bancovo

Kiedy mamy trochę wolnego, często decydujemy się na gruntowny remont. Wymiana podłóg, mebli i sprzętów potrafi słono kosztować. Niestety nie każdy z nas ma na tyle dużo oszczędności, żeby sfinansować od razu cały remont. W jakim banku warto w tym celu zaciągnąć kredyt gotówkowy na 100 tyś złotych?

Gdzie można otrzymać kredyt gotówkowy na 100 tyś zł?

Jeśli chcemy uniknąć ciągłego bałaganu i prac remontowych, zamiast co roku odświeżać ściany czy wymieniać pojedyncze meble, możemy wstrzymać się na kilka czy kilkanaście lat, a potem zdecydować się na remont generalny. To niesie za sobą o wiele większe koszty i nakłady pracy, ale pozwala cieszyć się pięknym i funkcjonalnym wnętrzem przez wiele następnych lat.

Duży remont to duże koszty, dlatego też wiele osób decyduje się w takim przypadku zaciągnąć kredyt gotówkowy na 100 tyś złotych. Są osoby, które zamiast wziąć jedną dużą pożyczkę, kupują wszystko na raty, natomiast jest to o wiele bardziej skomplikowane. Każdy zakup na raty to kolejne formalności, a co za tym idzie, strata czasu. Poza tym, mając więcej zobowiązań trudniej jest pamiętać o spłacie wszystkich rat.

Kredyt na 100000 złotych można otrzymać w prawie każdym banku. Inną kwestią jest to, czy mamy zdolność kredytową i to w którym banku będzie to najkorzystniejsze. Kredyt na 100 tyś jest dostępny w ofercie takich banków jak City Handlowy czy Santander. Jeden i drugi zapewnia korzystne warunki, a w tym szybki proces rozpatrzenia wniosku i wygodną spłatę.

Jeśli chcemy wziąć kredyt gotówkowy, powinniśmy zorientować się jaką ofertę przygotował dla nas bank, w którym posiadamy rachunek bieżący. Kredytodawcy znając naszą sytuację finansową często przygotowują dla nas oferty na preferencyjnych warunkach. W ten sposób być może uda się nam zaciągnąć kredyt z niższym oprocentowaniem lub bez prowizji.

Jeśli zdecydujemy się wnioskować o pożyczkę w banku, w którym posiadamy rachunek bieżący, będziemy mogli liczyć na minimum formalności. W przypadku niższych kwot, bank może dać nam możliwość złożenia wniosku online, co pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko sporo czasu, ale i nerwów.

smartney

Kredyt 100 tyś – ile trzeba oddać i ile będzie wynosić rata?

Wiele osób planując zakup samochodu, organizację wesela czy wspomniany już remont, chce wziąć kredyt 100 tyś. Ile trzeba oddać decydując się na tak dużą pożyczkę? Wszystko zależy od tego, na jaką ofertę się zdecydujemy.

Wysokość rat i całkowitej kwoty do spłaty zależy od wysokości oprocentowania i prowizji, a także od okresu spłaty. Najlepszym rozwiązaniem jest to, żeby wziąć kredyt w banku, który zapewnia niskie oprocentowanie i prowizję, a do tego daje możliwość rozłożenia spłaty na dogodną ilość rat.

Aby uniknąć naliczania niepotrzebnych odsetek warto zdecydować się na jak najkrótszy okres kredytowania. Z drugiej strony spłata kredytu musi zostać rozłożona na tyle rat, żebyśmy byli w stanie je spłacić. Ile w przypadku kredytu na 100 tyś złotych wynosi wysokość rat i całkowitej kwoty do spłaty w zależności od okresu kredytowania?

Przy okresie spłaty wynoszącym 10 lat i rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania na poziomie 7,55%, miesięczna rata powinna wynosić około 1 180 złotych. Całkowita kwota do spłaty powinna wynosić z kolei niespełna 141 220 złotych.

Jeśli zdecydujemy się zaciągnąć kredyt z krótszym okresem spłaty, bank prawdopodobnie zaproponuje nam nieco wyższe RRSO. Mimo to całkowita kwota do spłaty i tak będzie dużo niższa. Przy okresie spłaty wynoszącym 5 lat i RRSO na poziomie 8,79 %, miesięczna rata powinna wynosić około 2 050 złotych. Całkowita kwota do spłaty powinna wynosić z kolei niespełna 122 960 złotych. Poniżej szacowana wysokość raty dla nowych klientów Citi Bank.

Fot. Screen / citibank.pl

Fot. Screen / citibank.pl

Fot. Screen / citibank.pl

Fot. Screen / citibank.pl

Jak widać, różnica w tym ile będzie trzeba oddać jest znaczna. Jednak warto też zwrócić uwagę na ogromną różnicę w wysokości raty. Kiedy okres spłaty jest o połowę krótszy, ta jest niemalże dwa razy wyższa. Jeśli nie mamy wysokich zarobków lub wyskoczy nam nagły wydatek, w przypadku tak dużej raty może się zdarzyć, że będziemy mieć problem ze spłatą.

