bancovo

Kiedy chcemy kupić nowy samochód, albo wykonać w domu gruntowny remont, niezbędna jest duża gotówka. W przypadku, kiedy nie mamy zbyt wielu oszczędności, konieczna może okazać się pożyczka. Gdzie można otrzymać kredyt na 90000 zł i ile przy tak dużym zobowiązaniu będzie wynosić miesięczna rata?

Gdzie można otrzymać kredyt 90000 zł?

Zdarza się, że potrzebujemy nagle dużej gotówki. Nie każdy z nas ma na tyle duże zarobki, żeby być w stanie odkładać duże sumy, a to sprawia, że większy wydatek wiąże się z koniecznością zaciągnięcia pożyczki. Kiedy w grę wchodzi pożyczka na 90000 zł, trudno będzie liczyć na pomoc bliskich. Niewiele z nas ma w rodzinie osoby, które byłyby w stanie pożyczyć nawet najbliższej osobie tak dużą kwotę. Poza tym, nie każdy chce o to prosić.

Jeśli z jakiegoś powodu wolimy nie angażować w nasze wydatki bliskich, jedynym rozwiązaniem jest kredyt albo pożyczka. Zobowiązanie najlepiej zaciągnąć w banku. Kredyt na 90 tyś złotych będzie wiązał się z długim okresem spłaty, dlatego też warto skorzystać z oferty na preferencyjnych warunkach.

Banki udzielają zobowiązań z o wiele niższym oprocentowaniem niż firmy pozabankowe, dlatego też kredyt na 90 tyś będzie wiązał się z o wiele niższą sumą odsetek aniżeli pożyczka. Jeśli myśleliśmy o tym, żeby skorzystać z oferty parabanku, powinniśmy pamiętać nie tylko o wyższym oprocentowaniu, ale i niższych udzielanych kwotach. Instytucje pozabankowe z reguły oferują niewielkie pożyczki, dlatego też pożyczka na 90000 zł może okazać się zbyt wysoka.

Co w przypadku, kiedy obawiamy się, że kredyt gotówkowy 90 tyś będzie dla nas nie do osiągnięcia ze względu na niską zdolność kredytową? Rozwiązaniem może być pożyczka na 90 tyś od osoby prywatnej. Oferty tego typu można znaleźć na giełdzie pożyczek prywatnych. Decydując się na zaciągnięcie takiego zobowiązania trzeba jednak mieć pewność co do tego, że będziemy w stanie je spłacić.

Osoby prywatne, podobnie jak instytucje pozabankowe, udzielają pożyczek na bardzo wysoki procent. Co więcej, w przypadku opóźnienia w spłacie naliczają horrendalne odsetki. Prywatna pożyczka na 90 tyś powinna być ostatecznością. Dużo lepszym rozwiązaniem jest to, żebyśmy zawczasu dbali o swoją zdolność kredytową, tak żeby w przypadku konieczności wzięcia kredytu, bez problemu go otrzymali.

smartney

Kredyt 90 tysięcy – jaka rata będzie wygodna do spłaty?

Decydując się na zaciągnięcie jakiegokolwiek zobowiązania musimy zadbać o to, żeby raty nie były zbyt wysokie. W przeciwnym razie możemy wpaść w poważne kłopoty finansowe. Nawet banki w przypadku opóźnienia w spłacie naliczają stosunkowo wysokie odsetki. Poza tym mogą pobierać opłaty związane z wysyłaniem monitów.

Musimy pamiętać też o tym, że nieterminowa spłata zobowiązań wiąże się z negatywnymi wpisami do historii kredytowej, co może utrudnić zaciągnięcie pożyczki w przyszłości. Może zdarzyć się sytuacja, że będziemy zmuszeni zaciągnąć kredyt 90 tysięcy. Jaka rata będzie wtedy wygodna do spłaty? Tak naprawdę im niższa tym lepiej.

Kiedy bierzemy kredyt gotówkowy 90 tys, wysokość raty zależy od tego ile wynosi oprocentowanie, a także na jak długi okres rozłożona jest spłata. Jeśli zdecydujemy się rozłożyć ją na większą ilość rat, wysokość jednej raty będzie niższa. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że dłuższy okres spłaty wiąże się z dłuższym okresem naliczania odsetek.

W przypadku, kiedy bank udziela kredytu gotówkowego na 90 tys. złotych przy RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania w wysokości 8,79%, z okresem spłaty 60 miesięcy, kwota do spłaty wynosi około 110 700 zł, a miesięczna rata około 1 840 zł.

W przypadku, kiedy bank udziela kredytu gotówkowego na taką samą kwotę, ale na dłuższy okres, może naliczać niższe RRSO. Kwota do spłaty mimo to będzie wyższa. Przykładowo przy kwocie zobowiązania 90 tys. złotych, RRSO 7,55% i okresie spłaty 120 miesięcy, kwota do spłaty będzie wynosić około 127 1000 zł, a miesięczna rata około 1 060 zł.

Jakie warunki musi spełniać kredytobiorca?

Tak jak już wspomnieliśmy, żeby otrzymać kredyt w banku trzeba posiadać zdolność kredytową. W przeciwnym razie kredytodawca może odmówić nam udzielenia zobowiązania, albo zaproponować, że udzieli niższej kwoty.

Wiele osób myśli, że na zdolność kredytową wpływa jedynie wysokość dochodów. Są jednak w błędzie. Chociaż wysokość dochodów rzeczywiście jest bardzo istotna, oprócz niej na to, czy posiadamy zdolność kredytową wpływa też wiele innych czynników. To m.in. wielkość gospodarstwa domowego i wysokość dotychczasowych zobowiązań.

Co wpływa na zdolność kredytową?

  • Wysokość dochodów,
  • regularność dochodów i rodzaj umowy,
  • liczba osób na utrzymaniu,
  • wysokość dochodów współmałżonka,
  • ilość zobowiązań,
  • kwota zobowiązań,
  • historia kredytowa.

Jak widać, na zdolność kredytową wpływa wiele czynników. Co więcej, nie wszystkie z nich wiążą się obecną sytuacją finansową. Ogromny wpływ na to, czy bank będzie chciał udzielić nam zobowiązania ma historia kredytowa. Co to takiego?

Historia kredytowa to informacje na temat jego jakie dotychczas mieliśmy zobowiązania, ile wynosiła ich wysokość, a także czy spłacaliśmy je na czas. To, że mieliśmy jakieś pożyczki nie wyklucza nas z możliwości uzyskania kredytu, natomiast tylko i wyłącznie wtedy, kiedy pilnowaliśmy terminowej spłaty.

Jeśli zdarzyło nam się spóźnić z opłatami, bank może uznać, że nie będziemy w stanie spłacić kredytu, nawet jeśli posiadamy duże dochody. Dlatego też tak ważne jest, żeby zaciągać pożyczki tylko wtedy, kiedy jesteśmy pewni, że uda nam się je uregulować. W przeciwnym razie możemy nie tylko wpaść w kłopoty finansowe, ale również mieć problem z uzyskaniem środków w przyszłości.

W przypadku, kiedy mamy zdolność kredytową i chcemy zaciągnąć kredyt na 90000 zł powinniśmy zwrócić uwagę na to, żeby wybrać jak najlepszą ofertę. Warto kierować się nie tylko wysokością oprocentowania, ale również wysokością prowizji.

finbo