Ubiegając się o kredyt lub pożyczkę, ma się trzy możliwości. Można to zrobić online (jeśli oferta banku zakłada taki wariant) lub osobiście odwiedzić bank/pożyczkodawcę. Jest jeszcze trzecia, alternatywna opcja – skorzystanie z usług jakie oferuje pośrednictwo kredytowe. Dobry pośrednik ma zwykle możliwość zaproponowania kilku lub nawet kilkunastu ofert kredytów lub pożyczek, ze sprawdzonych banków i firm pożyczkowych. Czy kredyt z pośrednikiem jest łatwiejszy do uzyskania?

Sprawdź także nasz ranking najlepszych kredytów gotówkowych:

FirmaInformacjeSzczegóły ofertyRRSOWymagania 
bancovo logo100% online
Wstępna decyzja przez telefon
Kredyty oraz pożyczki na dowolny cel
Limity: 500 - 200 000 zł
Okres spłaty: 2 msc - 10 lat
9,59%Wiek: 18 - 80 lat
Stałe miesięczne dochody min. 500 zł
SPRAWDŹ
smartney logo100% online
Bez dokumentów
Niskie %, wysokie kwoty
Limity: 3 000 - 60 000 zł
Okres spłaty: 24 - 60 msc
16,37%Wiek: 25 - 70 lat
Stałe miesięczne dochody
SPRAWDŹ
santander bankSzybka decyzja kredytowa –
wypłata gotówki nawet w 1 dzień
Minimum formalności
Wakacje kredytowe
Limity: do 300 000 zł
Okres spłaty: do 120 msc
11,87%Wiek: 28 - 80 lat
Stałe miesięczne dochody min. 2500 zł
SPRAWDŹ
alior bankPożyczka na selfie
Bezpieczna i prosta identyfikacja tożsamości aparatem w telefonie
Zdalne zawarcie umowy
Dla nowych i obecnych klientów
Limity: 500 - 150 000 zł
Okres spłaty: 3 - 120 msc
17,81%Wiek: 18 - 80 lat
Stałe miesięczne dochody min. 500 zł
SPRAWDŹ
santanderconsumerMistrzowski Kredyt Gotówkowy
Oferta dla nowych klientów
Limity: 6 000 - 35 000 zł
Okres spłaty: do 60 msc
10,36%Wiek: 18 - 80 lat
Stałe miesięczne dochody min. 2500 zł
Min. 5 msc historii kredytowej w BIK
SPRAWDŹ
alior bankPożyczka z Mikrokosztami
Za każdy pożyczony 1000 zł średnio 6 złotych miesięcznie
Środki nawet w 1 dzień
Bez poręczycieli i zabezpieczeń
Możliwość konsolidacji kredytów
Limity: 500 - 136 000 zł
Okres spłaty: 24 - 60 msc
13,19%Wiek: 18 - 80 lat
Stałe miesięczne dochody min. 500 zł
SPRAWDŹ
santander bankProwizja 0% w promocji
Wypłata gotówki nawet w 1 dzień
Minimum formalności
Wakacje kredytowe
Limity: do 30 000 zł
Okres spłaty: do 120 msc
8,12%Wiek: 28 - 80 lat
Stałe miesięczne dochody min. 2500 zł
SPRAWDŹ

Co to jest pośrednictwo kredytowe?

Pośrednik kredytowy jest osobą, która pośredniczy w finalizacji i załatwianiu spraw między wnioskodawcą a bankiem. Co więcej, dzięki dostępowi do wielu ofert jest w stanie dopasować dla swojego klienta tę najlepszą, najbardziej odpowiadającą jego potrzebom. Tak naprawdę niewiele osób jest dobrze przygotowanych do przeprowadzenia samodzielnej analizy ofert i nie ma wiedzy i umiejętności aby znaleźć właściwego kredytodawcę. Dzięki pośrednikom kredytowym można łatwiej obiegać się o kredyt lub pożyczkę, oszczędzając czas i stres związany ze składaniem kolejnych wizyt w oddziałach banków.

Pośrednictwo kredytowe jest obecnie bardzo popularne i budzi coraz większe zainteresowanie wśród osób poważnie zainteresowanych kredytem. Wraz z powiększającą się ofertą banków i kierowaniu do potencjalnych klientów naprawdę wielu, rozmaitych rozwiązań finansowych – funkcja jaką pełni pośrednictwo finansowe, staje się coraz bardziej potrzebna.

Prosty proces wnioskowania o kredyt

Proces ubiegania się o kredyt u pośrednika jest prostszy. Wszystko, co trzeba zrobić, to wypełnić wniosek (stacjonarnie lub online), w którym podaje się szczegóły dotyczące sytuacji materialnej, przeszłości kredytowej i zarobków. Z uwagi na fakt, że są to informacje wrażliwe – dobrze jest odwiedzić pośrednika kredytowego, który wzbudza zaufanie i może poszczycić się dobrymi opiniami. Aby sprawdzić, który bank może zaoferować najlepsza ofertę, pośrednik dopasowuje otrzymane informacje do wymagań każdego z rozpatrywanych banków. Po analizie i doborze najlepszej oferty – wniosek jest wysyłany do banku i jeśli zostanie zaakceptowany – środki trafia na konto kredytobiorcy.

Jeśli podczas analizy wniosku, bank zażąda dostarczenia kolejnych dokumentówpośrednik pomoże w ich uzyskaniu lub jeśli okaże się to niemożliwe, podejmie w imieniu swojego klienta negocjacje z bankiem. Rola pośrednika zwykle kończy się jednak z udzieleniem kredytu. Obsługa klienta po wypłacie kredytu (tzw. posprzedażowa) jest już zadaniem banku, który udzielił kredytu.

Najlepsze warunki u pośrednika?

Jedną z głównych zalet korzystania z pośredników kredytowych jest to, że mogą pomóc znaleźć najlepsze warunki i wysokość kredytu. Jedyny problem polega na tym, że nie można z całą pewnością stwierdzić, że otrzymuje się  najlepszą ofertę. Pośrednicy kredytowi mają bazę danych prawie wszystkich banków i powinni dążyć do uzyskania najlepszych rozwiązań dla potrzeb swoich klientów. Co więcej, jeśli bank odrzuci wniosek, pośrednik kredytowy z pewnością będzie miał jeszcze kilka alternatywnych opcji.

Niezależnie od tego, czy potrzebuje się  finansowania działalności gospodarczej, czy też dobrego kredytu hipotecznego, pośrednictwo kredytowe znacznie ułatwia każdy kontakt z bankiem. Z uwagi na codzienny kontakt z wieloma sytuacjami finansowymi swoich klientów, pośrednicy ​​są świetnie przygotowani do radzenia sobie z wszelkiego rodzaju trudnościami, które można napotkać podczas analizy wniosku. Pośrednictwo kredytowe jest zwykle bezpłatne.

Pośrednicy pobierają tylko niewielką prowizję za swoje usługi – otrzymują ją zwykle nie od klienta, ale bezpośrednio od banku. To rozwiązanie jest atrakcyjne dla osób, które korzystają z usług brokerów, ale rodzi również pewne wątpliwości co do obiektywizmu pośrednika. Na szczęście, wysokość prowizji, które są oferowane pośrednikom są obecnie bardzo zbliżone, dzięki czemu jest wysokie prawdopodobieństwo,  że pośrednik wybierze faktycznie najlepsza opcję dla klienta.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Pośrednictwo kredytowe – czy warto korzystać z pośrednika?