bancovo

Wiele osób potrzebuje 50000 zł na wpłatę własną do kredytu hipotecznego, na remont mieszkania czy na zakup nowego samochodu. To na tyle duża kwota, że trudno pożyczyć ją od rodziny i znajomych. Gdzie warto złożyć wniosek o kredyt 50000 zł i czy można otrzymać go bez okazywania zaświadczenia o dochodach?

Gdzie można otrzymać kredyt 50000 zł?

Są takie sytuacje, kiedy niezbędna jest pożyczka 50000 zł. Tak jak już wspomnieliśmy, tak duża kwota może być niezbędna do zaciągnięcia kredytu hipotecznego, albo kiedy w domu chce się przeprowadzić większy remont. Gdzie można otrzymać tak wysoki kredyt? Kredytów gotówkowych na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych udziela większość banków.

Ważną kwestią w kontekście tego gdzie można otrzymać kredyt 50000 zł jest to jaką kredytobiorca ma zdolność kredytową. Jeśli ma duże zarobki i niewiele innych zobowiązań, kredytu będzie chciało mu udzielić większość banków, bowiem będzie bardzo wiarygodny. Trudności mogą pojawić się w przypadku, kiedy jego zdolność kredytowa jest zaniżona.

Chcąc złożyć wniosek o kredyt 50 tyś mając stosunkowo niskie dochody, warto zorientować się, które banki nie wymagają od kredytobiorców dużych zarobków. Z niskimi dochodami można otrzymać kredyt gotówkowy m.in. w Alior Banku i BNP Paribas. Przy niewielkich kredytach Alior Bank wymaga dochodów w wysokości jedynie 500 złotych, a BNP Paribas 1500 zł. Warto jednak wspomnieć, że przy tak dużym zobowiązaniu jakim jest kredyt 50000 zł, wymagane dochody będą odpowiednio wyższe.

Co istotne, w Alior Banku możliwa jest pożyczka 50000 zł bez poręczycieli i zabezpieczeń. W BNP Paribas można z kolei otrzymać kredyt na dowolny cel. Korzystną ofertę ma również PKO Bank Polski, który nie nalicza prowizji w przypadku szybszej spłaty zobowiązania, a także Citi Handlowy, który umożliwia zaciągnięcie kredytu bez wychodzenia z domu.

To w jakim banku najlepiej wziąć kredyt zależy od tego, czego od kredytodawcy oczekuje kredytobiorca. Przed złożeniem wniosku kredytowego warto wcześniej przejrzeć więcej ofert tak, żeby mieć lepsze porównanie i móc wybrać kredyt na najkorzystniejszych warunkach.

smartney

Kredyt 50 tysięcy – jaka rata będzie wygodna do spłaty?

To ile wyniesie rata, kiedy kredytobiorca zdecyduje się na kredyt 50 tyś, zależy od tego na jaką ofertę się zdecyduje. Na wysokość raty wpływa przede wszystkim okres spłaty, wysokość oprocentowania i wysokość prowizji. Warto przeanalizować to na kilku przykładach.

Kredyt 50 tysięcy – jaka rata przy rozłożeniu spłaty na 48 miesięcy? W przypadku, kiedy RRSO wynosi 9,4%, rata będzie wynosić około 1240 zł. Przy wyższym RRSO, mimo takiego samego okresu spłaty, rata będzie wyższa. Dla przykładu przy RRSO równym 10,63% rata będzie wynosić około 1270 złotych. Wyższe RRSO oznacza też wyższą kwotę do spłaty. W pierwszym przypadku ta wynosi około 59700 złotych, natomiast w drugim około 61000 złotych.

Kredyt 50 tysięcy – jaka rata przy rozłożeniu spłaty na 120 miesięcy? Na pewno niższa. Jej dokładna wysokość zależy od RRSO. Kiedy to wynosi 8,78%, rata będzie wynosić około 620 zł. Przy jeszcze wyższym RRSO, rata ponownie będzie wyższa. Przy RRSO równym 9,58 % rata będzie wynosić około 640 zł. Jak ta różnica przełoży się na całkowitą kwotę do spłaty? Przy niższym RRSO ta będzie wynosić 74200 zł, natomiast przy wyższym 76600 zł.

Jak widać, im dłuższy okres spłaty tym niższa rata kredytu, natomiast wyższa całkowita suma do spłaty. Wszystko za sprawą tego, że przy rozłożeniu spłaty zobowiązania na większą liczbę rat, dłużej naliczane są odsetki. Jeśli chodzi o wysokość RRSO, składa się na nie oprocentowanie i koszty pozaodsetkowe. Co ciekawe, przy dłuższym okresie spłaty może być niższe.

W tym miejscu warto wspomnieć, że przy dłuższym okresie spłaty nawet przy niższym RRSO całkowita kwota do spłaty będzie wyższa. Wszystko za sprawą tego, że przy równych ratach na początku okresu spłaty część kapitałowa jest niższa niż pod koniec, a odsetki są naliczane właśnie od sumy kapitału pozostałej do spłaty.