Jakie trzeba spełniać warunki żeby go otrzymać?

Jakie najczęściej zadajemy sobie pytania, kiedy decydujemy się wziąć kredyt 100 tyś? Ile trzeba oddać, ile będzie wynosić rata, gdzie warto go wziąć i co bank może brać pod uwagę. Rzeczywiście warto orientować się w każdej z tych kwestii. Zwłaszcza jeśli zależy nam na tym, żeby wszystko poszło jak z płatka.

Żeby otrzymać kredyt na 100 tyś trzeba przede wszystkim mieć zdolność kredytową. To oznacza, że bank musi uznać, że będziemy w stanie go spłacić. W tym celu będzie wymagał okazania zaświadczenia o dochodach, a do tego będzie sprawdzał naszą historię kredytową.

Co bank będzie brał pod uwagę?

  • Wysokość i regularność dochodów,
  • rodzaj umowy,
  • wielkość gospodarstwa domowego,
  • wysokość dochodów współmałżonka,
  • ilość i kwotę zobowiązań,
  • historię kredytową.

Kiedy w grę wchodzi pożyczka na 100 tyś, bank na pewno będzie weryfikował nas w bazach dłużników. W ten sposób będzie sprawdzał, czy jesteśmy wiarygodnymi kredytobiorcami. W przypadku kiedy jesteśmy dłużnikami, kredytu nie udzieli nam żaden bank. Nawet jeśli posiadamy wysokie dochody. To samo może być w przypadku, kiedy spłaciliśmy już zadłużenie, ale bank widzi, że je mieliśmy.

Pożyczka na 100000 złotych to ogromne zobowiązanie, dlatego też zanim zdecydujemy się ją zaciągnąć, sami powinniśmy zastanowić się nad tym, czy będziemy w stanie ją spłacić. Jeśli uznamy, że nasza sytuacja finansowa jest na tyle stabilna, że nie będziemy mieli z tym żadnego kłopotu, zadbajmy o to, żeby wybrać jak najlepszą ofertę.

Jeśli interesuje nas pożyczka na 100000 złotych weźmy pod uwagę, że w przypadku tak dużego zobowiązania każdy bank będzie wymagał wielu formalności. W zależności od oferty różnić może się z kolei wysokość prowizji i oprocentowania.

Na co zwrócić uwagę wybierając kredytodawcę?

Kredyt gotówkowy na 100 tyś to duże zobowiązanie, dlatego też ważne jest, żeby zaciągnąć go w odpowiednim banku. Od tego na jakich warunkach weźmiemy pożyczkę, zależy to ile będzie wynosić całkowita kwota do spłaty.

Chcąc wziąć kredyt na 1000 tyś koniecznie musimy zwrócić uwagę na to ile w poszczególnych bankach wynosi oprocentowanie. Przy takiej kwocie zobowiązania i okresie spłaty od 12 do 120 miesięcy, to powinno wynosić około 6%. W każdym banku wysokość naliczanych odsetek jest inna. Najlepiej, żeby była jak najniższa.

O ile w przypadku niewielkich kwot pożyczek różnica w oprocentowaniu może nie wpływać znacznie na całkowitą kwotę do spłaty, to jeśli w grę wchodzi pożyczka na 100 tyś, sprawa wygląda zupełnie inaczej. W tym przypadku nawet niewielka różnica w oprocentowaniu może sprawić, że ostatecznie do spłaty będziemy mieli nawet kilka tysięcy złotych więcej. Trzeba przyznać, że to całkiem sporo.

Równie istotną kwestią jest wysokość prowizji. Ta również naliczana jest najczęściej jako procent kwoty zobowiązania. Z reguły wynosi od kilku do kilkunastu procent. Co więcej, jest wyższa w przypadku niższego oprocentowania i niższa, kiedy bank nalicza wyższe odsetki.

Przeglądając oferty kredytów gotówkowych można zauważyć, że niektóre banki nie pobierają prowizji za udzielenie w ogóle. Z tego typu ofertą można spotkać się w ING i Alior Banku. Jeśli bank wychodzi z propozycją udzielenia kredytu z zerową prowizją warto sprawdzić, czy w zamian nie nalicza wyższego oprocentowania. Wielu kredytodawców w ten sposób rekompensuje sobie brak prowizji, co dla klienta nie zawsze jest tak korzystne, jak mogłoby się wydawać.

Chcąc zaciągnąć kredyt na 100000 złotych warto też sprawdzić, na jaki okres bank jest w stanie rozłożyć spłatę. W przypadku tak dużej kwoty powinniśmy pomyśleć o tym, żeby było to przynajmniej kilka lat. Z drugiej strony nie powinniśmy odkładać spłaty w nieskończoność, ponieważ im dłuższy termin oddania środków, tym dłuższy okres naliczania odsetek.

finbo