bancovo

70000 zł to duża suma pieniędzy, którą żeby odłożyć wiele osób musi oszczędzać latami. Co zrobić w przypadku, kiedy środki są potrzebne na już? Można zdecydować się na zaciągnięcie zobowiązania. Gdzie warto złożyć wniosek o kredyt na 70000 zł i co zrobić na wypadek jego odrzucenia?

Gdzie można otrzymać kredyt 70000 zł?

Potrzebując dużej gotówki wiele osób decyduje się na wizytę w banku. Gdzie warto się udać, kiedy potrzebny jest kredyt gotówkowy 70 tys? Większość banków udziela kredytów nawet na tak wysokie sumy, ale to czy dana osoba będzie mogła otrzymać środki zależy od tego, jak kształtuje się jej zdolność kredytowa.

Banki udzielają kredytów tylko tym osobom, które posiadają pełną zdolność kredytową, co oznacza, że mają na tyle wysokie zarobki, żeby pokryć stałe wydatki, spłacić wszystkie posiadane zobowiązania i mieć środki na spłatę zaciągniętego kredytu. Od czego dokładne zależy zdolność kredytowa? Przede wszystkim od wysokości dochodów, a także od wysokości stałych wydatków i zobowiązań.

Co istotne, do stałych wydatków i zobowiązań zalicza się nie tylko kredyty i pożyczki, ale także abonament za telefon, alimenty, czynsz i składki na ubezpieczenie. Osoba, która posiada zdolność kredytową chce wziąć kredyt gotówkowy 70 tys, powinna poszukać banku, który udziela zobowiązań na korzystnych warunkach.

Chcąc zaciągnąć kredyt na wysoką kwotę warto bliżej przyjrzeć się ofercie od PKO. Bank udziela pożyczek online, a w dodatku nie nalicza prowizji w przypadku szybszej spłaty, co niestety jest dość często spotykane. Możliwość zaciągnięcia kredytu bez wychodzenia z domu daje również Citi Handlowy.

W TF Bank kredytobiorca może z kolei liczyć na minimum formalności, podobnie zresztą jak w Santanderze. W Alior Banku kredyt 70000 zł jest możliwy do uzyskania nawet w jeden dzień i to bez poręczycieli i zabezpieczeń. Ciekawą ofertę ma też BNP Paribas, który udziela kredytów na dowolny cel i to również bez wychodzenia z domu.

smartney

Wiele banków udziela kredytów gotówkowych na kwoty nawet do 150 czy 300 tyś złotych. Niemniej jednak, żeby uzyskać tak dużą pożyczkę trzeba mieć wysokie dochody i pozytywną historię kredytową.

Kredyt 70 tysięcy – jaka rata będzie wygodna do spłaty?

W przypadku kredytu na wysoką kwotę, kredytobiorca musi liczyć się z tym, że będzie spłacał stosunkowo wysokie raty. Tym samym zanim złoży wniosek o przyznanie pożyczki powinien się zastanowić, czy aby na pewno da sobie radę z jej spłatą.

To jakie raty będzie miał kredytobiorca, kiedy zdecyduje się zaciągnąć kredyt 50 tyś, zależy od tego na ile miesięcy będzie chciał rozłożyć jego spłatę. To przede wszystkim okres spłaty wpływa na wysokość raty, chociaż ważne jest też RRSO, które określa wysokość oprocentowania i kosztów pozaodsetkowych. Warto zobaczyć to na kilku przykładach.

Kredyt 70 tysięcy – jaka rata przy rozłożeniu spłaty na 48 miesięcy? W przypadku, kiedy RRSO wynosi 7,22%, rata będzie wynosić około 1670 zł. Przy wyższym RRSO, mimo identycznego okresu spłaty, rata będzie wyższa. Dla przykładu przy RRSO 9,40% rata będzie wynosić około 1740 złotych. Wyższe RRSO oznacza nie tylko wyższą ratę, ale też wyższą całkowitą kwotę do spłaty. W pierwszym przypadku ta wynosi około 80440 złotych, natomiast w drugim około 83640 złotych.

