Każdy przedsiębiorca chce, aby jego biznes ciągle się rozwijał i przynosił coraz większe zyski. Firmy korzystają z wszelakich narzędzi, które mogą pomóc w realizacji upragnionych celów. Przykładem może być faktoring, który stale zyskuje na popularności. Szczególnym typem usług faktoringowych jest faktoring wymagalnościowy. Na czym polega jego działanie i kto może z niego skorzystać?

Sprawdź także nasz ranking firm faktoringowych:

FirmaRodzaje faktoringuInformacjeSzczegóły ofertyWymagania 
ing logoFaktoring jawny
Faktoring z regresem (niepełny)
Pierwsza faktura za 0 zł
Bezpieczeństwo gwarantowane prze ING Bank Śląski
Bez umów i opłat abonamentowych
Pieniądze nawet w 1 dzień
100% online
Nie musisz być klientem ING
Waluta faktury: PLN
Limity: 250 - 100 000 zł
Finansowanie faktur: 7 – 90 dni
Działalność gospodarcza
(staż minimum 12 miesięcy)
SPRAWDŹ
monevia logoFaktoring jawny
Faktoring z regresem (niepełny)
Wykup pojedynczych faktur
Tankuj TANIEJ do 9 gr/l (klik)
Bez badania zdolności kredytowej i obciążeń w BIK
Już od 1 dnia działalności
Do 100% wartości faktury brutto w jeden dzień
Już 50.000 zł limitu na start
Brak opłaty za opóźnienie – aż do 30 dni
Waluta faktury: PLN, EUR
Limity: 700 - 250 000 zł
Finansowanie faktur: 7 - 90 dni
Firma zarejestrowana w Polsce
Wszystkie formy prawne
Bez minimalnego stażu firmy
SPRAWDŹ
smeo logoFaktoring jawny
Faktoring z regresem (niepełny)
Szybki proces – 100% online
Do 500 000 zł DARMOWEGO limitu faktoringowego
Pieniądze na koncie w 15 minut – przelew ekspresowy
Również dla startupów
W przypadku opóźnień kontrahenta - dodatkowe 60 dni
finansowania po terminie (pierwsze 5 dni bez opłat)
Waluta faktury: PLN, EUR
Limity: 500 - 500 000 zł
Finansowanie faktur: 5 - 90 dni
Działalność gospodarcza
Spółka z o.o.
Spółka jawna
SPRAWDŹ
fineaFaktoring jawny
Faktoring z regresem (niepełny)
Faktoring cichy
Faktoring odwrotny
Pieniądze na koncie w ciągu 15 min.
od przesłania dokumentów
Cały proces finansowania przez internet
Tylko jedna stawka prowizyjna za całą usługę
Koszt od 2%, brak ukrytych opłat
W ofercie również: faktoring cichy i odwrotny
Waluta faktury: PLN
Limity: 500 - 100 000 zł
Finansowanie faktur: 7 - 90 dni
Firma zarejestrowana w Polsce
Wszystkie formy prawne
Minimalny staż firmy - 6 msc
Minimalny wiek - 21 lat
SPRAWDŹ
faktoria logoFaktoring jawny
Faktoring z regresem (niepełny)
Wykup pojedynczych faktur
Limit do 1 200 000 złotych
Poziom sfinansowania faktury aż do 100%
Decyzja na podstawie wyciągu bankowego
Prowizja Powitalna 0 zł przy limicie do 30 tys. zł
Waluta faktury: PLN, EUR
Limity: do 1 200 000 zł
Finansowanie faktur: do 120 dni
Działalność gospodarcza
Spółka z o.o.
(staż minimum 7 miesięcy)
SPRAWDŹ
fandla logoFaktoring jawny z cesją wierzytelności
Wykup pojedynczych faktur
Limit do 30 tyś. brutto
100% online (sms + klik), wystarczy FV
Brak opłat za umowę ramową,
prowizja tylko od sfinansowanej faktury
Do 100% wartości faktury brutto w 1 dzień
Waluta faktury: PLN, EUR
Limity: 500 - 100 000 zł
Finansowanie faktur: 14 - 90 dni
Firma zarejestrowana w Polsce
Minimalny staż firmy - 3 miesiące
JDG, wszystkie spółki posiadające jednoosobową reprezentację z wyłączeniem komandytowej
SPRAWDŹ

Cały ranking sprawdzisz tutaj.

Na czym polega faktoring wymagalnościowy?

Wielu przedsiębiorców poszukuje sposobów na to, aby wspomóc pracę biznesu a do tego zwiększyć jego wydajność. Faktoring wymagalnościowy pozwala na osiągnięcie postępu w firmie oraz zachowanie jak najlepszej płynności finansowej. To jeden z najważniejszych czynników wpływających na funkcjonowanie właściwie każdego biznesu.

Faktoring wymagalnościowy, pod względem finansowym, jest jednym z najbardziej korzystnych rodzajów faktoringu. Polega na zapewnieniu terminowego finansowania wszystkich faktur. W chwili, gdy mija termin płatności a dłużnik nie uregulował zobowiązania, wówczas firma otrzymuje środki od faktora.

Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorca ma pewność, że zawsze otrzyma potrzebne środki w odpowiednim terminie. To daje ogromny komfort w momencie, kiedy zbliżają się kolejne płatności. Faktoring wymagalnościowy może polegać na finansowaniu większej ilości faktur, jak i pojedynczej faktury. Każde przedsiębiorstwo może dopasować usługę w taki sposób, aby przynosiła mu jak największe korzyści.

Dla kogo to odpowiednie rozwiązanie?

Faktoring wymagalnościowy to idealne rozwiązanie dla tych przedsiębiorstw, którym zależy na odzyskaniu należności, ale nie koniecznie przed terminem płatności. Usługa sprawdza się w przypadku firm, które nie borykają się z dużymi problemami finansowym a ich sytuacja jest w miarę stabilna. Wszystko dlatego, że w przypadku faktoringu wymagalnościowego faktor przelewa środki dopiero w dniu płatności wierzytelności, a nie w dniu jej przeniesienia tak, jak ma to miejsce w przypadku faktoringu dyskontowego lub zaliczkowego.

To także usługa dla przedsiębiorców, którzy myślą o swoim biznesie perspektywicznie. Jeżeli przedsiębiorstwo nie posiada jeszcze kłopotów z płynnością finansową, ale zaczyna dostrzegać pierwsze problemy w płatnościach, faktoring wymagalnościowy to strzał w dziesiątkę. Dzięki niemu firma może liczyć na stałe wpływy i odpowiednio zaplanować płatności.

Płynność finansowa to najlepsze zabezpieczenie dla przedsiębiorstwa, dlatego też tak ważne jest, aby w biznesie planować wydatki tak, żeby pojawiały się zaraz po wpływach. Faktoring wymagalnościowy to rodzaj faktoringu, który sprawdzi się w przypadku firm, którym nie zależy na ściąganiu zobowiązania od dłużnika, a na otrzymywaniu niezbędnych środków na czas, aby istniała możliwość na dobre zaplanowanie wszelkich płatności.

Gdzie można uzyskać faktoring wymagalnościowy?

Usługi faktoringowe stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród przedsiębiorców, co ma związek z posiadaniem coraz większej wiedzy na ich temat. Dużo firm dostrzega i docenia zalety finansowania. Zwłaszcza, że nie obciąża zdolności kredytowej. Z racji dużego zainteresowania, coraz więcej firm rozwija swoją ofertę i proponuje usługi faktoringowe nawet tym przedsiębiorstwom, które nie mają długiego stażu.

Faktoring wymagalnościowy to rodzaj finansowania, z jakim można spotkać się m.in. w bankach. Oferta stale się rozszerza, co działa jedynie na korzyść dla potencjalnych klientów. Umowę faktoringu bez problemu można podpisać w oddziale stacjonarnym danego faktora. Na miejscu będzie czekał agent, który bez wątpienia doradzi w podjęciu ostatecznej decyzji co do rodzaju finansowania.

Z usług faktoringu można także skorzystać bez wychodzenia z domu. Istnieje możliwość nawiązania współpracy z firmą faktoringową w pełni online. To rozwiązanie, które pozwala na dużą oszczędność czasu i nerwów. Czas to pieniądz i przedsiębiorca musi o tym pamiętać.

Jeśli chodzi o faktoring, w Internecie bez problemu można znaleźć mnóstwo firm działających online. Ich oferty porównaliśmy w rankingu, który warto zobaczyć przed podjęciem ostatecznej decyzji co do wyboru faktora. Oczywiście, pośród nich są firmy, które świadczą zarówno faktoring wymagalnościowy, jak i dyskontowy czy zaliczkowy.

Jakie trzeba spełniać warunki?

Uzyskanie faktoringu nie powinno stanowić dużego problemu. Zwłaszcza przy niskich kwotach. Większość firm faktoringowych nie stawia wysokich wymagań wobec swoich klientów, co jest kolejną zaletą finansowania. Pod uwagę nie jest brana historia kredytowa, tak jak ma to miejsce w przypadku kredytów. Niemniej jednak, faktorzy często badają wiarygodność kontrahentów.

Wiele firm faktoringowych wymaga także przynajmniej podstawowych informacji na temat swojego przyszłego klienta. W większości przypadków są to dane na temat tego jaką prowadzi działalność i jak kształtuje się jego sytuacja finansów. Koniecznie jest także wskazanie odbiorców, których dotyczą wierzytelności.

Aby uzyskać faktoring, firma musi wystawiać faktury z odroczonym terminem płatności. W przypadku faktoringu wymagalnościowego, te może przekazać do faktora nawet w momencie, w którym są już przeterminowane.

Warto pamiętać, aby przed dokonaniem ostatecznego wyboru przejrzeć kilka różnych ofert. Firmy faktoringowe często mają inne metody obliczania ryzyka oraz warunki stawiane klientom. Przedsiębiorca nie powinien też zrażać się, kiedy któryś faktor odmówi finansowania. Wtedy też może okazać się, że kolejna firma bez problemu zechce nawiązać współpracę.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Czym jest faktoring wymagalnościowy? Dla kogo?
Tagi: