwe staje się otrzymanie pieniędzy z pożyczki bezpośrednio do ręki i oto bez konieczności zakładania jakiegokolwiek konta w banku. Decydując się na taką formę odbioru pożyczonej kwoty, nie trzeba przejmować się żadnymi dodatkowymi opłatami. Jest to świetna opcja dla osób potrzebujących gotówki w formie fizycznej, chcących uniknąć kosztów przelewu bankowego, niemających własnego kotna w banku i opłacających swoje rachunki na poczcie oraz dla osób chcących uniknąć rejestrowania transakcji na swoim osobistym koncie bankowym.

[Głosów:2    Średnia:4/5]
Pożyczka z wypłatą na poczcie. Jak działa oraz czym jest czek GIRO?