Czy można otrzymać kredyt 50000 zł bez zaświadczeń?

Wiele osób zastanawia się, czy można otrzymać kredyt 50 tyś bez zaświadczeń. Są to głównie te osoby, które nie mają zbyt wysokich zarobków, a także te, które pracują za granicą. W każdym banku formalności dotyczące zaciągnięcia zobowiązania wyglądają nieco inaczej. Niemniej jednak nie ma co liczyć na kredyt 50 tyś bez zaświadczeń.

Banki dokładnie weryfikują kredytobiorców, aby uniknąć sytuacji, w której ci nie będą w stanie spłacić zobowiązania. Przed udzieleniem kredytu, zwłaszcza na tak wysoką kwotę, dokładnie liczą zdolność kredytową wnioskodawcy, która zależy przede wszystkim od wysokości dochodów i stałych wydatków.

Żeby móc obliczyć zdolność kredytową, bank musi otrzymać od wnioskodawcy zaświadczenie o wysokości zarobków. Są banki, które udzielają kredytów na wyciąg z konta, natomiast większość kredytodawców wymaga jednak okazania zaświadczenia od pracodawcy lub w przypadku posiadania umowy cywilnoprawnej okazania zarówno wyciągu, jak i umowy.

Jeśli wnioskodawca jest w związku małżeńskim i nie ma rozdzielności majątkowej, bank może poprosić go również o okazanie zaświadczenia o wysokości dochodów współmałżonka. Jeśli małżonek ma duże dochody, wzięcie ich pod uwagę może okazać się korzystne, natomiast jeśli jego dochody są niewielkie lub co gorsze, jest on osobą bezrobotną, może to znacznie obniżyć zdolność kredytową.

Jedynym z rozwiązań, na jakie może zdecydować się wnioskodawca, który nie może uzyskać kredytu ze względu na zarobki współmałżonka jest ustanowienie rozdzielności majątkowej. Trzeba mieć jednak na uwadze, że takie posunięcie wiąże się z dodatkowymi kosztami (trzeba opłacić notariusza), a poza tym uniemożliwi zaciągniecie wspólnego kredytu w przyszłości.

Co jeszcze może zrobić osoba, która potrzebuje pieniędzy, a nie ma tak dużej zdolności kredytowej, jaką wymagają banki? Wyjściem z sytuacji może być zaciągnięcie pożyczki pozabankowej. Firmy pożyczkowe i parabanki mają niższe wymagania wobec pożyczkobiorców, dzięki czemu pożyczka 50000 zł jest u nich możliwa nawet bez okazywania zaświadczenia o dochodach.

Alternatywą jest pożyczka pozabankowa

Tak jak już wspomnieliśmy, alternatywą dla kredytu może być pożyczka 50 tyś, jakiej udzielają firmy pożyczkowe i parabanki. Ponieważ instytucje pozabankowe mają niższe wymagania wobec pożyczkobiorców, na uzyskanie środków mogą liczyć nawet takie osoby, które mają niskie dochody i które z jakiegoś powodu nie mogą okazać zaświadczenia o dochodach.

Firmy pożyczkowe i parabanki również obliczają zdolność kredytową, natomiast nieco ją zawyżają poprzez wliczanie do dochodów różnego rodzaju świadczeń. Mowa tutaj chociażby o świadczeniu 500+. Tak jak już wspomnieliśmy, pożyczka 50 tyś jest możliwa bez okazywania zaświadczenia o dochodach. Na jakiej podstawie pożyczkodawcy obliczają więc zdolność kredytową?

Składając wniosek pożyczkodawca sam oświadcza wysokość i źródło dochodów. Zdarza się, że w przypadku wyższych kwot pożyczkodawcy wymagają od wnioskodawców okazania wyciągu bankowego albo umowy z pracodawcą, jednak pożyczkę na niższą kwotę można otrzymać na dowód.

Wiele osób obawia się, że pożyczka 50000 zł będzie wiązała się z ogromną sumą odsetek. Rzeczywiście w przypadku firm pożyczkowych i parabanków oprocentowanie jest dużo wyższe niż w bankach, ale jego wysokość zależy od rodzaju zaciąganej pożyczki. Najwyżej oprocentowane są tak zwane chwilówki. Są to pożyczki, których firmy pożyczkowe i parabanki udzielają na niskie kwoty i krótki okres spłaty.

Pożyczki na raty są z reguły oprocentowane o wiele niżej. Warto jednak pamiętać, że w przypadku pożyczek długoterminowych im dłuższy okres spłaty, tym dłuższy okres naliczania odsetek. Ile dokładnie mogą wynosić koszty pożyczki? W przypadku chwilówek RRSO może sięgać nawet kilkuset procent, natomiast w przypadku pożyczek długoterminowych RRSO ma z reguły około kilkudziesięciu procent.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Kredyt i pożyczka 50000 (50 tyś) bez zaświadczeń

finbo

Tagi: