bancovo

Co może zrobić osoba, kiedy potrzebuje 80000 zł? Przede wszystkim może zdecydować się na zaciągnięcie kredytu. Kredyt 80000 zł to duże zobowiązanie, dlatego też nie tak łatwo będzie go otrzymać. W jakim banku warto złożyć wniosek o kredyt i co zrobić na wypadek jego odrzucenia?

Gdzie można otrzymać kredyt 80000 zł?

Są takie sytuacje, kiedy nagle potrzeba jest kilkadziesiąt tysięcy złotych. 80 tysięcy może być potrzebne chociażby przy remoncie. Żeby uzbierać tak dużą sumę pieniędzy, niektórzy musieliby odkładać kilkanaście lat. Zwłaszcza mając tendencję do wydawania.

Jeśli ktoś potrzebuje takiej sumy i wie, że nie będzie w stanie jej szybko uzbierać, może zdecydować się na zaciągnięcie kredytu. Są takie osoby, którym trudno jest cokolwiek oszczędzić, bo jeśli mają pieniądze to zawsze je wydają. W takim przypadku kredyt wydaje się być jedynym dobrym rozwiązaniem.

Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania trzeba liczyć się z tym, że bank do czasu spłaty co miesiąc będzie naliczał odsetki. Co więcej, warto zdawać sobie sprawę z tego, że kredytodawca pobierze też prowizję. Żeby uzyskać kredyt na jak najlepszych warunkach, warto przejrzeć i porównać ze sobą oferty przynajmniej kilku banków. Dużym zaufaniem pośród kredytobiorców cieszy się m.in. PKO, Citi Handlowy, Santander i Alior Bank.

Chcąc zaciągnąć kredyt 80000 zł, warto spojrzeć na ofertę od PKO i BNP Paribas. Pierwszy ze wspomnianych banków udziela pożyczek online, a co najważniejsze, w przypadku kiedy kredytobiorca chce szybciej spłacić zobowiązanie nie nalicza prowizji. Drugi również udziela kredytów bez wychodzenia z domu i to na dowolny cel.

Możliwość zaciągnięcia kredytu za pośrednictwem bankowości internetowej daje również Citi Handlowy. Bank zapewnia, że wypełnienie wniosku online zajmuje zaledwie kilka minut, dzięki czemu kredytobiorca może liczyć na szybkie uzyskanie środków.

smartney

Jeśli ktoś chce zaciągnąć kredyt 80000 zł, może zainteresować go również oferta od Alior Banku. Ten do kwoty 150 000 zł udziela kredytów na selfie, dzięki czemu umowę kredytową można zawrzeć bez wizyty w placówce. Co ważne, w Alior Banku środki można uzyskać nawet w jeden dzień.

Kredyt 80 tysięcy – jaka rata będzie wygodna do spłaty?

Chcąc wziąć kredyt gotówkowy 80 tys wiele osób zastanawia się, na jak długo rozłożyć spłatę, żeby raty nie były z byt wysokie. Tak naprawdę to zależy od tego, jak wysokie mają zarobki. Jeśli ktoś zarabia kilka tysięcy złotych miesięcznie i ma na utrzymaniu tylko siebie, być może będzie w stanie spłacić pożyczkę już w ciągu roku czy dwóch lat.

Osoba, która zarabiają mniej, a w dodatku ma na utrzymaniu dzieci, powinna pomyśleć o tym, żeby rozłożyć spłatę zobowiązania na dłużej. To na ile lat będzie to koniecznie zależy od tego, jaką ma zdolność kredytową.

To ile będzie wynosić rata kiedy w grę wchodzi kredyt gotówkowy 80 tys zależy nie tylko od okresu kredytowania, ale także od wysokości oprocentowania i prowizji. Koszty te składają się na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania.

Kredyt 80 tysięcy – jaka rata przy okresie kredytowania na 48 miesięcy? Dla przykładu, kiedy RRSO wynosi 9,4%, rata będzie wynosić około 1990 zł. Mimo identycznego okresu spłaty, rata będzie wyższa przy wyższym RRSO. Dla przykładu, przy RRSO 10,63% rata będzie wynosić około 2035 złotych. Wyższe RRSO oznacza wyższą ratę, a także wyższą całkowitą kwotę do spłaty. W pierwszym przypadku ta będzie wynosić około 95595 złotych, natomiast w drugim około 97660 złotych.

Kredyt 80 tysięcy – jaka rata przy okresie kredytowania na 120 miesięcy? Na pewno dużo niższa. Dla przykładu, kiedy RRSO jest równe 8,78 %, rata będzie wynosić około 990 zł, a kiedy jest równe 9,58% rata będzie wynosić około 1020 zł. Jak różnica w wysokości miesięcznej raty będzie przekładać się na całkowitą kwotę do spłaty? Wracając do przykładów, przy niższym RRSO ta będzie wynosić około 118770 zł, natomiast przy wyższym nieco ponad 122565 zł.

Jak widać, im dłuższy okres kredytowania tym niższa rata, ale wyższa całkowita kwota do spłaty i to nawet przy niższym RRSO.

Co na wypadek odrzucenia wniosku kredytowego?

Składając wniosek o kredyt 80 tyś wnioskodawca powinien liczyć się z tym, że bank może go odrzucić. Co w takim przypadku? Rozwiązań jest kilka. Przede wszystkim powinien zorientować się dlaczego bank odrzucił jego wniosek i czy z jego zdolnością kredytową możliwe jest zaciągnięcie kredytu w innym banku.

Każdy kredytodawca ma nieco inne wymagania wobec kredytodawców, dlatego też jeśli ktoś ma pozytywną historię kredytową, a powodem odrzucenia wniosku są np. zbyt niskie dochody, może starać się o kredyt 80 tyś w innym banku.

W tym miejscu warto wspomnieć, że każde zapytanie o kredyt obniża scoring, a więc jeśli komuś udzielenia kredytu odmówiło kilka banków, nie powinien ubiegać się o niego w innych bankach, ponieważ z czasem kredytodawcy będą uznawać go za niewiarygodnego i nie będą chcieli udzielić mu nawet niższego zobowiązania.

Co może zrobić osoba, która w kilku bankach spotkała się z odmową udzielenia kredytu? Rozwiązaniem może być pożyczka 80000 zł od kogoś z rodziny lub znajomego, natomiast trzeba liczyć się z tym, że nie każdy jest gotów pożyczyć taką sumę pieniędzy ze względu na brak oszczędności czy też ograniczone zaufanie.

Kiedy w grę nie wchodzi pożyczka 80 tyś od kogoś z bliskich, osoba, która potrzebuje środków może postarać się o pożyczkę pozabankową. W tym miejscu trzeba jednak wspomnieć, że nie wszystkie firmy pożyczkowe i parabanki udzielają zobowiązań na tak wysokie kwoty. Większość instytucji pozabankowych udziela pożyczek do kwoty kilkunastu tysięcy złotych.

Co jeszcze może zrobić osoba, której potrzebna jest pożyczka 80 tyś? Wyjściem z sytuacji może okazać się dla niej zaciągnięcie pożyczki prywatnej. Oferty pożyczek tego typu można znaleźć na specjalnych giełdach, a nawet w mediach społecznościowych. Osoby zainteresowane pożyczkami prywatnymi muszą zdawać sobie sprawę z tego, że są udzielane na wysoki procent, a w dodatku pożyczkodawcy często wymagają wpłaty zaliczki.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Kredyt i pożyczka 80000 (80 tysięcy) | Sprawdź

finbo