bancovo

Kredyty gotówkowe są teraz na porządku dziennym. Sięgamy po nie, by ratować swój budżet, ale i również po to, aby spełniać marzenia. Czasami jakiś zakup wolimy sfinansować poprzez uzyskanie kredytu, by nie utracić wszystkich swoich oszczędności. Jednak co dzieje się w momencie, gdy pożyczki się nawarstwią i jest ich sporo, a my nie potrafimy już zliczyć ile tak naprawdę ich mamy? Z pomocą przychodzi nam kredyt konsolidacyjny. Gdzie najłatwiej dostać taką pożyczkę?

Sprawdź nasz ranking kredytów konsolidacyjnych:

Kwota
1 000 - 70 000 zł
Termin
12 miesięcy - 10 lat
RRSO
11,56 %
Oprocentowanie
10,9 %
Prowizja
%

Opis

Kasa Stefczyka, a dokładniej Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa została założona w 1993 roku. Na ten moment jest największą kasą oszczędnościowo-kredytową w Polsce. Posiada prawie 400 placówek, gdzie obsługuje 900 000 klientów, pośród których są zarówno klienci indywidualni, jak i działalności gospodarcze. Oprócz rachunków i lokat w ofercie Kasy Stefczyka znajdują się różne rodzaje pożyczek, a w tym:

 • Pożyczka Gotówkowa – dla klientów, którzy posiadają rachunek płatniczy dostępna bez wychodzenia z domu. Udzielana na kwotę nawet 200 000 zł.
 • Pożyczka Zaratka – wyróżnia się zerową prowizją. Wniosek można złożyć online, w oddziale lub telefonicznie. Wstępna decyzja kredytowa jest dostępna już w 15 minut.
 • Pożyczka Fit – dedykowana klientom, którzy chcą skonsolidować dotychczasowe zobowiązania. Z możliwością odroczenia spłaty pierwszej raty nawet o 60 dni.
 • Pożyczka na Nowe – dla klientów Kasy Stefczyka dostępna bez wychodzenia z domu. Wstępna decyzja już w 15 minut, a pieniądze na koncie jeszcze tego samego dnia.

Wymagania

Wiek: od 18 lat
Stałe miesięczne dochody
Historia kredytowa w BIK

Dane kontaktowe

SKOK im. Franciszka Stefczyka
ul. Legionów126-128
81-472 Gdynia

Przykład reprezentatywny

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 11,56%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 1 392,45 zł oraz ostatnia 107. rata: 1 391,83. Całkowita kwota do zapłaty: 148 991,53 zł w tym odsetki: 53 991,53 zł.

Kwota
2 000 - 60 000 zł
Termin
6 - 96 miesięcy
RRSO
24,49 %
Oprocentowanie
15,75 %
Prowizja
%

Opis

Smartney to pozabankowa instytucja pożyczkowa, która jest wpisana do rejestru instytucji pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Firma udziela pożyczek z terminem spłaty od 6 do nawet 96 miesięcy.

 • Minimalna wysokość pożyczki wynosi 3 000 zł.
 • Maksymalna wysokość pożyczki to aż 60 000 zł.
 • Z oferty pożyczek mogą skorzystać osoby pomiędzy 23. a 70. rokiem życia.
 • Na uzyskanie pożyczki mogą liczyć nawet te osoby, które nie posiadają stałej umowy.
 • Warunki spłaty, a w tym termin pożyczki, zależą od zdolności kredytowej i kwoty zobowiązania.
 • Smartney to jedna z niewielu firm pożyczkowych, która udziela pożyczek nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych w 100% online.
 • Wnioskując o uzyskanie pożyczki w Smartney, można liczyć na minimum formalności. Jedynym dokumentem, jaki trzeba okazać pożyczkodawcy jest dowód osobisty.
 • Firma cieszy się dobrą opinią, co z pewnością wyróżnia ją na tle konkurencji.
 • Minusem może być fakt, że weryfikuje klientów w bazach dłużników.

Wymagania

Wiek: 23 – 70 lat
Stałe miesięczne dochody
Weryfikacja baz dłużników
Telefon komórkowy
Rachunek bankowy

Dane kontaktowe

Smartney Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 46
02-255 Warszawa

Przykład reprezentatywny

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 24,49%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 27 819,21 zł, całkowita kwota do zapłaty 52 301,27 zł, oprocentowanie zmienne 15,75%, całkowity koszt kredytu 24 482,06 zł (w tym: prowizja 4 960,89 zł, odsetki 19 521,17 zł), 76 miesięcznych równych rat po 679,03 zł, ostatnia rata wyrównująca 694,99 zł.

Kredyt konsolidacyjny – wszystko co musimy o nim wiedzieć

Kredyt konsolidacyjny, to rodzaj kredytu, dzięki któremu spłacamy wszystkie swoje zobowiązania i dzięki temu mamy tak naprawdę, nie kilka a jeden kredyt i jedną ratę. Brzmi wspaniale? Tak, bo to bardzo dobre rozwiązanie. Nie musimy się już martwić, czy nie zapomnieliśmy o jakiejś racie. W końcu kiedy jest ich dużo, wcale o to nie trudno. Tutaj wszystko jest proste i jasne – jeden kredyt, jedna rata.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Jeśli chodzi o to, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, to zależy to od wielu czynników. O taki kredyt, możemy ubiegać się w banku, oraz instytucji pozabankowej. Dlatego bardzo ważne jest przeanalizowanie wszystkich warunków.

Banki mają bardzo korzystne oferty kredytów konsolidacyjnych, jednakże ich przyznanie nie jest proste, bowiem sprawdzana jest bardzo dokładnie nasza historia kredytowa i czy w ogóle takową posiadamy. Ważne jest również by nasza dotychczasowa historia kredytowa była pozytywna, byśmy nie mieli zaległości, ani nie figurowali w bazach dłużników.

Firmy pożyczkowe natomiast nie wymagają aż tylu dokumentów co banki, niektóre nawet nie sprawdzają nas w rejestrach dłużników takich jak: BIG, BIK czy KRD lub akceptują negatywne wpisy. Więc jeśli chodzi o kredyt konsolidacyjny, gdzie najłatwiej dostać trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników.

Również ważne są nasze dochody, czy jesteśmy w stanie dostać kolejny kredyt. Jednak nie zawsze trzeba posiadać umowę o pracę, niekiedy wystarczy umowa zlecenie, bądź umowa o dzieło. Firmy pożyczkowe, pomagają również znaleźć nam najlepsze miejsce gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, czasem nawet bez wychodzenia z domu.

smartney

Zestawienie banków – oferty i warunki

Jeśli chodzi o kredyt konsolidacyjny, gdzie najłatwiej dostać, powinnyśmy zacząć od sprawdzenia oferty banków.

Na pierwszy ogień weźmy Santander Consumer Bank. Jest to bank, który należy do Grupy Santander i już od dłuższego czasu cieszy się bardzo dobrymi opiniami klientów.

Wymagania Santander:

 • Ukończenie 18 roku życia, i nie przekroczenie 80 lat
 • Posiadanie dowodu osobistego
 • Stałe miesięczne dochody w kwocie minimalnej 2500 zł
 • Przedstawienie zaświadczenia o dochodach (w celu potwierdzenia ich wysokości)
 • Posiadanie pozytywnej historii w BIK i to przez minimum 5 miesięcy
 • Posiadanie obywatelstwa Polskiego i zamieszkiwanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
 • Lista dokumentów, dzięki którym można zidentyfikować zobowiązania, które chcemy połączyć
Fot. Screen / santanderconsumer.pl (z dnia 07/10/2021)

Fot. Screen / santanderconsumer.pl (z dnia 07/10/2021)

Santander daje nam możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego przez internet bez wychodzenia z domu. Kwota jakaś można skonsolidować oscyluje w graniach od 300 do 50 000 złotych (oczywiście w czasie oferta może się zmieniać).

Kolejnym bankiem, który przedstawimy jest Alior Bank. To bank, który posiada już ponad 4 miliony zadowolonych klientów. Co ważne, przy kredycie konsolidacyjnym oferuje nam 0% prowizji.

Wymagania Alior Bank:

 • Podobnie jak w Santander ukończenie 18 roku życia i nie przekroczenie 80 lat
 • Posiadanie ważnego dokumentu tożsamości
 • Posiadanie obywatelstwa Polskiego oraz zamieszkiwanie na terytorium Rzeczypospolitej
 • Posiadanie stałych miesięcznych dochodów, w kwocie minimalnej 500 złotych (to dużo mniej niż w poprzednim banku)
 • Posiadanie zatrudnienia w ramach:
 • Umowy o pracę (okres min. 3 miesiące)
 • Umowy zlecenie (okres min. 6 miesięcy)
 • Prowadzenie własnej działalności gospodarczej (okres min. 12 miesięcy)

Warto zwrócić uwagę na to, że Alior Bank daje nam możliwość długiego okresu kredytowania bo aż do 10 lat. Kwota, którą można skonsolidować również jest wysoka. Wynosi od 30 000 do nawet 200 000 złotych (tutaj także należy pamiętać, że oferta może się zmieniać).

Ostatnim omawianym bankiem gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny będzie BNP Paribas. Jest to chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych banków w Europie. Umożliwia nam uzyskanie kredytu konsolidacyjnego w kwotach od 1000 do nawet 200 000 złotych (przed skorzystaniem musimy sprawdzić jednak, czy oferta się nie zmieniła). Okres kredytowania również jest długi i wynosi do 10 lat.

Wymagania BNP Paribas:

 • Ukończenie 18 roku życia i nie przekroczenie 75 lat (tutaj maksymalny wiek jest niższy)
 • Posiadanie obywatelstwa Polskiego
 • Zamieszkiwanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
 • Posiadanie stałych miesięcznych dochodów w kwocie minimalnej 1500 złotych
 • Przedstawienie zaświadczenia o dochodach i zatrudnieniu

To oferty banków, dla tych, którzy zastanawiają się nad tym gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny w instytucji kredytowej. Teraz przejdziemy do firm pożyczkowych, które również posiadają w swojej ofercie pożyczki tego typu.

Kredyt konsolidacyjny, gdzie najłatwiej dostać? Oferty mają także instytucje pozabankowe

Instytucje pozabankowe, również udzielają kredytów konsolidacyjnych. Jedną z nich jest Bancovo. Co to takiego? Bancovo to internetowa platforma, która pomaga znaleźć najkorzystniejsze oferty banków, oraz instytucji pozabankowych czyli firm pożyczkowych, które udzielają kredytów konsolidacyjnych.

Wystarczy wejść na jej stronę internetową i wybrać zakładkę kredyt konsolidacyjny. Wskazać kwotę oraz okres kredytowania jaki nam odpowiada, i platforma przedstawi nam miejsca, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny.

Kwota minimalna to 1000 złotych, a maksymalnie możemy wnioskować nawet o 200 000 złotych. Okres kredytowania, może trwać nawet 120 miesięcy. Tak naprawdę, dzięki Bancovo, raz wypełnimy dokumenty by uzyskać oferty do porównania od kilku banków i instytucji pozabankowych. Wszystko to bez dodatkowej prowizji.

Dogodnym rozwiązaniem, jest również skorzystanie z oferty Kasy Stefczyka. Co to jest? Kasa Stefczyka to nie bank ani parabank, a Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa, która została założona w 1993 roku. Jest to największa Kasa Oszczędnościowa w Polsce. Posiada w ofercie tzw. Pożyczkę Fit, czyli nic innego jak pożyczkę konsolidacyjną, z możliwością odroczenia spłaty pierwszej raty nawet o 60 dni!

Fot. Screen / kasastefczyka.pl (z dnia 07/10/2021)

Fot. Screen / kasastefczyka.pl (z dnia 07/10/2021)

Warunki do skorzystania z oferty:

 • Wiek: ukończone 18 lat,
 • Posiadanie stałych miesięcznych dochodów,
 • Pozytywna historia kredytowa w BIK,
 • Posiadanie obywatelstwa Polskiego i zamieszkiwanie na terytorium Rzeczypospolitej,
 • Przedstawienie zaświadczenia o zarobkach i dochodach.

Minimalna kwota pożyczki konsolidacyjnej to 1000 złotych, a maksymalna to aż 160 000 złotych (jak na tak niskie warunki, to naprawdę sporo). Okres kredytowania oscyluje miedzy 12, a 120 miesiącami.

finbo