Kredyt 70 tysięcy – jaka rata przy rozłożeniu spłaty na 120 miesięcy? Na pewno o wiele niższa, ale jej dokładna wysokość będzie zależeć od RRSO. Dla przykładu, kiedy to wynosi 7,55%, rata będzie wynosić około 820 zł, a kiedy wynosi 8,78% rata będzie wynosić około 870 zł. Jak różnica w wysokości raty będzie przekładać się na całkowitą kwotę do spłaty? Przy niższym RRSO ta będzie wynosić około 98850 zł, natomiast przy wyższym nieco ponad 103920 zł.

Analizując powyższe przykłady można zauważyć, że im dłuższy okres spłaty tym niższa rata kredytu, ale też wyższa całkowita suma do spłaty. Dzieje się tak ze względu na to, że przy rozłożeniu spłaty na większą liczbę rat, odpowiednio dłużej naliczane są odsetki. Patrząc na powyższe przykładu można zauważyć też, że przy dłuższym okresie spłaty RRSO może być nieco niższe, ale to zależy od banku.

Co na wypadek odrzucenia wniosku kredytowego?

Składając wniosek o kredyt 70 tyś trzeba liczyć się z tym, że bank może go odrzucić. Tak też najczęściej dzieje się w przypadku, kiedy wnioskodawca ma zbyt niskie dochody lub negatywną historię kredytową. Co zrobić w przypadku, kiedy kredyt na 70000 zł okazuje się być niemożliwy?

Rozwiązaniem dla osób, które spotkały się z negatywną decyzją kredytową może być pożyczka 70000 od firmy pożyczkowej lub parabanku. Instytucje pozabankowe mają niższe wymagania, co dla wielu osób jest szansą na zdobycie środków mimo obniżonej zdolności kredytowej.

W tym miejscu trzeba jednak wspomnieć, że nie każda firma pożyczkowa udziela zobowiązań na tak wysokie kwoty, przez co pożyczka 70 tyś może wcale nie być tak łatwa do uzyskania jak mogłoby się wydawać. Wiele znanych firm pożyczkowych udziela pożyczek do kwoty kilkunastu tysięcy złotych. Oferty na wyższe kwoty można znaleźć jednak w Bancovo.

Czy są jeszcze jakieś inne rozwiązania? Kiedy potrzeba jest pożyczka 70 tyś wyjściem z sytuacji może być zaciągnięcie pożyczki pod zastaw lub od osoby prywatnej. Oba rozwiązania mają plusy i minusy. Pożyczka 70000 zł pod zastaw może zostać udzielona na korzystniejszych warunkach niż zwykła pożyczka, natomiast przy kłopotach w spłacie, pożyczkobiorca może utracić zastawioną rzecz.

Pożyczka 70 tyś od osoby prywatnej to z kolei szansa na uzyskanie środków bez weryfikacji w BIK, ale też duże ryzyko trafienia na nieuczciwego pożyczkodawcę. Są takie osoby, które udzielają prywatnych pożyczek przy bardzo wysokim oprocentowaniu, a w dodatku wymagają wpłaty zaliczki, która ma być dla nich zabezpieczeniem.

Bez względu na to, czy osoba, która potrzebuje środków zdecyduje się na zwykłą pożyczkę pozabankową, na pożyczkę pod zastaw czy na pożyczkę od osoby prywatnej, musi dokładnie przeczytać umowę jaką przygotuje pożyczkodawca i sprawdzić czy zawarte w niej warunki są zgodne z ofertą. Co więcej, taka osoba powinna też sprawdzić, czy umowa została przygotowana w dwóch takich samych egzemplarzach.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Kredyt i pożyczka 70000 (70 tysięcy) | Sprawdź

finbo

Tagi: