Zaciągnięcie kilku kredytów powoduje, że po podsumowaniu, miesięczne raty mogą okazać się zbyt wysokie. Ciężarem dla przedsiębiorcy jest także konieczność zapamiętania kiedy należy je spłacać. Czy istnieje sposób na połączenie kilku zobowiązań w jedno? Rozwiązaniem są kredyty konsolidacyjne dla firm.

Czym są kredyty konsolidacyjne dla firm?

Kredyty konsolidacyjne to produkty bankowe, które pomagają firmom w obniżeniu sumy miesięcznych rat kredytowych. Połączenie kilku zobowiązań w jedno pozwala nie tylko na oszczędność czasu, ale przede wszystkim na zmniejszenie raty.

Gdzie jest haczyk?

Zaciągając kredyt konsolidacyjny, klient banku może liczyć na mniejszą miesięczną ratę, jednak czas spłaty zostaje wydłużony. Co to oznacza w praktyce? Koszty takiego kredytu stają się większe.

Komu dedykowane są kredyty konsolidacyjne dla firm?

Kredyty konsolidacyjna dla firm to odpowiednie rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie radzą sobie ze spłacaniem długów. Ten typ finansowania niesie za sobą wyższe koszty, jednak pozwala obniżyć wysokość miesięcznej raty, co dla dłużnika jest najważniejsze.

Jak otrzymać finansowanie?

Konsolidacja kredytów firmowych wymaga posiadania zdolności kredytowej. Pomimo tego, że przy zaciąganiu poprzednich zobowiązań kredytobiorca musiał być wiarygodny, banki badają jego zdolność kredytową ponownie.

Zaświadczenia

Banki udzielając kredytu nie chcą ryzykować. W związku z tym wymagają od przedsiębiorcy okazania zaświadczenia o stanie finansowym, obecnych zadłużeniach oraz dokumenty, które pozwolą na weryfikację osiąganych dochodów.

Brak zdolności kredytowej

Brak zdolności kredytowej to jeden z głównych powodów odmowy udzielenia kredytu. Na wypadek kłopotów finansowych jest jeszcze inne wyjście z sytuacji niż zaciąganie kolejnego zobowiązania. Mowa tutaj o wniosku o wakacje kredytowe lub karencji w spłacie kredytu. Decyzja co do ich udzielenia należy jednak do banku.

Kredyty konsolidacyjne dla firm – najlepsze oferty

Kredyty konsolidacyjne dla firm również w aspekcie najlepszych ofert przypominają zwykłe kredyty. Głównym kryterium przy wyborze kredytu konsolidacyjnego dla firmy powinno być oprocentowanie, ponieważ od tego głównie zależy jego koszt. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na RRSO, które jest rzeczywistym kosztem kredytu.

Niskie raty, dłuższy okres spłaty

Niskie raty to niższa suma jaką miesięcznie kredytobiorca musi oddawać do banku. Ma to jednak pewne konsekwencje. Konsolidacja kredytów firmowych wiąże się z wydłużeniem okresu spłaty, a co za tym idzie ze zwiększeniem kosztów finansowania.

Konkurencyjność

Przy wyborze kredytu konsolidacyjnego warto porównać oferty kilku kredytodawców. W tym przypadku należy skorzystać z porównywarki kredytów lub rankingów. W celu zapoznania się z ofertą konkretnego kredytodawcy warto zdecydować się na bezpośredni kontakt z przedstawicielem banku, który dopasuje warunki kredytu do sytuacji finansowej klienta.

Jak działają kredyty konsolidacyjne dla firm?

Mechanizm działania kredytów konsolidacyjnych jest niezwykle prosty. Bank w ramach udzielenia finansowania spłaca zaciągnięte przez klienta, dzięki czemu do spłacenia pozostaje mu tylko jedna rata miesięczkie. Warto zaznaczyć, że to bank zajmuje się spłatą wcześniejszych kredytów, a co za tym idzie nie przekazuje pieniędzy bezpośrednio do klienta. Chociaż, wybierając kredyt konsolidacyjny dla firm, przedsiębiorca może otrzymać dodatkowe środki na inny cel.

Jakie zalety mają kredyty konsolidacyjne dla firm?

Największą zaletą kredytu konsolidacyjnego jest połączenie kilku rat w jedną, niższą. Niekiedy to właśnie suma wszystkich rat powoduje trudności w opłacaniu zobowiązań na czas. W takim przypadku konsolidacja wpłynie na poprawę miesięcznego budżetu firmy i płynność finansową.

Dodatkowa gotówka

Ogromną zaletą kredytu konsolidacyjnego jest to, że klient może dzięki niemu spłacić inne zobowiązania a także otrzymać dodatkową gotówkę. Uzyskanie kolejnych środków to szansa na ustabilizowanie finansów firmy.

Jeden kredyt, jedna rata

Kredyty konsolidacyjne dla firm to niewątpliwie szansa na zmniejszenie miesięcznych kosztów i ilości rat do spłaty, dzięki czemu sytuacja finansowa przedsiębiorstwa ulega poprawie. Warto pamiętać, że jest droższy, ale okazuje się pomocny dla osób, które przestały kontrolować zaciągnięte kredyty.

Jakie konsolidacja kredytów firmowych ma wady?

Jedna, mniejsza rata ma pewne wady. Należą do nich przede wszystkim zwiększone koszty. Biorąc kredyt konsolidacyjny klient jest zobowiązany do zapłacenia prowizji i związanych z nim kosztów.

Większa suma odsetek

Wydłużony czas spłaty i mniejsza rata niosą za sobą także większe koszty ze względu na oprocentowanie. W związku z tym kredyt konsolidacyjny dla firm mimo mniejszej raty kosztuje więcej.

Sposób na uniknięcie spirali zadłużenia

Spłacanie jednego zobowiązania ze środków pozyskanych poprzez zaciągnięcie drugiego wiąże się z dużym ryzykiem. Chyba, że mowa o kredycie konsolidacyjnym. Finansowanie tego typu to pierwszy krok w stronę niezależności finansowej.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Kredyty konsolidacyjne dla firm – jak działają? Warunki
Tagi: